Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért néznek le a suliban?

Miért néznek le a suliban?

Figyelt kérdés

van pár nagyon jó barátom. De az osztályon belül pár lány agyon piszkál ami fura, mert vékony vagyok, ápoltak a fogaim, a körmeim és a hajam is és soha nm csináltam semmi rosszat. az miért van hogy az évfolyamba jó páran ....sak és ők nagyon népszerűek. Én nm vagyok egy érzékeny lány, kiskorom óta küzdő sportozok.viszont ez kifejezetten irritáló hogy ennyien piszkálnak (fiuk lányok egyaránt)sőt van egy matek tanárom aki heti minimum egyszer rohadtul beéget az osztály előtt és mindenki gúnyosan röhög. mit tudok tenni? minden normális választ nagyon megköszön

az mennyire megoldás hogyha a "vezér ri....ból" a szart is kiverem figyelmeztetés képen ezzel az igazgatónál nm lesz semmi probléma mert ha kell apám bemegy magyarázkodni (jobb esetbe, rosszabba ráhívat 3 ügyvédi irodát) kérlek segítsetek! nem tudom mit tegyek



2019. febr. 1. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy nézz magadba, vagy esetleg benned van a probléma, de az az igazság, hogy általánosban velem is ez volt. Indokolatlanul piszkáltak, (nem hiszem, hogy az, hogy van rajtam +15 kg, indok lenne) nem változtattam semmit a viselkedésemen, középsuliban azonban mindenki kedvelt, pedig nem voltam r..ancos soha.


Az a baj, hogyha már "kifogtak" maguknak, mindegy, hogy mit teszel, nem leszel kedvenc. Ha verekedni próbálsz, és esetleg el is vered a csajt, akkor sem lesz jobb, mert nem csak a matek tanárod fog rádszálni, hanem a többi tanár is, esetleg fegyelmi is lehet belőle, tehát abszolút nem éri meg. Ha édesapád intézkedik, az lesz a baj, amiatt fognak szekálni, mert te vagy "apuci pici lánya".


Megoldás szerintem nem nagyon van, matekból próbálj tanulni, húzd meg magad az óráján, teljesíts jól, az majd felhúzza a tanárt, hiszen nem húzhatja le a jegyed😊

Nem hiszem, hogy az egész iskola utálna, nekem is általánosban a felettem lévők voltak, akikkel viszonylag jól elvoltam. Ezért azt tudom tanácsolni, hogy magasról sz.rd le őket, ne foglalkozz a beszólásokkal, lehetőleg nagyon vissza se szólj, csak ha világi oltás van a tarsolyodban, mert ha nem, az is csak ok lesz a piszkálódásra. Szóval próbálj más osztályokkal barátkozni, esetleg osztályt váltani. Esetleg végső soron nézz magadba kicsit, és ha végképp nem találsz semmit, ami okot adhatott erre nekik, akkor egyszerűen ők a büdös gyökerek, ne hibáztasd magad.

Tudom, nem könnyű, de ki fogod bírni😊

(20/l)

2019. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A piszkálás egy hatalmi harc. A legjobb reakció tényleg az, hogyha nem veszed magadra, de ez még nem jelenti azt, hogy szó nélkül is el kell tűrni.


Volt erről egy nagyon jó videó angolul, ha megtalálom, akkor majd utólag belinkelem, a lényege az volt, hogy úgy lehet erre a leghatékonyabban visszavágni, hogyha ironikusan reagálsz rá. Például ha valaki azt mondja, hogy ronda vagy, akkor arra valami ilyesmi reakció lenne hatékony: "Igen, tudom. Nem mindenki lehet "olyan szép", mint te." (ironikusan az idézőjelbe lévő rész)


A lényeg az, hogy ne látszódjon rajtad, hogy elérték a céljukat a piszkálással. Ha semmi jelét nem adod ennek, akkor:

- 1. Hiába próbálkoznak.

- 2. Csak saját magukat égetik.


Igazából ezt nem lehet olyan jól megfogalmazni írásban, de ha egyszer ráérez az ember, akkor már csak be kell gyakorolnia.


Ezt a "rosszabba ráhívat 3 ügyvédi irodát" gondolatmenetet meg engedd el. Egyrészt nem foglalkoznának ilyen dolgokkal, másrészt ha valamit csinálsz, akkor azért neked kell vállalnod a felelősséget, nem pedig reménykedni abban, hogy majd az apukád meg az ismerősei megoldják a problémádat.

2019. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első kettő válaszát.
2019. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Jól látod,hogy a vezér ribizlit kell megfognod, de nem kell egyből összeverni, csak ha legközelebb rád száll, közöld vele, hogy nem lenne számodra ellenfél és ha tovább folytatja amit csinál egyszer nálad is elszakad a cérna, esetleg hozzáteheted, hogy suli után is lejátszhatjátok részedről... A matek tanárnak is megjegyezheted nyugodtan, hogy tanítson, ne személyeskedjen. (már ha így éget be)
2019. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha leírtad hogy ezek ribik, ahogy a mai fiatal lányok 95%a az, akkor te tudod KB mi a jó és mi a rossz. Szóval te vagy az okos és normális lány az osztályba, akit e-miatt nem szeretnek. Szerintem ne foglalkozz velük, te okosabb, jobb vagy mint ők, ilyen egy igazi lány aki nem a testéből él már fiatalon az instán, nem a főribik közt élősködik. Szóval egyszerűen ne foglalkozz velük, ha te is foglalkozol másokkal oda kerülsz lelkileg ahova én, és ezt senkinek nem kívánom főleg egy lánynak nem. Mutasd meg hogy te vagy az erősebb, menni fog az :P
2019. febr. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek! :)
2019. febr. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!