Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez normális egy tanártól?

Ez normális egy tanártól?

Figyelt kérdés
Szóval az volt még tavaly, hogy az egyik tanárunk órán azt mondta, hogyha átmész valamelyik barátodhoz akkor te kihasználod mert ott iszol vizet, kapsz a kajából, stb... Ez csak szerintem orbitálisan nagy hülyeség??? Szóval összefoglalva azt mondja hogy légy antiszociális vagy mi ? Szerintetek ez normális ?

2019. febr. 8. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs a kategóriát rosszba raktam! Na mind1
2019. febr. 8. 20:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolom a tanár se iszik csapvizet a suliban?!
2019. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Érdekelne, hogy milyen komplett szövegösszefüggésben hangzott ez el. Nagyon nem mindegy! Elképzelhetőnek tartom, hogy valamire példát hozott, csak nem figyeltél és ezért nem tudod, mivel kapcsolatban hangzott el.
2019. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Így van, és ugyanígy a bolygót is kihasználjuk, gyakorlatilag bármilyen tevékenységünkkel. És ahogy a barátodnál sem folyatod fölöslegesen a csapot jó magas vízszámlát generálva, úgy otthon, a hétköznapokon is vigyázni kéne, hogy minél kevésbé terheljük ezt az amúgy is lestrapált Földet...
2019. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ezek szerint kihasznalom a nagymamamat ha atmegyek nala es megkinal sutivel es eszem belole, kihasznaltam evekig a szuleimet mert mig nem volt keresetem ok vasaroltak nekem mindent es ok fizettek a szamlakat utanam is, enni erovel millio pelda szoba kerulhetne!! Idiota a tanarod, de gondolom akkor o sem jar el sehova es sehol nem iszik vizet stb,akkor ne hasznalja a suli wc-jet se mert a szamlat nem o fizeti nem? Neki is lehetne peldakat mondani.
2019. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy más már írta, gondold át milyen szövegkörnyezetben hangzott el. Valójában igaza van - tényleg ezt tesszük mind ha valakinél másnál vagyunk vendégségben. Ettől ez még nem lesz rossz dolog, csak el kell gondolkodni azon, hogy meddig élhetünk a másik vendégszeretetével, mert az neki bizony pénzébe kerül.

Ne mérgelődj rajta, hogy hülyeség, hanem figyeld meg legközelebb, hogy amikor máshol vagy, akkor miket és mennyit használsz - ugyanígy azt is ha nálatok van valaki. A vendégség lényege - főleg barátoknál vagy családban - hogy szívesen adjuk azt amink van. De akkor is pénzbe kerül a sör vagy üdítő ha azzal szivesen megkínálom a vendégemet és akkor is én fizetem a vizet, villanyt, ha én magam is természetesnek veszem hogy aki nálam van az nyugodtan töltse fel a telóját vagy használja a mosógépet, mert neki rossz vagy mert nekünk szárítónk is van.

A szóhasználata nem jó, mert a KIhasználás csak akkor értelmezhető, ha vagy nem szívesen adják neki vagy nem adnak érte cserébe semmit. Ennek nem kell anyagi dolognak lennie, pénznek vagy ajándéknak, hanem kedvességnek, figyelemnek, beszélgetésnek.

Ha pl. csak azért mész a nagymamádhoz, hogy ott ebédelj és adjon neked zsebpénzt, de soha nem segítesz neki ha nehezet kellene cipelnie vagy nem érdekel amit el szeretne mesélni és rögtön lelépsz kaja után, az kihasználás. Ha viszont te is viszonzod, mert odafigyelsz rá, nem csak érdekből látogatod, akkor nem kihasználás, mert szeret és örül hogy adhatja.

2019. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

A tanár is ember. Egy ember ha meg nem motivált es kiégett, ilyeneket mondd/csinál.


Sajnos normális hogy sok a kiégett ember, de alapvetően nem lenne az. Alapvetően ha egy ember ismerné magát, akkor tudná, hogyan ne égjen ki..

2019. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

Nyilván nem volt jogos a viselkedése. Sőt, kifejezetten bunkó és vállalhatatlan módon viselkedett. De ezzel Te is biztosan tisztában vagy kezdettől fogva. Tessék, megkaptad a megértő szavakat, lelki támogatást. Tedd magad túl rajta, ha eddig még nem tetted volna!


A válaszomért - úgy érzem - jár a keksz!

2019. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!