Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyet tehet egy tanár?

Ilyet tehet egy tanár?

Figyelt kérdés

Ellehetetleníthet a továbbtanulásban, ha mem vagyok számára szimpatikus? Felveheti a kapcsolatot az adott iskolával, és megteheti, hogy azt mondja mégse vegyenek fel? Nem ütközik ez jogi következményekbe?


(Olyan kérdéseket, hogy mi történt kérlek ne tegyetek fel, legfeljebb privátban.)



2019. máj. 30. 15:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Konkrétumot mondjál már: ez így semmi! Technikailag lehetetlen! Akit felvettek, az fel van véve! Nem visszafordítható!
2019. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"Felveheti a kapcsolatot az adott iskolával, és megteheti, hogy azt mondja mégse vegyenek fel? "


A kérdező nem emeli ki, hogy őt fel is vették.


Olyan esetről tudok, hogy a barátnőm át szeretett volna menni egy másik suliba, mert az aktuálisban nagyon gyengén teljesített, a magaviselete is rossz volt és, amikor az új iskola igazgatója azt mondta, hogy "Felveszem", akkor a régi iskolával felvették a kapcsolatot (az átiratkozás miatt) és a hívás alatt meséltek az igazgatónak a lányról. Az igazgató eleinte azt mondta a lány szüleinek meg a lánynak, hogy nem baj, felveszi, de utána visszahívta az iskolát, hogy mi történik, ha ő mégsem veszi fel.


Szóval a bogarat simán elültetheti a fülében.


Olyan esetről olvastam régebben (bár ez csak nagyon kicsit függ össze a kérdező esetével), hogy egy tanuló elvégezte a BA képzést egyetemen, közben befizette a jelentkezést az MA-ra, jelentkezett, elvégzett minden szükséges dolgot hozzá; ugyanoda szeretett volna MA-ra járni - majd a sikeres államvizsgája után leült vele a tanszék vezető, hogy azt javaolja, ne jelentkezzen mesterképzésre, csak egy év kihagyás után.


A tanuló úgy gondolta, hogy már befizette az összeget, szóval, hogy ne menjen kárba és mivel csak JAVASOLTÁK, ezért elment a felvételire. Megcsinálta, szuper volt. A ponthatárok kihirdetésénél (kb egy hónap múlva) az egyik részre, ami nem kapcsolódott a tanszékéhez, felvették, de a másik szakra (ami a távozást javasló tanszékvezetőhöz tartozott) egy ponttal lecsúszott.


Írta az emberünk, hogy ott lett neki gyanús, hogy két tanuló fért be és csak egyet vettek fel. Plusz egy csoporttársa elfelejtett valamilyen dokumentumot beküldeni, ezért nem vették fel, de szerencsére pótolhatta és így felvették másodiknak.


Végül írta, felhívta a tanulmányi osztályt a legközelebbi adandó alkalomnál és ott mondtak valami olyasmit, hogy sajnos ők nem mondhatják el, hogy mi történt pontosan.

2019. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező sajnos megteheti én is sok ilyen storiról tudok.
2019. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Egyik példád sem releváns a kérdéshez, poccok, a kérdésben nem átjelentkezésről van szó, ami az igazgató döntési joga, hanem továbbtanulásról. Az egyetemi mesterképzésnek meg végképp semmi köze a kérdéshez.

Erősen valószínű, hogy a kérdezőt már felvették, mert 7.-ben a továbbtanulás még nincs napirenden, és biztosan nem fenyegetőzik egy tanár ilyesmivel 3/4 évvel a felvételi eljárás előtt.

A 13-asnak a példáit is szívesen olvasom, ha már ez nem jött be.

2019. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Előfordulhat;


Narika néni ki nem állhatja a kérdezőt. A kérdező X iskolába akar menni továbbtanulni. Jelentkezik is.


Marika néni ismeri ott az igazgatót vagy a helyettest vagy a tanszékvezetőt (nem tudom ez gimi vagy egyetem, nem tudom hány éves a kérdező a valóságban); el is mondja a magáét a kérdezőről némi színezéssel.


Az igazgató meg elutasítja a jelentkezést. Vagy az egyetemen úgy intézik, hogy ne vegyék fel (mert írtam, azt is könnyen elintézik).


Az, hogy valaki jelentkezik, nem egyenlő azzal, hogy fel is veszik. A kérdező nem írra le kerek-perec, hogy felvették oda.

2019. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Olyan példát tudok mondani általánossal kapcsolatban, hogy volt egy srác aki mindig is jó tanuló volt, de a felvételije borzalmas lett, én épp, hogy megnem buktam mégis jobb felvételit irtam nála. Na és mi a poén? Azt mondta, hogy tuti felfogják venni jó suliba, mert ugye mindenki tudta, hogy az apja milliomos és hát nem felvették a sz*r eredményeivel egy elit suliba???


Egyetemen meg volt ott egy csaj akinek kb. keresnivalója nem volt ott, mert látszódott ,hogy agyhalott, meg köze nincs a tanuláshoz. Akkor mondta párom, hogy ő tud olyanokról, hogy mivel a pontokat kis tanuló diákok nézik simán elintézhetik ha ismerős, de lefizetésről is hallott már.


Ennek fejében forditott esetben mi a spongyabob tunacsáp f_száért nem hiszed el, hogy bárki bármikor bármit megtehet ha van pénz vagy ismerettség???????? :D

2019. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Poccok+13-as! A kérdés nem egyetemről szól, hanem iskoláról. Így ez az érvelés nulla. Mellesleg az egyetemre se az adott intézmény vesz fel. Továbbá: a kérdésben szerepel a "mégse" szó, ami azt jelenti, hogy az illetőt felvették és azt akarja valaki utólag töröltetni. Ellenkező esetben a "ne vegyenek fel" szerepelne, nem a "mégse". A felvételin van szóbeli is, ott lehet több pontot adni, de ennek az érvelésnek megint semmi köze ahhoz, hogy utólag töröltethetnek-e egy határozatot. Teljesen más valakinek előre több vagy kevesebb pontot adni, mint utólag semmissé tenni egy hivatalos határozatot! Előbbi lehetséges, de nem ez volt a kérdés, utóbbi nem.
2019. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17-es általános iskoláról is irtam.Meg érvelésem is ott van
2019. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Arra írtam, hogy a szóbelin lehet több pontot adni. Nem a felvételi döntés után, hanem a felvételi pontszám kialakításakor, tehát semmilyen utólagos megváltoztatásról nincs szó.
2019. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Azt is vegyük figyelembe, hogy a kérdező minimum 16 éves; máskülönben nem lehetne a GYIK felhasználója. Szóval már nem ált. iskolás.
2019. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!