Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tanácsolnátok? Mit csinálj...

Mit tanácsolnátok? Mit csináljak hogy elég bátor legyek a nálam idősebb iskolatársaim előtt is?

Figyelt kérdés
Szóval... egy 9.es fiú vagyok, ugy kb. nem a "menők" közé tartozok viszont ugy az evfolyam kb harmadával jó kapcsolatom van a maradékkal meg szimplán nincs semmi. Általánosban mindig bántottak azóta már felálltam és már kiállok magamért és jobban is nézek ki sokkal. (Nem beképzeltségből de tényleg jobb vagyok a régi önmagamhoz képest szinte minden téren) viszont a lelkem mélyén ez nagy nyomot hagyott és ezért gyakran feszengek és nem tudok feloldódni.. főleg ha a nagyobbakkal vagyok.. Lesz "csacsi avató" amin a nagyobbak vicces feladatokat adnak nekünk.. és ma is bemutatkozás volt az idősebbeknek nem voltam nagyon ciki de nem is tudtam teljes felszabadultsággal bemutatkozni... voltatok hasonló helyzetben ti is? vagy ez a középiskolai 1. év egyik nagy átka hogy a 9.esek be vannak tojva??

2019. szept. 4. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
ennyi idősen be se regisztrálhatnál ide...
2019. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítőkész választ :D
2019. szept. 4. 17:15
 3/5 anonim válasza:
Szard le
2019. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is voltam ilyen helyzetben, egyszerűen csak betegség vagy valami miatt ne menj el ilyenekre. Pár hét múlva úgysem emlékszenek rá. Egyébként ritka az olyan közösség, ahol mindenki jóban van és összetartóak, sajnos.

Lényeg, hogy legyél mindig pozitív és vidám szemléletű. Vedd könnyedén az akadályokat és akkor menni fog. A negatív véleményekkel meg ne foglalkozz túl sokat, általában irigység vagy csak kötekedésből jön. Legyenek meg a saját céljaid és hobbijaid. Tanulj, sportolj, zenélj, foglald le magadat.

Aztán attól még, hogy valaki nincsen ott mindig jelen attól még lehetnek máshol ismerősei, akikkel találkozik. Legyél barátságos és kedves, ha valami viszont nem jó akkor te se erőltesd. Lássák, hogy határozott és céltudatos vagy. -és optimista-

Ha meg majd nagyobb leszel, ne csinálj ilyeneket az alsósokkal. Nincsen benne semmi jó.

Jó tanulmányokat!

2019. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem elmentél. Hülyeség amit az előző írt. Ha nem kerülsz olyan helyzetekbe ahol muszály, hogy feloldódj sosem fog menni. Később pedig problémád lesz belőle. Nem az a megoldás, hogy kerülöd a konfliktus helyzeteket próbáld magad olyan helyzetbe kényszeríteni ami számodra zavaró. Vagy elbújhatsz életed végéig és lehetsz egy puhány...
2019. okt. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!