Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Suliban állandóan csesztetnek....

Suliban állandóan csesztetnek. Mit tegyek ellenne?

Figyelt kérdés

Mindennap,szinte minden szünetben és akár mégórán is oknélkül beszologotnak.

Visszaszolok de tovább csinálják.

Nem szolok vissza és úgy teszek mintha lesząrnám de tovább csinálják.

Ütni is csak akkor ütök ha megütnek én meg vissza ütök.

Egyáltalán nemtudok koncentrálni a tanulásra mert még mikor haza érek akkor is az jár fejemben hogy holnap milesz,mennyit fognak szivatni,és hogy mennyit fognak rajtam nevetni.

Teljes szívemből gyűlölöm őket! Kis elkényeztett gyökerek akiknek az átlaga a padlót veri. Akik egyáltalán nem tanulnak semmit (nem mintha én többet de nekem az átlagom is sokkal jobb).

Új suliba nem akarok menni. 3 év múlva lesz a ballagás. Addig kikell birnom ha csak adná az Isten hogy kicsapnák őket.

Magas vagyok de gyenge.

Könnyű belém taposni mert csendes vagyok.

Önbizalmam már régesrég nincs. És a ronda emberek közé tartozok amit szinte mindennap megis kapok.

9.-es vagyok és fiú.

Dúnántúlon élek Magyország részén és azon gondolkodom hogy majd kimegyek majd külföldre ha egy nyelvet perfectül fogok tudni és minél hamarabb itthagyni öket.



2019. márc. 28. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Szüleiddel beszélgess erről. Esetleg szólj a tanárodnak vagy az igazgatónak. Ha nem változik semmi válts sulit. 3 év nagyon hosszú idő, nem ér meg ekkora szenvedést egy iskola sem. Ráadásul ha nem szólsz nem fog változni semmi. Megköszönni pedig a mártírkodásodat senki nem fogja. Ugyan azt az érettségit írod majd mindenhol, szóval ne félts sulit váltani. 9.-10. félévkor nagyon sokat váltanak, nem te leszel az egyetlen. Kitartás
2019. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tanácsolnám, mint az első válaszoló. Talán az osztályfőnökkel tudnál beszélni.

Viszont szerintem a legjobb lenne iskolát váltani. Mármint 3 év tényleg hosszú idő, pláne akkor, ha olyan társaságban töltöd, amit utálsz. El fogod így vesztegetni az elkövetkezendő éveket, mert mindig csak azon kattogsz suli után is, hogy mi lesz másnap. Nem éri meg maradni.

2019. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, iskolaváltás, én is ezt gondolom.

Amikor én középiksolás voltam, és rám szálltak, szóltam valakinek, aki elbeszélgetett a góréval. Leszálltak rólam. De ez az én történetem. Bizonyára nem ez a kultúrált megoldás.

2019. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Na kezdjünk bele.

-Ha egy normális iskolába jársz szólj az osztályfőnöködnek, ha az nem elég az igazgatóságnak.

-Ha van esélyed akkor keverj le nekik egy akkorát mint a pitsa, hidd el akár lehet hogy ez miatt békén hagynak.

-Kezdj el gyúrni vagy bármi más sportot végezni, az önbizalmat ad és egészségesebb is leszel, csak nyersz vele.

-Ha nem jönnek össze a dolgok válts iskolát ha teheted, ott viszont ha újra ilyenre kerülne sor NE TŰRD, és itt nem arra érték hogy visszaszólsz egy olyat hogy "te mondod?" vagy valami hanem keményen, határozottan szólj oda!

Sok szerencsét!

2019. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
72%
Én sem vagyok valami társasági ember, nincsenek barátaim az osztályban mégsem csesztetnek soha szerencsére. Szerintem is beszélni kéne osztályfőnökkel (bár tudom, hogy nagyon nehéz beszélni róla).
2019. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

A cikizésre és csesztetésre egyetlen ellenszer van.

Ha szembe állsz velük és azt mondod nekik, hogy "és? ez vagyok én ezzel nem tudok mit kezdeni, és nekem így jó"


Pl röhögnek rajtad mert valamit rosszul mondasz, erre te " na és enegem nem zavar"


Ha elkezdesz belszolni, magadra veszed, látják, hogy ideges leszel töle, akkor jobban rákapnak...

2019. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Iskolát nem akarok válltani mert itt legalább van pár haverom az osztályból is meg az évfolyamtársaknál is.

Csak akik az osztályban vannak haverjaim ők is nevetnek rajtam amikor az két gyöker beszól nekem vagy ilyesmi.

Valamikor majd csak abba hagyják...vagy akár már jövőre jobb lesz hátha a nyáriszünet alatt elfelejtik.

Az osztályfönökünk nagyon rendes de nem akarok erről senkivel sem beszélni mert úgyérzem nagyon kínos.

2019. márc. 28. 21:45
 8/17 A kérdező kommentje:
Tudnék nekik nagyon ütni esetleg rúgni de utána meg én lennék leszidva esetleg még ki is csapnánakm
2019. márc. 28. 21:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jófej barátok ha látják hogy piszkálnak mégse állnak melléd és segítenek. Mint már mondtam senki nem fogja megköszönni, hogy tűrtél. Az a barátság meg rég rossz, ami csak az iskoláig tart.

Most vagyok 11.es mégis vannak olyan barátaim, akikkel nem egy suliba járok mégis tartjuk a kapcsolatot. Kb kétnaponta beszélünk 1-1 órát, segítünk a másiknak és hétvégente találkozunk. Szóval a barátaid miatt ne maradj a suliban, ha annyira jó a kapcsolatotok megoldjátok másképp a találkozást.

Amúgy mitől félsz? Mi veszteni valód van ha elmondod? Ennél mi lehet rosszabb? Nem neked kell szégyelni magad, hanem nekik, hogy egy embert (nem bántásból de valamennyire az) lelki nyomorékká tudtak tenni és traumát okoznak neki nap mint nap. Ez a gáz. Nem pedig te. Egy percig ne legyen szégyenérzeted vagy bűntudatod ezek miatt. Főleg ne add meg másnak hogy ezt érezze, hogy uralkodhat rajtad, mert akkor annyi. Ne izommal hanem ésszel akarj nyerni. Az utóbbiból eddig baj nem volt ;)

2019. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Majd meglátom hogy milesz jövőre és utána majd döntök.

Egyébként is egy kicsit jobban utána néztem ennek a dolognak és írták megoldás képpen az öngyilkosságot.

Talán ez lenne a legjobb megoldás!

Már egyébként is egy mély gödörben vagyok.

2019. márc. 28. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!