Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket interneten már fenyege...

Titeket interneten már fenyegettek/zsaroltak meg, vagy ismerkedtettek már beteg fazonokkal? Hogy léptettek túl rajta?

Figyelt kérdés

Volt hogy ismerkedés céljából már találkoztam is netről, de volt hogy még nem is találkoztunk viszont a 7 emberből 6 őrült volt.

Hallottam olyanokat hogy mindig meg foglak találni stb. Aztán mikor sikerült megszabadulnom tőlük kaptam olyat is hogy ha legközelebb megpillant lehet életem utolsó pillanata lesz stb. Akivel találkoztam is (2ember) csak 1x, akivel nem találkoztam képen látott. Mindezek 4-5éve. Most az egyik feltűnt (vele nem talàlkoztam) Letiltottam őt, de azóta nem szívesen használom az adott felhasználói felületet sem, és mostanában elég paranoiás vagyok...

Mit tudnék tenni? Hogy tudnám elfelejteni? Hisz végül azt sem tudja elvileg hol élek, de akkor is most megijedtem hogy csak hirtelen feltűnt...


Kérlek ha tudtok valami tanácsot vagy saját történetet van, osztjátok meg velem.



2019. aug. 17. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak jókat röhögtek a reakciódon. Ez a célja a fenyegetéseknek. Én leszartam és egy idő után abbahagyta.
2019. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer itt segítettem egy kérdezőnek, aki gázpisztolyt akart venni. Az elején még nem volt semmi gond, ajánlottam típust, hogy mire figyeljen, hogy kell viselésit kiváltani. Egy idő után már Messengeren akart beszélni amit finoman visszautasítottam, a végén pedig elkezdte ecsetelni, hogy neki nincs szüksége gázpisztolyra, mert bárkit meg tud ölni puszta kézzel is. Azóta nem nagyon reagálok privátra és nagyon helytelennek tartom, hogy nem lehet kapásból letiltani a privát lehetőségét is.

Az rendszeresen előfordul itt, hogy valaki nem képes elfogadni a válaszom és veréssel/gyilkossággal fenyegetőzik, ezeket mindig beküldöm a gyakori modiknak emailben és ők mindig le is tiltják az illetőt.

Az online fenyegetőzést ugyanolyan komolyan kell venni, mint a szemtől-szemben történt esetet.

2019. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy itt mindig megtaláltam ugyan azt a beteg embert. Még régebben amikor még beszélgettünk itt valahogy mindig elterelte a témát egy másik téma felé. Ez nekem egy idő után betegesnek tűnt. Ott volt az a pont,amikor is letiltottam,hogy egyfolytában a Facebookra akarta áterőszakolni a beszélgetést.
2019. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek hogy leírtátok ezeket. Remélem nekem is előbb utóbb visszatér a békém és nem azon fogok rágódni, hogy hogy talált megint rám 4 év után, miközben teljesen más email címem is van
2019. aug. 17. 11:59
 5/10 anonim válasza:
100%
Én itt,nem találkoztam még ilyen emberrel, és remélem ez így is marad. Mármint volt egy nagyon beteg ember, akinek kissé pedofil hajlamai voltak, de én lettem a tini csitri mert nem jönnek be a vénemberek. Letiltottam. Azonban volt egy oldal, ilyen videochates, hogy próbált azzal fenyegetni a csávó,hogy mutassam meg neki a melleim vagy bármit, mert ha nem akkor átszerkeszti az arcom különböző képekre és szétterjeszti neten a "meztelen képeim" , egy pillanatra megijdetem de aztán rájöttem,hogy fogalma se lehet arról,milyen a testem és kockázatos lenne neki bevállalnia egy ilyent. Csináltam egy ss-t arról amit írt (mert írt nem beszélt) és fordult a kocka, megmondtam neki,hogy én szépen elkapcsolom és ha netán valami félreértés történik a jövőben nekem itt a bizonyitékom,a teljes beszélgetés és zsarolás. Ő nyomott ki végül nem én őt.
2019. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha fiú vagy akkor nem hiszem hogy lenne annyi értelme az egésznek hogy félj.


Nálam is volt nem olyan régg egy undorito fenyegető, magyarázott hogy ha elkap így lessz úgy lessz aztán kérdeztem hol van és oda mentem a többit nem részletezem mit kapott tőlem.


Ha lány vagy meg értelek és még értem a félelmed.


A legjobb ha letiltod az olyan embereket akik fenyegetőznek és csúnyán beszélnek, ha már durva módom halálosan meg fenyeget valaki mehetsz is a rendőrségre, és oszd meg a Facebook vagy mindegy mien közösségi oldalon hogy mien emberek vannak.

2019. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. Igazából persze, tiltom, jelentem az oldalnak. Mostmár egy ideje nem ir (mivel letiltottam) bár bármikor csinálhat új felhasználót... és voltam olyan buta hogy szimplán töröltem mindent, nem sreenshutoltam, azért rám ijesztett hogy a semmiből felbukkant, főleg hogy nem is tudhatta hogy én vagyok az tényleg.


Gyakran nyutatgatom magam hogy mást is fenyegettek már meg mégsem rabolták el vagy bántották őket, de sajnos időről időre azért eszembe jutt és olyankor magamat készítem már ki. És bocsássatok meg de azért picit jó volt olvasni hogy veletek is történt 1-2 dolog, jobban megnyugodtam, ugyanakkor természetesen sajnállak titeket is

2019. aug. 17. 12:33
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

#6:

Peeeeersze, megkérdezted hol van, ő meg el is mondta rögtön azt odamentél és jól megverted, ugye. Majd el is hisszük. 😃

2019. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
igen
2019. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére engem elkerültek az ilyenek. A legrosszabb, ami történni szokott, hogy elhal a beszélgetés és eltűnnek. Személyesen egyszer találkoztam csak innen valakivel de az normális volt.
2019. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!