Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Otthagytam a középiskolát....

Otthagytam a középiskolát. Mihez kezdhetnék a jövőben?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni,hogy tudom mekkora hibát követtem el,de egyszerűen besokaltam.

9.ik évfolyamom volt.


2019. febr. 21. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha most történt, menj el egy másikba. Ha már idősebb vagy, esti gimiben érettségizz le.
2019. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Brmikor van lehetöséged megszerezni a középiskolai végzettséget, egy évet vesztették és ennyi.

Ha netán idösebb vagy és nem most hagytad ott, akkor estin/levelezön is be lehet pótolni.

De mindenképpen szerezd meg ezt a végzettséget, mert ez mindenhol minimum.

2019. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Estin 2 év alatt le tudsz érettségizni. Kezdj el mellette dolgozgatni és angolt tanulni.

Bármilyen lehetőséged lehet utána, elmehetsz akár még egyetemre is utána (levelezőn simán). Vagy okj, szakma bármi.

Az érettségit mindenképp tedd le és lehetőleg egy nyelvvizsgàt is. Utána bárhova mehetsz velük.

De célszerű kitalàlni, hogy mivel foglalkoznal igazán. Vannak szakmák, amikhez nem kell érettségi, csak 8 általános

2019. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Autószereléssel szeretnék foglalkozni. Ma hagytam ott és 16 éves vagyok. (Idén nyáron 17)
2019. febr. 21. 14:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyorsan menj el egy másikba.
2019. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Ha most besokalltál ennyitől, mi a bánatot fogsz kezdeni az életben ahol sokkal durvább dolgok vannak, mint a lecke és a tanárok? Az egész intézmény az életre készít fel. Máshol se lesz jobb, a nagy betűs életben meg csak keményebb. De te tudod. Gyalogút tisztasági menedzser mindig kell. Vaaaagy, akár növeszthetnél kis kitartást (ami megsúgom, nagyon hasznos a munka világában, főleg a null végzettséggel elérhető munkakörökhöz) és le is érettségizhetnél, mint más, normális ember. Akkor esetleg könnyebben boldogulsz majd egy fokkal később. Az érettségit a hülye is le tudja tenni. Aki meg mégse az csak simán lusta és kifogást keres.

Az autószereléshez kellene valami szakma, ahhoz meg kénytelen leszel tovább tanulni.

2019. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Megértem és igazad is van!

De a (Debreceni Baross Gábor iskola nem épp egy álom iskola álom osztálytársakkal)


Én is szeretnék nagybetűs életet de nem úgy hogy ebben a 3 évben megbolonduljak

2019. febr. 21. 16:53
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Menj el esti suliba minél előbb, úgy nagy eséllyel átvesznek! Teljesen más légkör, általában heti 2-3 alkalommal kell bemenni. Konkrétan mitől sokalltál be? Diákok, idő, amit bent kell lenned? Ha szeretnéd, leírhatod privátban, hátha sikerül találnunk számodra is elfogadható opciókat, mit tudnál kezdeni a jövőddel.
2019. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Mint mondtam, növessz állóképességet. Tanuld meg kezelni. Kölyök vagy te még a felnőttléthez, ami iskola után vár. A kollégák se lesznek jobbak, és ott nem lesz senki, aki szociális oldalról védené a hátsód. Ott magad vagy. Ha kikezdenek a többiek, akkor is magad leszel. A suliban a tanárnak és igazgatónak egyaránt (elvileg) az (is) a dolga, hogy rendet tegyen a nebulók közt, és ha valakire rászállnak, azt megvédjék a csőcseléktől. Iskolában nagyobb esélyed lesz máshoz, nagyobb autoritással rendelkező egyénhez fordulnod a kis bajaiddal.

Úgyhogy erősítsd meg a kis nebántsvirág lelked, és tűnés vissza az iskolapadba. Ha jót akarsz magadnak, és nem kívánod az egész életed elbarmolni, mert nem bírtál ki 3 évet fostos közegben. (Nekem az egész eddigi életem nem volt egy leányálom, részben bele is rokkantam lelkileg, de mentálisan csak erősödtem. Nem adom meg azt az örömet másoknak, hogy megtörni lássanak.)

Az élet, ha most úgy is tűnik, hogy a gyengék oltalmazásáról szól - lófszt. Ölj, vagy halj. Farkastörvények vannak a porban.

Mindenesetre az is igaz, hogy mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy szeretné. A látszat ellenére ez egy nevelő célzatú tanács volt, amit vagy megfogadsz, vagy picsogsz tovább. Egyik sem fog érdekelni, tho.

2019. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 acelsziv ***** válasza:
38%

Magyarán már ennyit nem bírsz ki.

Nem baj. Lapátolni kőműves mellé még jó leszel.

Bár te azt sem fogod bírni.

2019. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!