Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szótlanozzák le azt aki...

Miért szótlanozzák le azt aki egy adott témához nem tud hozzászólni?

Figyelt kérdés

Feleségem családjánál volt összejövetel, ahol a szokásos téma volt, hogy a szomszéd Piroska testvérének a munkatársának a fiának a katona társa most lett apuka és az ilyen távolni rokonos, ismerősös téma megy mindig órákon keresztül, amikhez egy szót nem tudok szólni. Amúgy beszédes vagyok, csak az ilyen szituációkkal nem tudok mit kezdeni. Egy ilyen összejövetel abból áll hogy beszélgetik a kinek a kije mit csinált, én órákon keresztül lesek ki a fejemből, aztán valahol a társalgás közepén rámförmed valaki hogy "miért vagy ilyen szótlan?". Én meg mondok rá egy "fáradt vagyok" közhelyes választ, mást nem is lehet.

És nagyon rosszul esik, nem elég az a pár óra szenvedés, még be is szólnak.


2019. aug. 6. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
miért nem azt válaszolod hogy "mert ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, olyan dolgokról beszélgettek, amikhez nekem közöm sincs, és nem is igazán érdekel" ahelyett hogy "fáradt vagyok"?
2019. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én például csak azzal és arról beszélgetek, aki és ami érdekel. Rendszeresen megkapom a csöndes, sunyi, nagyképű jelzőket.

Lesz@rom.


Egyébként szólj vissza, hogy ilyen jentéktelen senkiházik téged nem érdekelnek.

2019. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem gondolnak bele,hogy milyen lehet a beszélgetés a te szemszögedből...nálam is szokott ilyen lenni,mondják,hogy szoljak hozzá,de nem is ismerem az adott embert akiről szó van..hogy tudnék hozzászólni...de aki kicsit is empatikusabb,igyekszik olyan irányba terelni a témát amihez te is hozzá tudsz szólni...vagy esetleg te is megpróbálkozhatsz vele,ha valamiről eszedbe jut egy hasonló story...
2019. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!