Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti kezdőként követtetek el...

Ti kezdőként követtetek el hibákat ha igen mit? Halaitok voltak amik elpusztultak a szakszerűtlen tartán miatt?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 21:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
illetve azt még leírhatnátok hogy hány éve foglalkoztok akvarisztikával?
2015. aug. 21. 21:56
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. aug. 21. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, amíg kollégiumban voltam, anyámra bíztam őket...
2015. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Több is volt ami miattam pusztult el sajnos :(. Volt ami a szállítást sínylette meg, volt amelyik kiugrott a fedeles akváriumból (vlsz túl sok vizet tettem bele), volt amelyik azért mert a melegben bekapcsoltuk a légkondit és túl hamar lehűlt a víz, egyet meg csak gyanítok hogy amiatt hogy ioncserélt vízzel töltöttem után az elpárolgott vizet, bár ebben nem vagyok biztos (erre is csak azért gondolok mert semmi más nem történt, néhány óra alatt kampó lett neki, kívül pedig nem látszott rajta semmi). Szóval hiába jó a víz és vigyázok a szűrőre stb, mindenre mégsem lehet felkészülni :(. Azért igyekszem hogy ugyanaz miatt több hal már ne pusztuljon el.


8 hónapja van meg az akvárium.

2015. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Aquafan válasza:

4éve foglalkozom hobby szintem.Abbahagytam fél éve de most tervezem újrakezdeni.(1hét múlva, most még tervezgetem)

Eddigi halaim voltak:

Vitorlás

Neon

Guppy,xifo,molly,platti

Anci

Aranyhal

Dánió(zebra)

Betta

Gurámi(arany,kék,gyöngy)

(4év alatt ezekvoltak)

Hibák?HAHA persze mindenkinél, pl.:darakor,vagy csak egyszerű" fertőzés,vízparaméterek nem voltak jók..stb...

2015. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
38 éve halazok és természetesen kezdőként én is sok hibát elkövettem, szinte mindent. Túltelepítettem, túletettem, össze-vissza vettem minden halat, utólag olvastam el a halak igényeit, behurcoltam fertőzött halakat, majd jól begyógyszereztem az akváriumot, későn vettem karantén akváriumot, stb. Pusztultak el halak is miattam főleg az első években, igaz, hogy nem sok de nekem az is elég volt. Amikor már azt hittem, hogy mindent tudok és elkezdtem "vegyészkedni" ismét csúnyán jártam, szerencsére itt már halk nem pusztultak el, mert még időben kapcsoltam. Sokszor megvezettek más akvaristák és a boltosok is, ha úgy vesszük ez is az én hibám volt hiszen nem volt kellő ismeretem. A legnagyobb hiba az volt amit elkövettem, hogy menet közben tanultam az akvarisztikát és nem előre. Szóval az első 3-4 év nem ment zökkenőmentesen. Tanulni még ma is tanulok és néha hibát is követek el, de ezeket már inkább csak a magam bosszúságára és nem a halak kárára.
2015. aug. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb. 5-7 éve (rohan az idő:))

Kezdetben a halak összeválogatásánál hittem a boltosnak:( Mollykat és neonokat adott el nekem a 30 literes akváriumomba:((( - nem pusztultak el, a mollyk valami csoda folytán még szaporodtak is. Aztán anyám egyszer nyáron takarítás után véletlenül visszanyomta a konnektorba a fűtőt (nem vettem ki az akváriumból a nyárra, csak kihúztam a konnektorból, ez is nagy hiba volt), akkor pusztult el mind.

Utána guppikat vettem, és bár nem mondom, hogy soha de soha nem hallgatok eladóra, de felkészülten megyek és ha elengedhetetlen, pár kamu-kérdéssel tesztelem, mennyire megbízható...

2015. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
Én 5 literes befőttesüvegben kezdtem 1 színjátszó dánióval bármi felszerelés nélkül úgy 10 éve. Ezzel szerintem elmondtam mindent :)
2015. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vettem nemrég cromis viridis-t, de megdöglött az egyik 1 órán belül, pedig hagytam neki sok átszoktatási időt. Mindenhol azt írják róluk, hogy könnyen tartható halak, egy helyen olvastam csak, hogy a szállítást nehezen tűrik, a stresszt nem tudják feldolgozni és emiatt döglenek meg könnyen. Kis akváriumban meg is támadhatják egymást, holott az elterjedt álláspont az hogy békések.


Régebben is vettem 2 chromist, azokkal beszoktatásnál nem volt gond, de csak fél évig, vagy 1 évig éltek, már nem tudom pontosan, és fogalmam nincs mi történt, 1 hét eltéréssel, semmi előjel nélkül, egyszer csak kipurcantak. Más halaknak nem volt semmi bajuk, csak ezek döglöttek meg. Akkor azt gondoltam az etetésével rontottam el valamit. De most hogy már beszoktatáskor is megdöglenek, siralmas.


Olvastam olyat, hogy valaki 16 chromis viridist ölt meg, mire feladta, aztán úgy döntött, megpróbál egy másik chromis fajt tartani. Chromis cyaneus-ból is vett egy adagot és azokkal állítólag nincs semmi gondja. Azt mondja békésebbek, nem támadják egymást és nem döglött meg egyik sem.


Mástól is hallottam, személyesen egy boltba bejövő sráctól, h döglenek nála is a chromis viridisek és kérdezte az eladót, mi lehet az oka, az meg azt felelte hogy nem tudja, mert nála jól vannak, és tényleg a boltban ott úszkált vagy 20 chromis.


Őszintén szólva nem értem hogy mi rontunk e el valamit, vagy sem. Nekem maradt 1db chromis viridisem. Mentségemre legyen mondva, a többi halammal nincs probléma. Ezért sem értem hogy ennél a fajnál mért fordul elő ilyen könnyen haláleset. Hogy mi a különbség. Lehet hogy tényleg lelkileg viseli meg az akvárium.


Azt látom, hogy kicsit idegbajos és az összes kaját ő akarja elkapkodni minden hal elöl, etetéskor olyan mint a villám, cikázik ide-oda. Gondoltam azt is, hogy talán túlzabálja magát, de nem lesz olyan nagy a hasa, tehát nem hiszem. Nem tudom megfejteni hogy tényleg mi a valós probléma vele.

2015. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb. 6-7 éve kezdtem.

Én is belefutottam a "betta elvan egy pohár vízben is" baromságba. Úgyhogy 10 literes kritter keeperben kezdett nálam a betta. Szerencsére tovább olvasgattam neten, így mielőbb komolyabb baja lett volna szegénynek kapott egy szép, nagy alapterületű 40 literes akváriummal, szűrővel, fűtővel, dús növényzettel.


Nem kezdőként elkövetett, de iszonyat debil hiba: a vízkezelőnek van lejárati dátuma, amire illik néha rápillantani. 20 percen belül halott volt 1 akváriumnyi halam és garnélám :(

2015. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!