Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak nekem furcsa ez a dolog?...

Csak nekem furcsa ez a dolog? Túl féltékeny?

Figyelt kérdés

Még nincs saját autóm a családit használom. Pest mellett lakunk, de a Budapest bevárosában van egy előfizetett parkolóhely, ahova mindig leparkolunk ha fent vagyunk. Így ha ott az autó biztosra lehet venni, hogy valaki fent van a családból.


A barátnőm tudja ezt.


Nagyon durván lebetegedtem. Az egész hetet az ágyban töltöttem, ma is még itthon pihenek és egyszer csak kaptam a barátnőmtől egy képet a parkoló autóról szöveg nélkül.


Ahoz, hogy azt a képet megcsinálja kicsi kerülőt kellett tennie ... azaz direkt ment arra hogy megnézze nem-e vagyok fent Budapesten majd elküldte nekem valószínűleg kérdőre vonásnak szánva.


Erre küldtem neki egy képet otthonról válaszul, hogy tényleg nem én vagyok ott. Egy olyan választ kaptam, hogy "remélte, hogy nem".


Plusz azóta picit mintha meglenne sértődve.


Az ilyen helyzett mit lehet kezdeni? Beszéljem meg vele, hogy ez a féltékeny viselkedés rettenetesen kényelmetlenűl érint vagy csak hagyjam az egészet?


Ugyan itt akár ti is megoszthattok féltékenykedő történeteket, amik veletek megtörténtek. Még betegen fekszem itthon, szóval kicsit unalmamban is írtam ki a kérdsét.



2019. aug. 4. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
A barátnődnek eszébe se jut meglátogatni? Ötletem: szakítás. Ez nem kapcsolat. De a következővel majd álljál szóba, ha problémád van vele.
2019. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

gondolom, nagyon alacsony az önbizalma.

én is féltékeny típus vagyok, de ez már szerintem is beteges. :D

2019. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A szakítás még nem opció. Most rosszul érzi magát, mert tévedett vagy továbbra is szövögeti az összesküvés elméleteket a fejében.


Kicsit úgy érzem, hogy mindkét esetben rossz lenne ha fejtegetném, de ha hagyom akkor ennél csak rosszabb lesz a jövőben.


Ezért is kérdeztem hátha valakinek van tapasztalata, mert nekem ez új terület.

2019. aug. 4. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Adtál rá okot hogy ne bízzon benned? Nyilván azt hiszi bekamuzod a betegséget. (Gondolom tudja h az autót más is használhatja de hogy utánament, eleve furcsa.)

Egyszer elmegy, de nekem ennyi féltékenykedés már tulzás, főleg a felelösségrevonás vagy hogy hívjam, módja.

2019. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
en ott helyben szakitottam volna vele. mi az, h meg egy szoveget se ir, csak egy kepet odatol neked kerdore vonva? es meg utana meg van sertodve ugy, h nem is tettel semmit? hat oreg sok szerencset hozza. 2 honap es ez a dolof megjobban el fog fajulni nala
2019. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Látogasson meg, beszéljétek meg és mondd meg neki, hogy ha bármi van, bármi rossz érzés keletkezik benne ezentúl, várja meg míg személyesen találkoztok és ne sejtessen, ne célozgasson, hanem személyesen mondja meg ami nyomja a lelkét.

Egy kapcsolatot tönkre tud tenni a sejtetés, homályos célkozgatás, a "elvonulok sértődötten sarokba sírni hátha észreveszed bajom van és odajössz kifaggatni mi a bajom" stb dolgok.

Őszinte kommunikáció a megoldás, ha meg őt túlzott féltékenység gyötri, pszichoterapeutához is lehet fordulni, hogy gyökereit ezen érzésnek keressék meg, oldják fel stb.

2019. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Felhívtam.


Azt mondta, hogy megfordult a fejében, hogy szinlelem a betegséget, hogy ne találkozzunk.


Elmondta, hogy nem féltékeny, de azért megkérdezte többször, hogy van valami amire féltékenynek kéne lennie.


Meg még régebben megnézte, hogy kit követek instán és rákérdezett. Ezt felhozta és poénból azt mondta, hogy továbbra is nézni fogja, mert leginkább csak lányokat követek. (osztálytársak és barátok)


Még csak 2 hete vagyunk együtt, szóval furcsa kezdés, de eddig más elrettentő ok nincs.

2019. aug. 4. 21:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha hónapok óta együtt lennétek érthető lenne, hogy nehéz, de ha csak két hete vagytok együtt és így viselkedik (jesszusom egyébként!) akkor tényleg nagyon-nagyon meg kellene fontolnod azt a szakítást a SAJÁT érdekedben. Akár direkt csinálj, akár nem, ez egy toxikus viselkedés, ami idővel csak rosszabb lesz.

Te tök értelmesnek tűnsz azok alapján, amiket leírtál, szóval neked is érezned kellene, hogy ez így nem túl... szerencsés. :')

2019. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehát nincs köztetek kommunikáció! Nincs köztetek bizalom! Nincs köztetek tisztelet! Ez pont elég elrettentő! Egy szeretetkapcsolatba ez a stílus nem fér bele! Addig hagyd ott ezt az éretlen, beteg lelkű bizalmatlan csajt, amíg még nem habarodsz bele! Nincs joga téged ellenőrizni, nincs joga téged számonkérni!
2019. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
kisajatitas es lelki terror kezdete ez baratom. volt nekem is olyan nom aki az insta ismeroseim figyelgette es hat mit mondjak. beteg
2019. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!