Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nem szakszerűtlen az...

Ez nem szakszerűtlen az iskolapszichológustól?

Figyelt kérdés

Pár éve jött a sulinkba egy iskolapszichológus és voltam is nála vagy 2 alkalommal azzal a problémával, hogy az osztályomban pár ember utál, és a többieket is próbálják ellenem fordítgatni azzal, hogy hazugságokat terjesztenek rólam, meg szó szerint bármit csinálok, mindenért kifiguráznak, kiröhögnek, etc.

Erre az iskolapszichológus adott pár használhatatlan "tanácsot" és utána szóba hozta, hogy amúgy ez a kiközösítgetés nagyon általános dolog, pl. az egyik párhuzamos osztályból XX gyerek is jár hozzá ugyanezzel a problémával, hogy YY (mármint konkrétan meg is nevezte őket) csúfolja, meg a többieket is uszítja ellene.

És okés, hogy csak egy szakgimnáziumról van szó, de szerintem úgy lenne fair, ha ugyanúgy vonatkozna rá ez a titoktartásos dolog, mint mondjuk egy nem iskolai pszichológusra...Legalábbis tudtommal nem lehet másoknak beszélniük arról, ki és miért jár hozzájuk.

És ezek után már csak azért se mentem hozzá többet, mert megbízni se tudtam benne, mert pl. az osztályban a "zaklatóim" baráti társaságából is járt hozzá rendszeresen egy csaj és lehet, neki is simán elmesélte, hogy jajj amúgy én voltam nála és elmeséltem, hogy g**iskednek velem a barátai. Fel is tűnt amúgy, hogy miután jártam nála, máshogy viselkedtek picit velem, szóval egy ideig nem a szemembe mondtak bunkó dolgokat, ahogy addig, hanem ilyen nagyon mézesmázosan beszéltek velem, aztán amikor válaszoltam nekik, elkezdtek vihogni, szóval 99%, hogy az iskolapszichológus beszélt rólam annak a csajnak..

Ez nem mond ellen valami szabályzatnak vagy ilyesmi, mármint hogy másoknak elmeséli, névvel meg osztállyal, mindennel együtt, hogy ki miért jár hozzá?


2019. febr. 17. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendkívüli mértékben etikátlan szerintem, szembemegy azzal az etikai normával, amihez tartania kellene magát...
2019. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jót teszel azzal, ha felhívod a figyelmét arra, hogy etikátlan volt, amit mondott neked. És KÉRD meg, hogy a te nevedet említse meg senkinek sem, mivel köti a titoktartás. NE fenyegessed, csak kérd meg és emlékeztessed.

Kezdheted úgy is a beszélgetést, hogy megkérdezed mi a titoktartás, amit tartania kell. Aztán rátérsz a lényegre.



Az én iskola pszichológusom mindent sorról sorra elmondott a tanáraimnak. Meg is mondtam neki, hogy innentől egy szó sem lesz igaz, ami elhagyja a számat és így is lett. Amikor a nevemen szólított megkérdeztem, hogy kit keres, mert engem máshogy hívnak. Rövid időn belül rájött, hogy ElQrtátok dolgozók! Nem kicsit. Nagyon. Aztán idióta jellemzést adott én meg megmondtam az igazgatónak, hogy szavahihetetlen az az ember, mert hazugságokat terjeszt rólam.

Kész is volt a patt helyzet.


Szánalmas, hogy egy gyereknek kell védekeznie, amikor kihasználják ilyen helyzetben, de ez itt Magyarország, a törvény nem véd meg semmitől.

2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, etikátlan volt. Határozottan kérd meg, hogy ne említse meg a nevedet senkinek.
2019. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!