Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Tanárok, iskolatársak

A kérdés

Ti mit tennétek hasonló helyzetben tanárként?

Ti mit tennétek, ha a vezetőség veled, mint tanárral szemben olyan három diákot védene, akikről mindenki tudja, hogy mennyire problémásak, de megakadt a lemez és a gyerekek jogaival jönnek. Mondva, hogy nem lehet a tanulót kiküldeni óráról (tanáriba bevinni és ott tanuljon, hogy ne zavarja a másik 25 tanulót).

Úgy tesz a vezetőség, mintha a 3 tanuló példamutató volna és a tanár hibázna, csak ő volna a hibás. Nem hajlandók a valós problémával foglalkozni, mert akkor igazgatóit is érdemelne mindhárom tanuló. Ezzel szemben felnagyítják a tanár "szabálysértő" hozzáállását.

Keress kérdéseket hasonló témákban: tanítás, tanár, felelősség, viselkedés, pályaelhagyás

ápr. 19. 17:29  Privát üzenet  

A válaszok
Felmondanék, és keresnék máshol munkahelyet. Én nem vagyok annak a híve, hogy mindig a tanárnak van igaza, de láttam már problémás gyerekeket, és felháborítónak tartom, mikor valaki ezeket a kis szemeteket védi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 19. 17:34 Privát üzenet
Amúgy te vagy a tanár? Érdekelne részletesebben is az eset, mert gondolkodom azon, hogy tanárnak menjek-e, de főleg ez az, ami miatt bizonytalan vagyok: a bunkó, szemét hülyegyerekek, akik nem hagyják a többieket békén, akiket nem lehet kezelni, és ha a tanár mégis megpróbálja, akkor ő lesz a gonosz.

# 2/9Időpont ápr. 19. 17:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én sem vagyok tanárként annak a híve, hogy mindig a tanárnak van igaza. Sajnos vannak túlkapások is a tanárok részéről is.

De ez esetben nem az "azért van igazam, mert tanár vagyok" a helyzet.

Amikor a vezetőség behívott és sor került a "beszélgetésre", majd egyértelmű volt számomra, hogy ki mellé állnak a konkrét helyzetben úgy, hogy ők is tisztában vannak azzal, mit tesznek, akkor fordult velem egyet a világ és azt éreztem legbelül: el innen! Aki pedig védi azokat, akik a büntetés érdemelnék, találjanak más bolondot.

# 3/9Időpont ápr. 19. 17:45 Privát üzenet

Sajnos elég gyakori mindkét szélsőség:

- idióta gondolkodás 1: "a tanárnak mindig igaza van, és ha a gyerek nem tanulta meg tökéletesen azt, ami amúgy nem is az általános műveltség része, meg nem is kell majd neki, akkor szégyenítsük meg!!"

- idióta gondolkodás 2: "csúnya, gonosz tanárok mindig bántják a szegény gyerekeket, pedig hát aki terrorizálja az osztálytársait, zavarja az órát, ő is igazából jó gyerek, őt is szeretni kell, egy rossz szót se szabad szólni rá, kert megsérül szegény kis lelke!!"

# 4/9Időpont ápr. 19. 17:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

12 éves tanítási tapasztalatom van, ebből az utolsó 8 év ebben az adott intézményben. Ezért is fordult velem akkorát a világ az említett eset kapcsán.

# 5/9Időpont ápr. 19. 17:55 Privát üzenet
Van egy olyan érzésem, hogy az egyik gyerek szülei jóban vannak az igazgatóval... :/

# 6/9Időpont ápr. 19. 17:59 Privát üzenet

Ezt annyira rossz olvasni. :(

Amikor én voltam diák, jó akkor is volt, hogy a tanár hülye volt de túléltük. Viszont a rossz gyerekek igenis meg voltak fegyelmezve és gyanítom, munkahelyen könnyebben is illeszkednek most be, mert tudják a helyüket.

A tanár nem csak azért van, hogy a diák fejébe verje a tantárgyához tartozó tudást, hanem hogy neveljen és felkészítsen az életre is. Nálunk legalábbis ezt tették és a mai napig hálás vagyok néhányuknak, többet tanultam tőlük az életről mint a saját szüleimtől. S most nagyon is jól tudok tiszteletteljes viselkedni még azokkal is, akiket inkább fejjel a kukába tennék szívem szerint.

Úgyhogy a mai felfogás szerintem ultra gáz és előre félek, hogy milyen munkaerő nevelődik ki. Sanszos ugyanis, hogy majd én leszek a főnökük, vagy az az öreg szaki, akinek be kell tanítani őket. :/

Tényleg sajnálom a tanárokat. Sok régi tanárommal beszélgettem nem rég és a saját volt sulimon is látom, érzem a színvonal hanyatlását. Nyilván nem minden diák gáz, csak mintha ők kezdenének a kisebbség lenni.

Kitartást neked, kérdező!

És szerintem tényleg keress másik sulit. Az egyik tanárom pl egy egyházi iskolába ment tanítani és sokkal jobban érzi ott magát. Nem mellesleg a fizetése is jobb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont ápr. 19. 18:16 Privát üzenet

Gondolkodtam erősen, de semmit nem lehet tenni igazán.

A vezetőség és a szülők homokba dugják a fejüket.

Vagy otthon van valami komoly az egyik diáknak (betegség, halál, alkoholizmus, stb) vagy az egyik diák szülei és az igazgató jóban vannak.

Ha a vezetőség megértene vagy melléd állna, tehetnél lépéseket, de itt vagy Te is homokba dugod a fejed vagy elmész máshova, ahol, ha megint jön egy igazgató bácsi kedvence vagy sajnálni való gyerek, megint Te válsz az antikrisztussá, ha végezni mered a munkád.

Nagyon sajnálom! :(

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont ápr. 19. 21:23 Privát üzenet

7, egyik isnerősöm is tapasztalra a hanyatlást a gimijén. 2006-2011 (5 osztályos).

2006-ban vasszigor, fegyelem volt, minden diák normálisan viselkedett, a bohócok, flegmák, stb is ismerték a határaikat, a gyerekek azon versenyeztek, hogy kinek jobb a bizije, doányzásért intő járt, stb.

2011- Szivárvány összes színére festett hajú agyonpiercingezett kb nulla ruhába bejáró gyerekek, kiskirályoknak hitték magukat, viselkedni nem tudtak, az iskola kapuja mellett és a nő slozin dohányoztak büntetlenül, betegesen igyekeztek áthágni minden szabályt a házirendben, mindenki lexarta a jegyét, aki törődött a jegyeivel az lúzer volt, stb.

Szomorú.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont ápr. 19. 21:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek ez mar streberseg? Mit gondoltok errol a helyzetrol? Ti miket tapasztaltatok hasonlo helyzetben?
Te mit tennétek az alábbi helyzetben? Volt már valaki hasonló helyzetben? Ti mit tennétek? (Sulis veszekedés)
Volt már valaki hasonló helyzetben?
Szerintetek furcsán nézne ki ha csak úgy odamennék hozzá hogy "verekedjünk meg"? Hasonló helyzetben ti elfogadnátok?
Van valaki hasonló helyzetben? (lent)
Olyanok tanácsát szeretném kérni, akik hasonló helyzetben vannak. Létezik olyan, hogy gimis éveidben egyedül vagy, mert nem tudtál beiileszkedni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Tanárok, iskolatársak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!