Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOTE ÁOK vagy SZTE ÁOK? Mit...

SOTE ÁOK vagy SZTE ÁOK? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Érdekel a véleményetek! Mik az ellenérvek és az érvek a két intézmény, azok kollégiumai és közösségei, előadásaik, vizsgáik és úgy egészében mindenük között? Mennyire erős, mennyire kell hajtani?

Hány pont kell, milyenek az elvárások...?

Mi az egyik előnye és hátránya?

Pályaválasztás előtt állok és nem tudok dönteni a kettő közül. Minden szempont érdekel.



2019. jún. 30. 09:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

„A vizsgák nehézségét mutatja, hogy minden évben, de főleg az elején elég sokan, többen át is jelentkeznek a gyengébb vidéki egyetemekre, ha nem bírják a SOTE-s tempót vagy számonkéréseket.”


Ne aggódj, vidékről is folyamatosan jelentkeznek át más vidéki egyetemekre és SOTE-ra is. Persze sokkal jobban hangzik Budapesten, ha valaki nagy mellénnyel előadja, hogy túl gyenge volt neki Szeged/Pécs/Debrecen és úgy érezte, hogy ez neki nem elég nagy kihívás, ezért jelentkezett át, de a valóság a legtöbbször az, hogy össze-vissza csúszott és bukdácsolt 2-3-4 évig a "sz@r, gyenge" vidéki egyetemen, ahol a számonkérés is lóphasz és még a hülyét is átengedik és mikor már végleg elfogytak a vizsgaalkalmai vagy átsorolták önköltséges szakra, akkor átjelentkezett máshova.

2019. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Vicces, amúgy, hogy a SOTE sorra nyeri a rangokat és itthon a legjobb orvosi egyetem. De ennek ellenére vannak akik meg sorra jönnek magyarázni a bizonyítványukat, mint az elöttem szóló, hogy


Hát igen ... SOTE az első, de ez a ranglista azért nem jó mert....

Aztán jövőre SOTE máshol is első lett, de az a ranglista meg azért nem jó mert.


Lehet hozni 10 ranglistát, mert SOTE gyakorlatilag az összes ilyenben a legjobb itthoni orvosi egyetem lesz, de vannak akik ezt képtelenek elfogadni.


Bár aki logikusan gondolkodik fel kéne tűnjön, hogy olyan nincs, hogy kicsit furcsa, hogy az összes ilyen lista "hamis" meg "hazudik" az egyértelműen nem igaz.


2030 lesz mikor SOTE még mindig első lesz és ezek az emberek rendre minden évben megmagyarázzák, hogy miért Pécs a legjobb. - mert Pécsen a képzés Harvardal egy szinten van, a listát ki kell dobni a kukába.


Ugyan már!


Ez ugyanolyan nevetséges, mikor valaki Gábor Dénes Főiskoláról azt mondja, hogy ugyanolyan mérnökinfós képzést és rangos iskolába jár, mint aki BME-n tanult.

2019. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Fú de leszedálnálak öcsém
2019. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

# 11/13


Igen, valóban mennek át SOTE-ra. Tőlünk is mentek át, de csak 2. és 3. év után, amikor már valamivel könnyebbek a vizsgák ott is.

Ezzel együtt sajnos csak a jobbakat veszik át orvostanhallgatók közül is.

2019. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem unod még?:D

Te szerintem orvosi egyetem közelébe sem mentél még az életed folyamán...

2019. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell ezen még mindig vitatkozni, pláne ismeretlen emberekkel? :/
2019. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan, én nem tudom elhinni, hogy létezik olyan felnőtt ember, feltételezhetően orvostanhallgató, aki arra veri a farkát, hogy az ő egyeteme mennyivel jobb (szerinte), mint a többi és beteges kényszert érez, hogy ezt bizonygassa. Kb óvodában volt divat az ilyesmi utoljára, mikor a többiek még tényleg irigyek voltak rád, mert neked megvették a szüleid a legújabb barbie babát (ami ugyanazt tudta, mint az összes régebbi), nekik meg nem.
2019. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
2019. júl. 27. 19:57
 19/19 anonim válasza:
35%

Engem, mint SOTE-st, lehívtak szegedre az össznépi gólyatáborra, mert jól összehaverkodtam néhány SZOTE-ssal medikus kupán. Őszintén, 3 napot voltunk lent, második nap már halálra untuk magunkat napközben, nem tudtunk milyen programot csinálni, kérdeztük az ottaniakat, hogy mit szoktak csinálni, 10-ből 9 azt mondta, hogy isznak :D.

Tanulmányilag szerintem semmi különbség nincsen, a végeredmény ugyanaz lesz belföldön külföldön. Az egyetlen dolog, ami alapján dönthetsz az az, hogy mennyire van messze az egyetem, mennyit akarsz utazgatni, milyen gyakran akarsz hazajárni, mennyit tudsz lakhatásra szánni, és mondjuk mennyire tetszik neked Szeged vagy épp Bp :)

Közösség szerintem mindenhol jó, én nagyon jó barátságokat kötöttem pesten, de más egyetemek hallgatóival is.

A város legyen a döntő!

2020. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!