Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Te veled is az iskola utáltatt...

Te veled is az iskola utáltatta meg az irodalmat?

Figyelt kérdés
Amikor 30 érthetetlen versszakot kell bemagolni vagy 800 oldalas tini számára halál unalmas szépirodalmi könyvet kell elolvasni kötelezőként akkor elmegy az ember kedve tiniként az irodalomtól. Erre csak a desszert évszámonként bemagolni az írók költőt életét.
2019. jún. 18. 14:38
1 2
 11/17 Mihago ***** válasza:
Nem a klasszikusokkal van baj, hanem hogy leverik a torkodon, ha akarod, ha nem. De azokból is a kiválasztott szent műveket, és szó sem lehet bármi másról. Tegye fel a kezét, akinek az iskolában említették például Rejtő Jenőt, Dsida Jenőt vagy Ottlik Gézát, csak hogy eklektikus példákat hozzak. Hallott-e valaki olyan világszinten is jelentős költőkről, mint Anatole France, Longfellow, Omar Khajjám vagy Hriszto Botev?
2019. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem, óvodás korom óta önszorgalomból olvasok és ettől még a pocsék kötelező olvasmányok sem vették el a kedvemet. Ne az iskolát okold, amiért nincs igényed az olvasásra (és a helyesírásra), legfeljebb még nem találtad meg a neked való műfajt. Annak viszont tényleg nem volt semmi értelme, hogy életrajzokat magoltunk és verseket elemeztünk, mindenféle egetverő hülyeséget belemagyarázva a legegyszerűbb mondatokba is.
2019. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát ha számodra a kötelezők jelentik az irodalmat, akkor valahol érthető... annak, aki egyébként is olvas, saját ízlésének megfelelő könyveket, annak az iskola nem tudja elvenni a kedvét.
2019. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gimiben irodalmon nem volt gond; tanár beszélt, mi jegyzeteltünk. Nem voltam tökéletes, de dogáknál kihoztam a maxit, tanultam. A tanár értékelte.


Egyetemen egy idegennyelvi szakra jelentkeztem (bölcsészet) és ott egy rahedli irodalmi tárgy volt. Az egyik irodalom tanár egy hülye 3,14csa volt.


Ha valamit másképp gondoltál egy műröl, elemzés közben és kifejtetted, bolondnak nézett. Mert csak az ő verziója volt a jó.


Azokat kedvelte, akik azt mondták, ami meg volt írva papíron.


Ha kérdeztél valamit vagy elmondtad, hogy nem igazán értesz egyet azzal, hogy ez a rész azt jelképezi; inkább amazt, mert... és a példa .. Akkor elképedve nézett, mondta, hogy "ooooookééé...." (mint amikor egy butaságra reagálsz) és ment tovább.


Aztán csodálkozott, miért nem akar senki se hozzászólni az óráihoz.


Egyszer egy konferenciára elmentem, ő azt mondta, az előadásom egy kaki (meghallgatta előtte) - mégis vastapsot kaptam és oda is jöttek sokan, hogy gratuláljanak...


A szakdogánál az oponensem volt és kettest adott. Előszeretettel adok kettest, bármast majdnem mindenkire, olyan munkára, amire más ötöst adott volna.


Nem utáltatta meg velem az irodalmat, mert a mai napig írok (mostanában egy regényt), olvasok, de az egyetemen egy kényszer volt nekem az egész, nem élvezet.

2019. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mihago ***** válasza:
14, nálunk is volt egy ilyen gyökér tanár fősulin, bár az pasi volt, és mivel nem akartuk, hogy keresztbe tegyen a karrierünknek a kötözködésével, vizsgaidőszak előtt jól megvertük. Értett belőle, mindenki ötös lett.
2019. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Magát az olvasást nem utáltatta meg velem az irodalomóra, de közel járt hozzá. Én amúgy a klasszikusok nagy részét is szerettem, azokat is, amiket az átlag tini unalmasnak tart... de attól a hideg kirázott, ha olyanokért vonogattak le pontot vagy osztályzatot, mert máshogy értelmeztem egy verset, mint az irodalomkönyv szerzője meg amikor azt kellett folyamatosan hallgatnom, hogy a modern szórakoztatóirodalomból az ÖSSZES mekkora értéktelen gané. Ja meg a költők életútja... vagyis az éeltút hagyján, de minden egyes hülye évszámnak a bemagolása, meg melyik költő hova járt iskolába. Kész agyrém.
2019. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az egyetemi tanárok tényleg külön állatfaj amúgy... én is nyelvszakon tanultam, mellette olyan minorom volt, ahol pár tárgyat magyar szakosok tartottak... íme a bestof:

- még elitistább hozzáállás a modern irodalomhoz (volt olyan tanár, aki bizonyos kortárs költőket borzalomnak hívott csak azért, mert közvetlenebb hangon szólnak a mai olvasókhoz)

- két tanártól kifejezetten órákig tartó ekézés azért, mert pár nem vallásos ember nem ismerte fel bizonyos művekben az összes bibliai utalást (és nem, nem olyan ismert történetekre gondolok, mint József és testvérei, hanem jóval kevésbé ismert szereplők és történetek)

- több irodalomóránk volt egy héten, és elvárták volna, hogy minden héten 3-4 300+ oldalas angol nyelvű regényt elolvassunk... mondjuk sztem itt az volt a gond, mint sok más suliban, hogy "az én tárgyam fontos, a többi le van sz..va"

- szépirodalmi óra, nem kötelező tankönyv, mégis olvasatni akartak velünk 1700-as években íródott külföldi memoráokat, tényirodalmi könyveket eredeti nyelven... én az egyikbe belekezdtem... nem érdekes, irodalmi értéke sem nagyon van...

- folyamatos ekézés mindenkitől azért, ha szórakoztató irodalmat is olvasol szabadidődben... volt egy olyan sztori, hogy szabadon felvehető órára vámpírirodalom volt a téma, szegény csaj bement, el merte mondani, hogy szereti a Twilightot, és kb. abban a félévben mindenki össze-vissza kiröhögte meg fikázta, a tanár is... ez azért elég durva

2019. jún. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!