Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 9. eseknek tippek?

9. eseknek tippek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek kilencedikes és eléggé félek, hogy nem tudok majd beilleszkedni, barátokat szerezni stb...

2019. júl. 2. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd a nyarat!
2019. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ! :'D
2019. júl. 2. 23:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj arra, hogy első pár napban legjobb formád mutasd. Öltözz visszafogottan de divatosan. Legyél nyitott, hogy ha pl szünet van akkor próbálj ismerkedni, ha látod más is pl egy olyan videós vagy akármi érdekli olyan cucca van, menj oda dícsérd meg, mondj véleményt.

Egy csomag rágó is jó kezdés, pl mikor ettél és rágóznál kínáld meg aki a közeledben áll.

Ne idegeskedj, élvezd a nyarat.

2019. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Tanulj az elején sokat, hogy jó tanulónak könyveljenek el, ne halogass, próbáld kiismerni a tanárokat, hogy miket kérdeznek jobban, mik azok a dolgok, amikre ugranak. Az osztálytársakat is próbáld megismerni, barátkozz és próbálj odamenni minél több emberhez. Én elkövettem azt a hibát, hogy egy emberrel barátkoztam az elején és kiszorultunk az összes klikkből.

Sok sikert!


Egy most érettségizet diáklány💘

2019. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyu ne görcsöld túl, tökmindegy mi lesz ez csak 4 év, visszanézve olyna jelentéktelennek tűnik, és tűnt már 20 évesen is, csak így eltelt, és utána jött az ami tényleg számított.

Szerintem csak így, ne fogadj senkit túl goyrsan a bizalmadba, de ne is burkolózz be, egyszerűen csak gondold meg mit osztasz meg amgadról az elejéén és kivel.

2019. júl. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj miatta. Legyél önmagad, mert akkor úgyis azzal leszel jóba aki illik hozzád személyiségben. Nekem is nehezen ment kicsit, nagyon jól elvoltam 9.ben, de tizedikre találtam meg a 2 legjobb barátnőmet, akikkel azóta is mindent együtt csinálunk. Ők lettek a második családom. Szóval nyugi, úgyis beilleszkedsz, csak ne játszd meg magad semmilyen módon😊 19/L
2019. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Azt nem szokták szeretni, ha valaki fő céljának tűzi ki, hogy ő beilleszkedik. Tehát ezt majd kerüld mindenkképp.


Nem gondolják természetesnek, amikor valaki állandóan nyit mindenki felé - és ezáltal antipatikussá válik az ember, illetve fő témájává az osztálytársak körében.


Ne legyél túlbuzgó a tanulmányaid terén. Természetesen tanulj jól, de jobban szeretik azt, ha valaki azért kap ötöst, mert okos, megérti az anyagot, mint, hogy valaki állandóan buzgómócsingoskodik, a tanárok körül serte-pertél, csak a tanárok és az iskola a témája és sír, ha nem kap ötödst, illetve ezen rugózik, hogy reméli ötös lett a dologozata, akár óra előtt valamelyik szünetben is felkeresi ezért a tanár; plusz, ha ötöst kap, akkor elkezd büszkélkedni vele.


Az ellenkezőjét se szeretik, amikor valaki arra büszke, hogy buta mint a s..g és hangoztatja, hogy nem tanult semmit és megint kapát kapott.


Szóval a kettő között találd meg az egyensúlyt; persze lehetsz kitűnő is, csak ne csupán ez éltessen.


Ha valaki zárkózott, azzal simán nem foglalkoznak; kivéve, ha nem csapatjátékos. Ha konkrétan közösségi dolgoknál rád bíznalk egy feladatot és lexarod vagy elrontod foigyelmetlenségből, egy dolgozatot megismételtetnek Veletek, ha nem kap mindenki minimum kettest és 0 pontosat írsz így is, stb., akkor szóbeszéd tárgyává válsz.


Az áldozattípusok legtöbbször a fent említettek, illetve azok, akik nagyon furcsák. Pl a ceruzájukhoz beszélnek, magukban motyognak vagy órán furcsa dolgokat bemondanak, megeszik a taknyukat, táncolva járnak a folyosón, stb.


Azt se szeretik, amikor valakiben túlteng az energia és azt halgatják szünetben, hogy visong, vihog, örjöng... megőrülnek, mert körbe-körbe szaaldgál a teremben...


Akiket még nem szívlelnek, a rosszcsontok, mert általában a tanár az ő viselkedése miatt büntet mindenkit. Ebből kiindulva lángol fel mindenkiben az ellenszennv, hogy miért kell ezt csinálnia, amikor belekezd valami "huncutságba".


***


Fent leírtam kik a nem kedvenc osztálytársak. Ha már látod, milyen ne légy, akkor könnyen válhatsz olyanná, akit nem bántanak majd és élvezed a gimis évidet. :)


A fő, hogy ne görcsölj rá. Csak éld meg a mindennapjaidat, élvezd az életet.

2019. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én most végeztem el a kilencediket. Menni fog a tanulj év elején minden órára és már meg is kedvelték én is ezt csináltam és imádnak a tanárok. Vigyáz kivel barátkozol és eleinte ha mondjuk 1 hete ismered ne bíz meg bennük én azt tettem és hát pofára estem. Légy mindenkivel kedves és ha piszkálnak vagy valami ne mutasd hogy bánt vagy fel idegesít.
2019. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kapcsolatok amúgy, amik ott kialakulnak nem véglegesek így pl ne ragadj meg egy valakinél és zárj ki mást. Lehet, hogy elmegy a suliból, lehet elunjátok egymást és 1-2 év után hirtelen új kapcsolatokat kialakítani nehezebb lesz.


Szóval barátkozz, de azért mások felé is legyél nyitott.


Érettségire már rég nem azok a barátságok voltak meg nálunk, amik anno kilencedikben. Olyan barátok is szétszéledtek addigra, akik 3 éven át voltak elválaszthatatlanok.


Illetve a rangok; akik a menők voltak kilencedikben, érettségire rég nem voltak azok, a tanár kedvence is más lett addigra és aki zárkózott volt kilencedikben, az híresebb lett érettségire, illetve mást utáltak már kollektíven érettségire.


A skatuják megmaradtak 1-2 embernél, de ők nem is tettek ellene.


Szóval 4 év alatt akármi történhet, nem úgy néz majd ki, hogy 4 éven át mindenki ugyanazzal lesz és mindenki ugyanazt a szerepet tölti be.

2019. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Volt pl egy gyerek; nagyon kevés ember közelített felé kilencedikben. A fiúk bántották nagyon, néha fizikailag is. A lányok kibeszélték és kerülték.


Én még mondogattam is a lányoknak, hogy beszéljenek vele, mert tök jófej, de röhögtek.


Szóval hónapokon át beszélgettem vele.


Aztán lett 1-2 ember, aki nyitott felé.


Már 11.-re egy központi ember lett, akit érettségiig is imádtak a lányok, bulizni jártak vele és a fiúk is haverkodtak vele és mentek vele piálni.


Jól tanult, party arc volt, akármiről beszélgettél vele, mindenki jól érezte magát vele és mindenki kereshette őt, mindenkit megértett, stb.


A mai napig összejár az egykori bandával.


Szóval akármi lehet 4 év alatt.

2019. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!