Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van egy tanár akivel nagyon...

Van egy tanár akivel nagyon jóban vagyunk! Mit tudok most tenni? Alól le írom mi a gond

Figyelt kérdés

Én 17/L, a tanárnőm is nő.

Sokszor szomorú vagyok és mindig ő az aki lelkileg támogat,nagyon sokat segít!

Mindig ölelget akárhányszor meglát, olyankor megnyugszom. Messengeren is sokszor beszélünk!

Írtam neki hogy annyira rossz hogy ez lesz az utolsó óránk és erre azt írta vissza hogy majd nyáron találkozunk és akkor rengeteg időnk lesz.

De ha én nem írok rá akkor ő nem ír nekem :( és attól félek nyáron nem is fog velem találkozni. Én teljesen kivagyok ha már nem láthatom. Most se beszéltünk már 5 napja, nem írhatok rá mindig. De nekem nagyon hiányzik, mert ő az egyetlen akinél megnyugszom. Csupa szív szeretet!


2019. jún. 10. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Majd elmúlik. Tanárnak meg lesz új diákja. Előtted is voltak, utánad is lesznek.

Az iskola véget ért, ideje elengedni is megtanulni.

Majd ha mész vissza évek múlva, akár osztálytalálkozó miatt, akár csak látogatni, majd rájössz, hogy te nem voltál neki különleges. Minden x évben akad neki egy ilyen pátyolgatott diákja. Az, hogy magától nem keres, okkal van. Ne told túl. Hagyd élni. Keress mást, akihez kötődhetsz.

2019. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha valamilyen konkrét dolgot szeretnél megvitatni, akkor nyugodtan ráírhatsz. Pl.: "Van egy dolog, amit szeretnék megbeszélni valakivel." Ha konkrét kérdésekkel keresed, biztos, hogy nem fog elutasítani.
2019. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
# 1: A kötődés nem úgy működik, hogy "keress mást". A tanár-diák kapcsolat (ha mélyebb), kicsit hasonlít a pszichológus-kliens kapcsolathoz. Egyiket sem lehet egy huszárvágással elvágni, mert az sérüléseket okoz. Természetesen le lehet zárni idővel, de csak fokozatosan, támogatva az elengedés folyamatát. Ha egy tanár támogatni kezd egy diákot, akkor azzal ezt a felelősséget is magára veszi, hogy nem engedi el csak úgy, a levegőben lógni...
2019. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Tényleg? De kár, hogy engem a ballagás pillanatában felejtett el mindenki. (:

De nem baj. Majd idővel megtanulja más is, hogy az emberek mennyire könnyen hazudnak egymásnak érzéseket is.

2019. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem most ballagok! Kozepiskolaban vagyok es meg van 3 evem
2019. jún. 10. 12:31
 6/13 anonim ***** válasza:
# 4: Neked is meg kell tanulnod, hogy ha igényled a beszélgetést, akkor te is jelezheted... A kapcsolattartáshoz két ember kell, és ha az egyik nem lép, akkor a másiknak kell. Mert az emberek nem gondolatolvasók, nem biztos, hogy tudják, hogy igényled...
2019. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezerszer mondtam már neki hogy boldog vagyok ha beszélünk meg ilyenek.. irjak rá hogy miujság?

Igazábol attol felek hogy a nyaron amit igert nem tartja be hogy majd talalkozunk.

2019. jún. 10. 12:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Jól van okos és bölcs ember. Taníts akkor. Ha mindig én vagyok az, aki a másikat keresi, akkor vajon egy idő után nincs e jogom azt mondani, hogy akkor a k. nénikéjét annak, aki ennyire nem kíváncsi rám? (Nem egyszeri, teljesen általános dolog.)

Mert kérlek, ha én valaki társaságát terhesnek érzem, biztos nem fogom magamtól keresni. Az emberek meg nagyon ügyesen csinálják azt, hogy miközben csak púp vagy a hátukon, megpróbálnak ilyen finom jelzésekkel leépíteni, miközben az arcodba meg megy tovább a jópofizás és az így szeretlek, úgy szeretlek hazudozás.

De csak hajrá. Szeressétek csak egymást. És reméljétek, hogy valóban kölcsönös. :)

2019. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7: Pont ne ilyenekkel írj rá, hogy "mi újság?". Erre nem valószínű, hogy érdemi választ kapsz. Azt próbáld megérteni, hogy egy tanár-diák kapcsolat nem olyan, mint egy barátkozás, hogy jaj, fussunk össze, dumáljunk, csak úgy... Nem is lehet ilyen.

De ha bármiben (konkrét dologban) támogatásra, segítségre van szükséged, akkor nem valószínű, hogy ellökne magától.

2019. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elhívott most fagyizni 😍
2019. jún. 11. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!