Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták! Milyen jegyeitek...

Egyetemisták! Milyen jegyeitek voltak középiskolában?

Figyelt kérdés
Szakgimibe járok, nagyon sok dolgozatot írunk, nagyon sok tantárgyunk van és nehéz így mindig készülnöm, plusz kicsit lusta is vagyok. Tavaly óta javítottam, de úgy érzem hogy még mindig kevés vagyok ahhoz hogy továbbtanuljak. Nem akarom hogy emiatt a tanárok hülyenek nézzenek, hogy mit akarok én egyetemre menni stb 3,5/6-os átlaggal. Most 10.-es vagyok. Sokat kéne javítanom ugye Szerintetek hanyas atlagot kene elernem?
2019. márc. 27. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években a középiskolában szín jeles voltam, kivéve torna és rajz, az csak négyes. Majd a fősulin takarékra kapcsoltam és csak arra törekedtem hogy minden vizsgám meglegyen elsőre, akár csak kettesre. A végére már kaptam jeleseket is, de négyesre végeztem. Úgyhogy nem bántam meg hogy az elején csak a minimumra törekedtem, hogy maradjon energiám mindent teljesíteni.
2019. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szakgimiben 10.-ben, szerintem kb 4,5 az elvárható lenne, akinek ez nem megy az pedig nem való a felsőoktatásba.
2019. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

nem akarlak elkeseríteni, de ha magyarországon gondolkozol állami szakban, akkor lehet a full kitűnő is kevés lesz hozzá. (kitűnő érettségivel, emelt tárggyal és felsőfokú nyelvvizsgával nem volt elég pontom, hogy bekerüljek állami nemzetközi tanulmányokra pl, pedig az még nem is olyan húdememnő szak)

bár ha mondanál egy irányt ahova felvételiznél, az segítene a válaszadásban

2019. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Értékelhetetlen jegyeim voltak. Itt az egyetemen is azok. Mégis működik a rendszer. A rendes oktatók nem ma jöttek le a falvédőről. Ők vagy látják rajtad, hogy hülye vagy valamihez, és akkor nincs hova bújnod, vagy tudják hogy teljesen értelmetlen vagy hülyeség a tárgy (vagy legalábbis a tárgykövetelmények) és nem is várja, hogy jó legyél belőle, csak hogy kettesre végezd el valahogy. Az idióta oktatókkal meg nem érdemes foglalkozni.

A követelmnéyeket kell teljesíteni, és amilyen szr a felsőoktatási rendszer, egy jó érettségi teljesen ellensúlyoz mindenféle rossz középiskolai tanulmányi átlagot.

2019. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze ezt úgy írtam, hogy ha nem valami milliomos-képző sztárszakra jelentkezel. Vannak persze olyanok, amiket az előttem lévőek írtak, ahova nem is létezik annyi pont a földön, hogy be lehessen kerülni. Négyes voltam.
2019. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyar irodalom és nyelvtan: 3

Történelem: 3

Matek: 3

Biológia: 5

Informatika: 5


Milyen fontos tárgy van még?


Ehhez képest egyetemen első évben a matek praktikumból mindegyik ZH-m max pontos lett. Biológia szakra jártam, elég nehéz szak, de simán megcsináltam. Köze sincs az egyetemnek a középiskolai teljesítményhez. Ott a tanárok szimpátiáján múlik a nagy része, egyetemen nem

2019. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztályhoz képest rossz jegyeim voltak, 10.-ben pl 3 körül volt az átlagom is, érettségiim is 4-esek lettek, kivéve amiből emelteztem és a matek, ezek lettek 5. Összességében mindig inkább 3-as tanuló voltam. Műszaki szakon végeztem egyetemen.
2019. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Stabil 4es voltam gimiben. A felvételi tárgyakat nyomtam meg, be is kerültem.
2019. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4,1es átlagom mindig megvolt. De év végére mindig 4,5 vagy jobb lett.

Az érettségik: magyar közép 4, töri közép 4, matek közép 5, info közép 4, angol közép 4.

Egyetemen ritka volt hogy becsúszott 2es vagy 3as, többnyire 4-5 között mozogtak az osztályzataim.

Nem vagyok stréber, sosem tanultam halálra magam vagy ilyesmi, egyszerűen csak figyelek az órákon :)

2019. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Görbülőek.
2019. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!