Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon rosszul sikerült a...

Nagyon rosszul sikerült a nyelvvizsgám. Hogy mondjam meg a tanáromnak?

Figyelt kérdés

Igaz csak fél éve kezdtem újra a nyelvet (szinte a nulláról) de a gyakorló feladatlapjaim nagyon jól sikerültek mindig. A tanáromnak nem is volt kérdés hogy vizsgázni engedjen. Viszont már ott a vizsgán éreztem, hogy nagyon elszúrtam az egészet. Nagyon izgultam, folyton az órát figyeltem ott. A végén az időből is kifutottam. Gyakorlásnál is időre csináltam mindig, és sosem történt velem ilyen, így nagyon bántott. Viszont ennyire rossz eredményre nem számítottam. Jóval a minimum alatt lett. Szerintem ìgy nincsen értelme folytatni az egészet, ugrott a diplomám. Kérdésem az lenne,hogy a tanáromnak hogy mondjam ezt meg?

(Normális válaszokat légyszi, ìgy is sírok,bár tudom magamnak köszönhetem.)


2018. okt. 31. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

A tanárod hibája, hogy nem tudta megtanítani neked a nyelvet. Azon kívül ugorj neki gyakorolni, mint itt siránkozol. Hogy ne lenne értelme, gondolkozzál már, hogy egy anyanyelvi szintet a saját nyelvi környezetében is 18 év mire megtanul valaki, akkor te itt ebben a sivár környezetben hogy tudnál már fél év alatt felkészülni.



Irreális az elvárás eleve, tehát menj és gyakorolj minden kibaxott nap.

2018. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Mondd meg a tanárodnak, hogy nem tanította meg jól, és nem mérte fel megfelelően a tudásodat.

Itt nem te vagy a hibás, hanem ő. Fordítva ülöd a lovat.

2018. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hibásnak. Ha mindig 60% felett voltak a gyakorló feladatlapjaim akkor mit kellett volna tennie?

Ráadásul napi szinten rengeteget készültem. Azt sem lehet mondani,hogy szrtam az egészre. Nagyon bánt ez az egész.

2018. okt. 31. 09:42
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj első, de nem a tanár hibája, hogy a kérdezőnek nem sikerült megtanulnia a nyelvet. A tanár elmagyarázhat a tanulónak dolgokat, de ha a tanuló nem veszi a fáradtságot, hogy leüljön magától is és gyakoroljon, az adott nyelven olvasson, filmezzen, akkor nyilván nem fogja tudni elsajátítani a nyelvet (kérdező, itt nem rólad van szó, csak általánosságban).

Egy elúszott nyelvvizsga nem a világ vége. Legalább mostmár tudod, hogy hogy reagálsz ilyen helyzetben, a következőre úgy készülj, hogy ezt is vedd figyelembe. Hidd el, hogy nálad rosszabbul tudókat is átengedtek, az is lehetséges, hogy nem megfelelő nyelvvizsga típust választottál (mindenkinek más fajta feladatok mennek). Készülj fel a következő vizsgaidőpontra, nincs minden veszve. Ha leírod esetleg, hogy milyen nyelvről van szó, lehet még tudunk néhányan ajánlani neked könyveket, sorozatokat, filmeket az adott nyelven.

2018. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Ne csacsiskodj. <3


Én engem elsőre megvágtak az angol középfokú nyelvvizsgán.


A vezetői vizsgámból a gyakorlópályás vizsga harmadjára,a forgalmi negyedjére sikerült. (bár ez nem nyelv :D )


Az angol felsőfoknak többször kellett nekiugranom.


Nagyon rossz eredményeket értem el először, rosszabbat, mint amire számítoittam, nem is gondoltam, hogy összehozom következő alkalommal.


Sima vizsgadrukk az egész, a leírtak alapján nem arról van szó, hogy nem sajátítottad el helyesen az anyagot, szóval alkalmazz valami módszert, amivel nem görcsölsz be ennyire vizsga előtt, gyakorolj, hogy még "edzésben" maradj, mond el simán a tanárnak, hogy ez nem jött össze, mert begörcsöltél és megpróbálod újra.


Ha minden kudarc után leülsz, hogy "oké, én erre alkalmatlan vagyok." akkor kb semmit nem érsz el az életben. Ennyi erővel a következő az lenne, hogy nem diplomázol le, mert első bukott tárgynál otthagyod az egyetemet, nem szerzel állást, mert első sikertelen interjúnál nem is jelentkezel több helyre, stb. stb.


Szerintem mosd meg az arcod, fújd ki az orrod, szólj a tanárnak és folytasd a dolgaid! Ne add fel! Másodjára csak sikerül... ha nem, harmadjára! Menni fog! <3

2018. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem a tanár hibája, ez baromság. A leírtak alapján nem a kérdező tudásával, hanem a vizsgahelyzetre valő reakciójával van baj. Nagyon sok ismerősöm járt így, de másodjára, mikor már tudták, mire számítsanak, simán átmentek. Szóval tessék abbahagyni a sírást, elfelejteni azt a butaságot, hogy abbahagyod és legközelebb úgy menj oda, mintha ez is csak egy gyakorló feladatsor lenne! És persze gyakorolj addig is minden nap, ahogy előttem írták, nézz filmeket, olvass könyveket is az adott nyelven! Nem szabad feladni.
2018. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok, köszönöm szépen!! Nekem az államvizsgám már megvan, ezért lett volna fontos a nyelvvizsga hogy kikapjam a diplomámat.

Igen az idegesség nagyon sokat rontott a helyzetemen. És nagyon bánom is.

Mint írtam, szerintem sem a tanár hibája. Ő nagyon lelkiismeretes, és ha úgy látta volna hogy nagyon rosszul mennek a dolgok, nyilván nem enged el vizsgázni. Akkor őszinte leszek vele. Megölni csak nem fog. Német nyelvből mentem.

2018. okt. 31. 10:51
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk a németnek igen nehéz a nyelvtana, az igaz.
2018. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát én azt mondanám neki, hogy "további felkészülés szükséges". Nagyon mást nem tehetsz... Vagyis én csak emiatt nem dobnék ki egy diplomát.
2018. okt. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

A TANÁR HIBÁJA!!!!!!!


Nehogy már megvédjed, irreális egy nyelvet fél év alatt elsajátítani. Ezt fogjátok már fel. Csak ha ott az adott ország aktív nyelvi környezetében él és tanul valaki. Akkor reális.


A TANÁR HIBÁJA!!!!!!!

2018. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!