Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek hasonló...

Ti mit tennétek hasonló helyzetben tanárként?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek, ha a vezetőség veled, mint tanárral szemben olyan három diákot védene, akikről mindenki tudja, hogy mennyire problémásak, de megakadt a lemez és a gyerekek jogaival jönnek. Mondva, hogy nem lehet a tanulót kiküldeni óráról (tanáriba bevinni és ott tanuljon, hogy ne zavarja a másik 25 tanulót).


Úgy tesz a vezetőség, mintha a 3 tanuló példamutató volna és a tanár hibázna, csak ő volna a hibás. Nem hajlandók a valós problémával foglalkozni, mert akkor igazgatóit is érdemelne mindhárom tanuló. Ezzel szemben felnagyítják a tanár "szabálysértő" hozzáállását.



2019. ápr. 19. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmondanék, és keresnék máshol munkahelyet. Én nem vagyok annak a híve, hogy mindig a tanárnak van igaza, de láttam már problémás gyerekeket, és felháborítónak tartom, mikor valaki ezeket a kis szemeteket védi.
2019. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy te vagy a tanár? Érdekelne részletesebben is az eset, mert gondolkodom azon, hogy tanárnak menjek-e, de főleg ez az, ami miatt bizonytalan vagyok: a bunkó, szemét hülyegyerekek, akik nem hagyják a többieket békén, akiket nem lehet kezelni, és ha a tanár mégis megpróbálja, akkor ő lesz a gonosz.
2019. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1


Én sem vagyok tanárként annak a híve, hogy mindig a tanárnak van igaza. Sajnos vannak túlkapások is a tanárok részéről is.


De ez esetben nem az "azért van igazam, mert tanár vagyok" a helyzet.

Amikor a vezetőség behívott és sor került a "beszélgetésre", majd egyértelmű volt számomra, hogy ki mellé állnak a konkrét helyzetben úgy, hogy ők is tisztában vannak azzal, mit tesznek, akkor fordult velem egyet a világ és azt éreztem legbelül: el innen! Aki pedig védi azokat, akik a büntetés érdemelnék, találjanak más bolondot.

2019. ápr. 19. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég gyakori mindkét szélsőség:


- idióta gondolkodás 1: "a tanárnak mindig igaza van, és ha a gyerek nem tanulta meg tökéletesen azt, ami amúgy nem is az általános műveltség része, meg nem is kell majd neki, akkor szégyenítsük meg!!"


- idióta gondolkodás 2: "csúnya, gonosz tanárok mindig bántják a szegény gyerekeket, pedig hát aki terrorizálja az osztálytársait, zavarja az órát, ő is igazából jó gyerek, őt is szeretni kell, egy rossz szót se szabad szólni rá, kert megsérül szegény kis lelke!!"

2019. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
12 éves tanítási tapasztalatom van, ebből az utolsó 8 év ebben az adott intézményben. Ezért is fordult velem akkorát a világ az említett eset kapcsán.
2019. ápr. 19. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, hogy az egyik gyerek szülei jóban vannak az igazgatóval... :/
2019. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt annyira rossz olvasni. :(

Amikor én voltam diák, jó akkor is volt, hogy a tanár hülye volt de túléltük. Viszont a rossz gyerekek igenis meg voltak fegyelmezve és gyanítom, munkahelyen könnyebben is illeszkednek most be, mert tudják a helyüket.

A tanár nem csak azért van, hogy a diák fejébe verje a tantárgyához tartozó tudást, hanem hogy neveljen és felkészítsen az életre is. Nálunk legalábbis ezt tették és a mai napig hálás vagyok néhányuknak, többet tanultam tőlük az életről mint a saját szüleimtől. S most nagyon is jól tudok tiszteletteljes viselkedni még azokkal is, akiket inkább fejjel a kukába tennék szívem szerint.

Úgyhogy a mai felfogás szerintem ultra gáz és előre félek, hogy milyen munkaerő nevelődik ki. Sanszos ugyanis, hogy majd én leszek a főnökük, vagy az az öreg szaki, akinek be kell tanítani őket. :/


Tényleg sajnálom a tanárokat. Sok régi tanárommal beszélgettem nem rég és a saját volt sulimon is látom, érzem a színvonal hanyatlását. Nyilván nem minden diák gáz, csak mintha ők kezdenének a kisebbség lenni.


Kitartást neked, kérdező!

És szerintem tényleg keress másik sulit. Az egyik tanárom pl egy egyházi iskolába ment tanítani és sokkal jobban érzi ott magát. Nem mellesleg a fizetése is jobb.

2019. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam erősen, de semmit nem lehet tenni igazán.


A vezetőség és a szülők homokba dugják a fejüket.


Vagy otthon van valami komoly az egyik diáknak (betegség, halál, alkoholizmus, stb) vagy az egyik diák szülei és az igazgató jóban vannak.


Ha a vezetőség megértene vagy melléd állna, tehetnél lépéseket, de itt vagy Te is homokba dugod a fejed vagy elmész máshova, ahol, ha megint jön egy igazgató bácsi kedvence vagy sajnálni való gyerek, megint Te válsz az antikrisztussá, ha végezni mered a munkád.


Nagyon sajnálom! :(

2019. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7, egyik isnerősöm is tapasztalra a hanyatlást a gimijén. 2006-2011 (5 osztályos).


2006-ban vasszigor, fegyelem volt, minden diák normálisan viselkedett, a bohócok, flegmák, stb is ismerték a határaikat, a gyerekek azon versenyeztek, hogy kinek jobb a bizije, doányzásért intő járt, stb.


2011- Szivárvány összes színére festett hajú agyonpiercingezett kb nulla ruhába bejáró gyerekek, kiskirályoknak hitték magukat, viselkedni nem tudtak, az iskola kapuja mellett és a nő slozin dohányoztak büntetlenül, betegesen igyekeztek áthágni minden szabályt a házirendben, mindenki lexarta a jegyét, aki törődött a jegyeivel az lúzer volt, stb.


Szomorú.

2019. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!