Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Testnevelés órán miért nem...

Testnevelés órán miért nem lehet látni egy kis aktivitást?

Figyelt kérdés
Most nagyon megköveztek. A héten mutattuk be a szekrény ugrást, 6an (3 fiú 3 lány) mutattuk be kedden. Tegnap a tanárunk a csarnok másik oldalába küldött el addig játszani amíg a többiek csinálják. Nos, nagyon nem volt elhasználva akkor a szekrény, páran szórakoztak rajta, de nem gyakoroltak. Amíg mi 6an gyakoroltunk akkor mindig azzal poénkodtak, hogy nem engedjük őket oda. Ma megfigyeltem, hogyvegy kb alig 1 méteres (nincs is annyi) kisszekrényre dobbantó segítségével sem tudnak felugrani kismacskába, hanem szinte mind térdre vagy terpeszben érkezik. Van aki olyan magas, hogy a 4 rész is kicsi lenne, de a 3 részesre sem tud felugrani. Most nem azt mondom, hogy mindenki legyen élsportoló, de nagyon nem látszik rajtuk, hogy akarnának. Sem atletikában, sem gimnasztikában sem labdajátékoknál sem csinálnak semmit. Mi 6-an sem vagyunk mindenből precízek, de akarunk és mégis sikerül teljesíteni a maximumot, és mi élvezzük is nem csak a játékot.

2018. febr. 8. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy nem akarnak izzadtságban pácolódni egész hátralévő nap.
2018. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Ne fényezd már ennyire magatokat. Lehet, hogy neked ez fontos , de úgy látszik a többieknek nem. Ez csak egy kötelező óra, részt vesznek rajta és ennyi. Azért , mert muszáj.
2018. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A testnevelés óra arra jó, hogy akik mindenből hülyék, azoknak lehessen egy kis sikerélményük. Nálunk is az osztály gyogyósa jól kosarazott. De ne akard már, hogy ilyen agyatlan f..ságokkal foglalkozzon mindenki, mint a teljesen céltalan és értelmetlen szekrényugrás.
2018. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan lány vagyok, aki általában tesiórán nem szeret semmit se csinálni. Leírom milyen okai vannak ennek:

1. Olyat csinálunk, amiben nem vagyok jó (ami a röpin kívül nagyjából minden). Te örülnél ha kényszerítenének, hogy olyat csinálj, amiben nem vagy jó és utálod?

2. Éppen megvan. Na ez az egyik legrosszabb dolog. Vagy összeszedem a bátorságom és kínosan megmondom a férfi tesitanárnak, hogy megvan és fáj a hasam(amire rendszerint az a válasz, hogy biztos nem fáj annyira...) vagy kussolok és fájdalmak közt próbálom végigcsinálni a tesiórát.

3. Nem szeretek a suliban leizzadni. Félre ne értsd, én szeretek sportolni. Magamtól szoktam edzeni és röpire is járok. De ha egy sulinapon van 9 órám és a harmadikban leizzadok, akkor egész nap büdös leszek utána, ami nagyon kellemetlen.

4. Rossz élményeim vannak a tesiórákról. Például amikor szekrényugrásból osztályzás volt és mindenki azt az egy embert nézte, aki éppen ugrott. Én természetesen elrontottam, eléggé bevertem a lábam és mindenki elkezdett nevetni (még becenevet is adtak nekem-általánosban volt). Vagy amikor cigánykerekezni tanultunk(még mindig nem tudok) és gyakorlásnál kiugrott(és rögtön visszaugrott) a vállam és a tanár kényszerített, hogy tovább csináljam, miközben rohadtul fájt a vállam.


Szerintem a legtöbb emberre legalább egy igaz ezek közül az okok közül. Válassz.

18/L

2018. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
"nem fontos" nekem sem, de benn ülünk vagy 3-ig az iskolapadban, szünetben is székeken ülnek, telefonoznak. Nem kell köröket futni, de még az igyekezett sincs meg, mert beérnek tesire leülnek, aztán a tanár jó szívből megadja a jobb jegyet, mi meg néhányan szakadjunk meg érte. Ezt nem értem, vagy tartjuk felháborítónak.
2018. febr. 8. 16:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok 4-es,de nekem eddig nem volt probléma abból, hogy megjött. Vokt hogy előző este jött meg, másnap 4 perc alatt felülés, és 40nél begörcsöltem, de folytattam. Nálunk akik sportoltak/unk azoknak nincs ilyen problémája. Mondhatjuk ez szerencse, de egy volt női tesi tanárom is megmondta, régen nem volt ilyen kifogás, küldte ki a tanár őket. Más osztálytársamnak is mondtam járjon el sétálni, ha meg van neki, erre ő azt mondta még mit nem, inkább otthon kifekszi...
2018. febr. 8. 16:10
 7/12 anonim ***** válasza:
99%

Úgy látom te mindenképpen magadat akarod fényezni és nem azért tetted fel a kérdést, hogy megértsd a többieket.

Hallottál már arról, hogy minden nőnek más erősségű a menstruációs fájdalma? Kérlek próbáld elképzelni azt az érzést, amikor megjön, és attól a pillanattól kezdve olyan vagy, mintha az összes energiádat lecsapolták volna, a hasad úgy fáj, hogy legszívesebben összegörnyednél és meg se mozdulnál (járni is alig tudsz, nemhogy elmenni sétálgatni) és ráadásul a hátad is megöl. És ez nem csak 1-2 napig tart, hanem általában 4 napig (csak a fájdalom része), utána még 2 nap, amikor "csak" vérzel.

2018. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jol vanvan, fantasztikus vagy. Mostmar ulj le.
2018. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

MErt a szekrény, kötélmászás és hasonló "készségsportok" egy kalap SZR! Mind, semmi másra nem jók, csakhogy az ügyetleneket még jobban meg lehessen alázni!


Én sem tudok kötelet mászni, sem szekrényt ugrani, sem bukfencezni, gyűlöltem az egész "testnevelésnek" kinevezett fost a talajgyakorlatokkal együtt.


DE gyönyörűen énekelek, nem egy énekversenyt nyertem már egyéniben és a kórusunkkal is. Mégsem szólom le azt, aki nem tud énekelni.


Te meg bunkó vagy!

2018. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os, egyszer szívesen cserélnék veled, hogy kicsit megtapasztald, milyen az, amikor FÁJ a menstruáció.


Mikor felkelek reggel és kis híján elájulok, olyan görcseim vannak.

Aztán ha nem ájultam el, akkor kapásból hányok, majd a hasam megy.

És délben megint úgy begörcsölök a gyógyszer ellenére, hogy 1-2 óráig megmozdulni SEM tudok szinte.


És nyugi, 24 éves koromig én is vígan rohangáltam a menzim alatt, meg sem kottyant, aztán egyik napról a másikra piszok erős lett és fájdalmas sokszor (második nap).

2018. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!