Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nem túlzás? 80...

Szerintetek nem túlzás? 80 ezer forint értékű ajándékutalvány a szülőktől 4. o végén a tanítónőnek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Biztos megdolgozott érte...
2019. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Lehet valoban räszolgält :) Es tetelezzük fel egy osztäly 29 diäkbol äll. 29 szulo ha elosztja ezt a költseget, mär nem is olyan veszes :)


En a volt osztälyommal 7. osztälyban karäcsonyra, a szülok nelkül, egy teljesen uj gitärt vettünk az osztälyfonokünknek. :) ♥ Szoval vannak ilyenek.


Toväbi szep estet neked,s bocsänat az ekezethiänyok miatt, csupän nemet a billentyüzetem. :)

2019. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha megtehetik, miért ne?
2019. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

így van, ha megérdemli, miért ne...manapság már ritka a jó tanár, aki foglalkozik is a gyerekekkel és nem csak bemegy, és előadja a sablonos kötelező mondandóját.


én például ha visszagondolok az általános iskolai éveimre, azon belül is a 3-4. osztályomra, olyan osztályfőnökünk volt, hogy jóformán az egész osztály egy szar széthúzó közösség lett, és ő meg nem is tett ez ellen semmit...felső 4 évben meg a végére már mi lettünk az iskola egyik legeredményesebb, legösszetartóbb osztálya egy másik osztályfőnökkel...ballagáson ő is kapott az osztálytól egy nagyobb ajándékot, mert megérdemelte.

2019. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én túlzásnak tartom.

ha én kapnám, nagyon zavarba jönnék tőle, el se akarnám fogadni.

egy jelképes ajándék elég. ha 10 ezer forint, már az is sok.

2019. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Örül majd neki, márha neki a pénz a legfontosabb.

Ha valóban szeretnek valakit azt személyes ajándékkal illik kifejezni!

Én személy szerint túlzásnak is és személytelennek gondolom. Azt hinném csórónak hisznek.

2019. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzás. Ha annyira jó tanító, és bőven a kötelességén felül tett az osztályért (programokat szervezett, közösséget kovácsolt belőlük, mindenkiből ( a gyengékből is!) kihozta a lehető legtöbbet, akkor lehet, hogy a szülők tényleg hálásak és szeretnének valami komolyeóabb ajándékot adni. De aakor nyilván ismerik annyira a tanítót, hogy valami személyesebb dolgot adjanak.

Az én gyereke alsós tanítói 4. végén egy albumot kaptak, amibe minden gyerektől egy rajz és a gyerek ilyen volt-ilyen lett első szeptembertől negyedik végére fényképe került. Pár ezer forintból kijött. Az SZMK összegyűjtötte a az elsős kori képeket, és lefényképezte a gyerekeket 4. osztály májusában. A gyerekek rajzairól is fotók készültek és egy megfelelő cég előállította az albumokat. Amelyik szülő akart, szintén rendelhetett belőle.

A könyv mellé a tanítónők kaptak még valami bizsu szett/ teáskanna-bögre jellegű ajándékot és virágot.

2019. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

hát én ilyen könyvecskét nem adnék, nyilván a szülőknek a saját csemetéjük cseperedése nagy jelentőségű, de lássuk be, hogy a tanítónők 2 év múlva már a nevüket sem fogják tudni, és a könyv a kukában vagy legjobb esetben a padláson végzi.

Az utalvány nagyon anyagias, szóval valami szép csokor meg valami hasznos dolog, és kész, viszlát.

2019. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-assal értek egyet. Ilyen értékű utalvány már akár kellemetlen is lehet. Ezt pedagógusként írom! Sokkal jobb egy olyan tárgy/ajándék, ami hasznos is, szép is. Akár egy komolyabb ajándékkosár, de akár ezüst ékszer, komolyabb toll (de legfeljebb 10-15 ezer forint értékben), az is szép, komoly, elegáns, mégsem kelletlen elfogadni.
2019. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! A tanító az utalvány mellé kap még egy fotókönyvet is a gyerekek fényképeivel,rajzaival,és leveleikkel.
2019. márc. 9. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!