Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimis gyereketek mennyit...

Gimis gyereketek mennyit hiányzik?

Figyelt kérdés

Pont én vagyok aki otthon tartaná betegen, ennek ellenére ő menni akar. Azért is beteg mert állandóan vékonyan öltözködik és mindig meg vannak fázva...

De a többi osztálytársa is hasonlóan egy szál pólóban vannak egész nap



2019. máj. 20. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

egyszerű megfázással a bölcsis gyerek is mehet bölcsibe.

A te gyereked nagyobb, magyarázd el neki, hogy öltözzön fel.

Amúgy meg most jönnek szerintem az évvégi dogák, úgyhogy menjen csak suliba.


Anno én se hiányoztam azért, mert megfáztam. Engedd el nyugodtan.

2019. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem maga miatt ne menjen betegen, ő nyilván kibírja, ha nem lázas. De a többieket lefertőzni nem kéne...
2019. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a gimiben a Földrajz tanár kifejezetten kérte szigoran, hogy ha lehet, betegen ne menjünk be iskolába, mert ez Bunkóság a többiekre nézve... így fogalmazott szószerint. :D
2019. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel a főkérdés, hogy a Gimis gyereketek mennyit hiányzik; nekem nincs gimis gyerekem, de a gimis éveimből - betegen nem igazán járkált be senki a gimibe. Időszak függő is volt - pl hosszabb ünnepek után, ha a hétből hátra volt 1-2 nap, akkor sokan hiányoztak, illetve sokan voltak 1-2 napra betegek hét elején; de megfázni nem igazán fáztakmeg.


Volt egy fiú, csontkollekció; mindig egy nagy póló volt rajta felül, kabát emmi, amikor kiment cigizni. Mások is eléggé lengén öltüöztek.


Nem igazán fáztak meg emiatt.

2019. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy, ami engem illet;


Gimiben eldönthettem én, hogy akarok e menni vagy nem (mármint betegen).


Ha nagyon pocsékul voltam, lementem az orvoshoz, kértem igazolást, otthon szóltam anyámnak, hogy betegen otthon leszek.


Nem nagyon volt, hogy én otthon maradtam volna, de anyám berángatott a suliba vagy én mentem volna, de anyám visszatartott. Egy bizonyos kor felett már rám volt bízva a döntés; de hozzá kell tenni, nagyon lelkiismeretes voltam, nem igazán használtam ki ezt arra, hogy lógjak.


Általános suli alsó tagozatában, ha lázam volt, maradtam is otthon, hőemelkedéssel beküldtek. Kétszer volt, hogy hőemelkedéssel hazavittek, de a másodiknál kiverték otthon a balhét.


Felső tagozat külföldön volt. Akkor váltak el a szüleim.


Emlékszem, én kétszer is megfáztam ötödikben. Először Édesanyámnál voltam, aki azonnal otthon marasztalt és nem mentem suliba. A második apámnál volt, aki nem csak, hogy beküldött, de egy hétig nem is tudta, hogy beteg vagyok. Egy hét után, amikor még mindig pocsékul voltam vette észre és tett egy megjegyzést, hogy ezt biztos azért kezdtem el csinálni, mert lógni akarok a suliból. :)

2019. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Külföldön többen bemennek náthásan?
2019. máj. 20. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt nálunk 7.-ben és 8.-ban trimeszterzáró vizsga, amikor nagyon, nagyon súlyos indok kellett, ha nem mentél be. A nátha nem számított annak.


Ha valaki hiányzott, de tényleg nagyon durva családi ok vagy magas lázzal járó betegség miatt, akkor pótolhatta.


Hatodikban volt egy évzáró vizsga, ott, ha lemaradtál, nem pótolhattad, de ott is súlyos indokkal hiányozhattál. Emlékszem, volt egy lány 6.-ban, lázasan otthon maradt és nem vett részt az első vizsgán, de a többire be kellett, hogy menjen (ott nem emlékszem, hogy a tanárok berendelték e, de arra igen, hogy nem igazán vágtak jó arcot hozzá a tanárok).


Amúgy betegen nem igen jártak be a gyerekek. Ha a gyerek reggel nem volt jól és nem tudott volna bejönni, akkor otthon tartották. Ha napközben rosszul volt, megmérték a lázát. Ha nem volt lázas, megkérdezték, hogy kibírja e nap végéig vagy hívják a szüleit, ha lázas volt, automatikusan hívták a szüleit.


Volt egy lány, akinek hívták a szüleit; az apukája jött érte, de csak annyit mondott, hogy maradjon az iskolában és nap végén értemegy. Másokat viszont elvittek, ha belázasodott vagy nem volt lázas, de rosszul lett.


Igazából ilyen, hogy valaki belázasodott vagy csak rosszul lett ritkábban volt, mert a szülők már otthon tartották a gyereket, ha reggel jelezte, hogy nincs túl jól, ha meg a gyerek azt mondta, ő kibírja nap végéig, nem nagyon játszotta a hattyúk halálát odabent.


Általában olyan esetek voltak, hogy a gyerek eltörte a kezét/lábát/ujját, a gyerek szemét megbökték egy ceruzával, a gyerek pánikrohamot kapott, a gyerek szemét eltalálta egy teniszlabda, a gyerek beverte a fejét, stb. Nagyon durván játszottunk :D :D

2019. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6 nap szülői keretet kihasználja amikor akarja + kb 6-7 napot hiányzott de akkor nagyon beteg volt. Rá van bizva, eldönti tud e menni vagy sem, inkább néha arra kell rábeszélnem h inkább maradjon itthon
2019. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!