Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyes szülők mi célból nyalják...

Egyes szülők mi célból nyalják a tanárok fenekét?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak engem zavar, de most kezdte az általános iskolát a lányom. Döbbenten tapasztaltam, hogy van 5-6 szülő, akik mindig a tanárok körül sündörögnek. Lelkesen jelentkeznek minden feladatra, délutánonként cseverésznek velük, mintha nagy barátok lennének, ajándékokat hoznak karácsonyra, névnapra stb.

Ezzel mi a céljuk? Hogy jobb jegyet kapjon a gyerek?

Annyira idegesít, hogy lehet így viselkedni.

Hátha van itt olyan tanár, akivel ezt művelik, vagy olyan szülő, aki megmagyarázza, ez mire jó?



2019. ápr. 8. 21:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha végiggondolom akkor én pontosan ilyen szülő vagyok. Ott vagyok mindig, ha kell, mindig beszélünk pár szót a tanítónénikkel, felajánlom segítségem, számon tartom a névnapot, születésnapot...


Nem célom, hogy jobb jegyet (? -a kérdezőnek elsős a gyereke. 2. osztály 2. félévétől vannak csak jegyek nálunk, addig csak szóbeli értékelés volt) kapjon a gyerek, mert enélkül is bőven kiválóan teljesít.

Nem célom nyailzni a pedagógusnak, pedig azt gondolom, hogy hát ki másért, ha pont a saját gyerekemért ne tenném meg, mennék tűzön-vízen át gátlástalanul? De nem, nem ez a cél.

Hogy akkor mi? Semmi.

Egyszerűen csak nagyon szereti őt a gyerekem, és aki a gyerekemnek fontos, az nekem is, tehát az a minimum, hogy odafigyelek rá. Minden hátsó szándék nélkül.

Mindazt, amit a gyerekem tőle kapott az eddigi másfél-két év során, úgysem fogom tudni eléggé megköszönni sosem.

2019. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!