Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megérné-e iskolát váltani...

Megérné-e iskolát váltani ebben a helyzetben? Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 10. osztályt és sajnos ebben a tanévben sok olyan dolog történt, ami miatt elgondolkoztam az iskolaváltáson.

Ebben a gimiben általánosságban igaz, hogy komolyabban veszik a reál tárgyakat (9.-ben emelten volt a kémia, 10.-ben a fizika). 8. osztály után még más terveim voltak a továbbtanulást illetően (orvosi egyetem, egészségügy érdekelt), ez akkor nem volt probléma. Viszont időközben rájöttem, hogy én a humán tárgyakban, főként a töriben vagyok igazán jó. A tanévben többször értem el országos versenyeken jó helyezést ebből a tárgyból, de az iskolámat ez nem nagyon érdekelte, a tanáromat meg végképp nem. A töritanárunk így is nagyon rosszul tanított, 10. év végére fejeztük be a 9.-es tankönyvet. Ezenkívül érdekelni kezdett a művészettörténet és a latin. Az előbbiben pártolt a rajztanárom, de megmondta, hogy órán nem fogunk ilyeneket tanulni, adott tankönyvet, azt mondta, ha érdekel olvassam el. A latin 3. választható nyelv volt, egy öreg tanár tartotta, aki nem tanított semmit se gyakorlatilag, még szerencse, hogy egy ismerősöm felajánlotta, hogy menjek át az ő tanárához egy másik suliba. Persze ebből lettek konfliktusok, számonkértek, hogy miért odajárok, stb.

A jövő tanévre magyar-töri faktot választottam, viszont megtudtam, hogy valószínűleg a törifaktot még egy a mostaninál is rosszabb tanár vinné. Így semmi esélyem nem maradna, hogy rendesen felkészüljek az emelt töriérettségire.

A másik iskola latintanárával is beszélgettem ezekről, szerinte is jól tenném, ha otthagynám ezt az iskolát, mert ő kívülről úgy látja, hogy engem ott nem támogatnak, nincs lehetőségem arra, hogy fejlődjek azokban, ami érdekel. Ő javasolta, hogy menjek át a másik iskolába (ahová latinra járok), de én egy másik, Budapesten lévő iskolát néztem ki magamnak. Ott lenne lehetőségem azt tanulni amit szeretek, illetve zenélek is, azt ott is tudnám folytatni, mert van zeneiskola a gimivel egyben.

A szüleim valószínűleg azonban nem támogatnának. Ők lemaradtak ott, hogy 9.-ben rajongtam a mostani suliért, nem beszéltem nekik a rossz dolgokról (ennek több oka van; sosem értettek meg igazán, plusz van egy tesóm, akinek idén komolyabb iskolai és egészségügyi problémái voltak, ezért nem akartam még én is terhelni őket ezzel). Gondolom elleneznék, hogy felmenjek Pestre és kolis legyek (mert nem tudnék bejárni, Pest tőlünk másfél órára van). A latintanár szerint el kéne mondanom a szüleimnek, hogy hogy érzek, ő azt mondta segítene meggyőzni őket.

Szerintetek mit tegyek? Váltsak sulit, vagy maradjak a régiben? Mit mondjak a szüleimnek?



2019. jún. 24. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp válts. A szüleid biztos megértik, hisz nekik az a fontos, hogy neked jó legyen. Egy 8.-os gyerektől pedig nem lehet elvárni, hogy meg tudja mondani, hogy mi érdekli igazán. Persze van ilyen, de ritka. Ezt ők is tudják.
2019. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te nem terheled a szüleid, ne így állj hozzá!!! Ez az első.


Ha van valami, ülj le velük bátran.


Második dolog, szépen elmondod, ahogy nekünk leírtad, hogy miért váltanál sulit.


Ami a koleszt illeti; ha el tudod mondani, miért szeretnél egy messzi iskolába járni, mit kaphatsz ott meg, amit a jelenlegi sulidban nem, akkor elfogadják.

2019. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ma megpróbáltam beszélni velük, de nagyon kiakadtak. Pestre azt mondták biztos hogy nem engednek el, de még a másik helyi gimibe se, azzal az indokkal, hogy az evangélikus iskola, én még nem evangélikus vagyok (de attól ez még nem kizáró ok, több ismerősöm jár oda, aki más vallású). A tanárt is megemlítettem, erre anyukám nagyon mérges lett, hogy hogy mer egy tanár ilyenre uszítani, azt mondta majd megkeresi és jól elbeszélget vele...úgyhogy nem hiszem hogy lesz a tervemből bármi is :(

2019. jún. 29. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól teszi, ha felkeresi a tanárt, mert fontos lenne, hogy egy felnőtt beszéljen velük. Nagy gond van a hozzáállásukkal.


Nem jó, ha az ember a gyerekét úgy kezeli, hogy kiad valamit parancsba és kövesse a gyerek.


Amikor az első gimimben megbuktam, édesanyám JAVASOLTA, hogy váltsak iskolát és, amikor elmagyaráztam, miért nem szeretnék, elfogadta.


Eltelt 2 hónap és elmondtam, mégis szeretnék iskolát váltani. Elmondta, már lehet, késő, de mondtam nem gond és elkezdte felvenni a kapcsolatot más gimnáziumokkal.


Így kéne működnie.


Igaz, hogy voltak konfliktusaink kamaszkorom alatt végig, de az alap volt, hogy a döntésekbe hagyta, had én hozzam meg.


Először is ezt kéne a szüleidnek éttenie és elkezdeni gyakorolni; mert ez így nagyon nem lesz jó hosszútávon.


Ezért is javaslom, hogy ezt így beszéld meg a felnőttel, akit a szüleid is fel fognak keresni; hátha ő rá tudja erre őket ébreszteni.


Sajnos Te itt kevés leszel, elvégre, mondhatsz bármit, amíg nem változnak meg, nem fognak hatni a szavaid.

2019. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a baj, hogy most elkönyvelték, hogy az a tanár rossz hatással van rám. Azért, mert anyukám ugyanabból a faluból származik, mint ő, és ott a tanárról mindenfélét pletykálnak (nem is az a gyereke apja, aki, gyanús imacsoportba jár, stb.), ezek meg megerősítik abba a szüleimet, hogy ők egy rossz ember, aki rossz irányba akár befolyásolni engem. Most nagyon félek, hogy bajba kerül emiatt.

Szüleim reakciója nem lep meg, a tesómat se támogatták, mikor sulit akart váltani, az én unszolásomra voltak hajlandóak egy iskolánál érdeklődni, hogy atvennék-e a tesómat, maguktól nem csináltak volna semmit.

Az a baj, hogy elbizonytalanítottak már az egész dologgal kapcsolatban, szóval emiatt is szorongok, rossz érzéseim vannak.

2019. jún. 29. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!