Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy majdnem 40 éves pasi...

Egy majdnem 40 éves pasi miért próbál úgy élni mintha még 22 éves lenne?

Figyelt kérdés

Egyetemre jár, ráadásul nappalin, ez is tök fura, miből él, miért nincs felesége,gyerekei?


Próbál haverkodni a fiatal 18-20as korosztállyal. Nézni is kellemetlen csak így kívülállóként is.


Nem fogja fel hogy már eljárt felette az idő és ezt 20 évvel korábban kellett volna csinálnia?



2019. márc. 8. 10:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
fiatal korában ezeket nem élte meg, így most pótolja.
2019. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt csinál amit akar. Újat mondtam?
2019. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Én még 52 évesen is a padot koptattam. Most 60 vagyok, de nem kizárt, hogy még egy (engem különösen érdeklő) képesítést szerzek.
2019. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Yoda m. ***** válasza:
55%

Bizony, bizony... 20 évvel korábban talán valami egészen mást csinált. Ki tudhatja ezt?

A bölcs ember nem időtől, kortól teszi függővé azt, hogy mit is csináljon, mivel töltse idejét. Ha megteheti, hát miért ne tenné. És ha nyitott a fiatalabb korosztályra, az csak jó. Nem hátrány.

Ha belegondolsz, az egyetlen, amit nem tanítanak az iskolában, maga a bölcsesség. Bölcseletet azt igen (lásd: bölcsész kar, filozófia, stb) de az még önmagában nem teszi az embert bölccsé. Az csak arra való, hogy ismerkedjen az ősök bölcseleteivel. Hogy lám... ilyen is, meg olyan is volt a történelmünk során.

Bölcs akként lehet az ember, ha képes úgy is élni, mint ahogyan az ősi bölcsek. Tehát megtanul és teszi is, hogy hallgat, amikor kell és nem megnyilatkozik meg, mikor nem kell. És fordítva is.

No, ennek a tudása például az, amit iskolában nem igen tanítanak. Ezt az embernek élete során a saját tapasztalatásaival kell kiásnia.

Mit tanulhat (újra!) például egy 20...40...60 éves a 3-4 évestől? Hát például két dolgot, de azt nagyon:

1.) Spontaneitást

2.) Őszinteséget

Miért is érdekes ez? Mert ha megfigyeled, a mai "felnőttek" sok mindent képesek másolni (divat, erkölcs, műköröm, szempilla, szokások, beszédstílus, stb) és alkalmazni önmagukra. De spontán megnyilatkozni.... na... hát az veszélyes!

Mert ha kicsit is eltérsz egy jól megszokott csoport-szellemtől, másképpen beszélsz, másképpen írsz, másképpen öltözől, stb.... máris kiközösítenek!

Vagy itt van pl. az őszinteség. Hááááát... az.... ha lehet még veszélyesebb! Ugye? Mert, ha őszinte akarsz lenni, abból igencsak nagy bajod lehet ám! Nem is sorolom, mi minden...

Tehát mit tesz az ember? Nem lesz őszinte, s ahol csak lehet, ott hantázik, hazudik, félrevezet, stb... Miközben meg az után áhítozik, hogy a beszélgető partnere (párja!) viszont legyen őszinte vele szemben. Mindenképpen.

Érted ezt az egyoldalú kapcsolódási pontot? Én nem vagyok, de Ő meg legyen! Háááát ez az, ami nem fog menni, s nem működik sosem hosszútávon. Ahhoz ugyanis, hogy bárki őszinte legyen veled, ahhoz neked kell először is őszintének lenned vele szemben.

Ez ugyanaz, mint egy üzlet: először be kell fektetni, s csak utána elvárni azt, ami elvárható. És nem többet, mint amennyit befektettél. Igaz, jónéhányan nem ezt teszik... picike befektetéssel (egy tollvonással, aláírással) akarnak nagyot kaszálni... vagy éppen rablással. De e kettő, ugyanaz.

Ugyanez vonatkozik a tanulásra, tudás megszerzésére, de a borszőlő termesztésre is. Be kell fektetni időt, energiát, pénzt (20, 40, vagy 60 évesen...tök mindegy) s akkor és utána lehet csak szüretelni...

És valóban igaz, sosem késő... Ha így tekinted azt a pasit is, akkor érthetővé válik akár minden erőfeszítése...


Az ERŐ legyen Veled!

2019. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Inkább legyen ez minthogy 22 évesen mint egy 40 éves úgy viselkedjen.
2019. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!