Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más egyetemista is érzi magát...

Más egyetemista is érzi magát totál egyedül?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves, igaz ez csak az első hét, de sokan már jóban vannak, én meg nem lettem jóban senkivel. Olyan szakra járok, ahol nagyon sokan vagyunk és mindenki nagy csapatokban van, mintha már ezer éve ismernék egymást.

Hiányzik az érzés, hogy tartozzak valahova, hogy ne csak egy random ember legyek, aki bemegy órára. Van valaki, aki eleinte így volt vele? És sikerült neki kicsit később ismerkedni?



2019. szept. 5. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Én már sok éve járok egyetemre, és mindig egyedül vagyok. Soha nem is igényeltem mások társaságát, remekül elvoltam magam is. Meghallgattam az órai anyagot, jegyzeteltem, aztán hazamentem. Sose törekedtem rá, hogy bármiféle kapcsolatot kiépítsek bárkivel is, ha magam is tudok boldogulni.
2019. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

nézd, három éve vagyok egyetemen, senki le se szrt ebben az időszakban

de úgy nem, hogy ha hozzászóltam valakihez, még csak pofákat se vágott, vagy valami, csak nézett tovább el mellettem, mintha ott se lennék

romlott az egész kompánia, ne foglalkozz velük. húzz vissza inkább a normális életbe, ha meg nagyon ragaszkodsz ahhoz a hlye papírhoz, akkor gyorsan mondj le az ismerkedésről ezekre az évekre

2019. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Orvosi?
2019. szept. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

LoL, az ilyen szociális kútfórások, mint amilyen az első válaszoló fognak a legjobban pofára esni a hülye papírjuk megszerzése után :D


Az a baj, hogy Magyarországon valamiért a 70-es évek szülötteiből lett szülők körében baromira dívik ez a "ne ismerkedj, ne foglalkozz a társasági élettel, csak az éppen aktuális KÖTELEZETTSÉGEDET csináld és kész!!!" mentalitás.


Ebből lesznek aztán az ilyen full autista módjára viselkedő, érzelmi intelligencia és social skill nulla emberek, akik nagyon szép ötösüket meg négyeseket gyűjtenek általános-, középiskola és egyetem alatt is, csak épp a legminimálisabb emberi kontaktusokat se képesek létrehozni.


Nagyon szépen fogja megírni az ilyen az összes ZH-ját (amit aztán 3 héttel később már fele olyan jó százalékra se tudna amúgy), és lehet hogy csúszás nélkül teljesít egy BSc/BA, vagy MSc/MA szakot, csak az lesz a gáz, hogy semmi kapcsolati hálója nem alakul ki.


A drága 70-es évek generációja ugyanis ezt sulykolta a mai 20-on éves gyerekeikbe.

Azt hitték hogy csak tanulással majd meg tudod csinálni a szerencsédet, és lekövezett úton tudsz haladni.

Hát nagyon nem, pláne Magyarországon nem.


Kellenek ismerősök, kellenek kapcsolatok.


Egyfelől ott vannak a puszta érdekek. Ha nincsenek SZAKMAI kapcsolataid, akkor nem fognak beajánlani jó pozíciókba, nem fognak adni a szavadra megbeszélések során, nem fogsz hallani szóbeszéd útján terjedő lehetőségekről.


Tudhatod te a világon a legjobban a lítiumakkumulátorok és tranzisztorok működési mechanizmusát, de ha nem hallod meg soha sem hogy milyen emberkéket kéne keresned akik pont ilyen dolgozót keresnek, vagy kiket érdemes elkerülni (mert mondjuk szar munkakörülményeik vannak), akkor pórul jártál a fene nagy tudásod ellenére.


Nálunk is, van egy tanár (nem írok tárgyat, se szakot) aki elég híres szakmai körökben. De lett egy MSc végén járó ismerősöm akitől megtudtam hogy bárkihez mehetek szakdogázni, de azt a tanárt nagy ívben kerüljem, mert egy paraszt a szakdolgozóival.

Végül mentem egy normális tanárhoz akivel 7 hónapja nagyon jól együtt tudunk dolgozni.


És hogyha elvonatkoztatunk a puszta anyagi érdekektől, és karriertől, akkor ott van az is, hogy az ismerősök színesebbé tesznek téged is.

Én ha valaha olyan pozícióba kerülök, hogy pl egy cégnél interjúztatok majd leendő munkatársat, akkor fix hogy egy beszűkült, egész nap sorozatokon függő, üres életű alakot nem fogok felvenni.


És hogy ezt honnan tudnám? Látszik...

Egyszerűen az ilyen emberek kommunikációs skilljei olyannyira nullák, hogy kiérezni már 5 mondatnyi beszélgetésből.


Egy jól működő munkahely alapja hogy jól kommunikáljanak az ott dolgozók.

Összeülhet a világ 100 legnagyobb szakértője is egy témának, de ha egyik se tudja a többi tudtára adni az elképzeléseit, meglátásait, esetleges problémáit, akkor cseszhetik a projekteket.

2019. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

És kedves kérdezőnek is válaszolnék:

"Más egyetemista is érzi magát totál egyedül?"


Nagyon. Én már másodéves vagyok, de valami hihetetlen hogy milyen klikkes, unkommunikatív társaság állt itt össze. De ez van már évek óta.

Összesen kezdtük az évet 140-en, kb talán 15 embert ismertem meg személyes bemutatkozás alapján névről, akikkel aztán egyel SE beszélek havi egy alkalomnál többször. Az is valami egyetemhez kötődő dolog (pl "Hol lesz xy óra?", és akkor erre válaszol).

Amúgy már csak 90-en vagyunk, szóval a sokéves tapasztalat szerinti 35-40 végző felé haladunk.


Amúgy végre lett egy normális szobatársam albérletben, ő most ugyanazon a szakon van mint én, csak első éves.

Kedden hazajött, én már otthon voltam, és kérdezi "Itt nem divat óra után elmenni valahová?"

Srác teljesen le volt verve, mert olyan flegma módon pattintotta le mindenki mikor valami kedd késő délutános kis sörözést-ismerkedést akart volna szervezni.

Volt olyan srác aki kutyasétáltatás ürügyén sietett haza óra után... Vicc az egész. Mintha a 27 fokban délután 5-kor olyan fontos lenne az. Remélem az ilyen véletlenül se ismeri meg egyik szaktársát se, a végén még emberekkel kéne beszélnie...


Szóval nem te vagy egyedül kérdező, mindenhol ilyen befelé forduló, dobozban élő és gondolkodó a legtöbb diák.



"első hét, de sokan már jóban vannak, én meg nem lettem jóban senkivel"


Jaja, nálunk is ez volt néhány kis klikkel, hogy eleinte sülve-főve mint borsó meg a héja, aztán idővel már mindenki szarik a másikra, és tényleg csak full egyetemi dolgok miatt kommunikálnak ha kommunikálnak egyáltalán.


Pl "Beírna valaki katalógusba gyakorlaton?"


És a chatben válaszol a 86 láttamozóból 2 óra múlva mondjuk egy hogy "Igen".


Nem tart sokáig ez a nagy "öribariság".

Közös programokat senki nem szervezett, egyedül a HÖKösök posztoltak néhány gagyi programot a helyi "menő kocsmában". Ilyen dj töltöttcigi féle zérónulla előadókat képzelj el, és közben veheted a drága vizezett sört.

Kösznembocsi.


De egy hangulatos kert teraszos kocsmába nem tudtunk volna mondjuk 5-en 6-an elmenni... (próbáltam szervezni tavaszi vizsgaidőszak végén...)


Vagy elmenni túrázni se volt hajlandó senki se.


Vagy társasozni a helyi e-sport és boardgame bárba.


Antiszoccnak lenni divat lett.



"Hiányzik az érzés, hogy tartozzak valahova, hogy ne csak egy random ember legyek, aki bemegy órára"


Hát pedig ez erről szól leginkább ahogy a tapasztalataimat végignézem.


"És sikerült neki kicsit később ismerkedni?"


A mostani szobatárs sráccal ezen igyekszek változtatni.

Neki a baráti köre is értelmes, szerintem majd egy hosszabb hétvégén szervezünk valami kultúr programot.


De a szakomról már lemondtam.

2019. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.:( Én is most kezdem az első évemet, beiratkozáson már összeszokott csoportokkal találkoztam, én meg beszélgettem felületesen pár emberrel, de így is borzalmasan egyedül éreztem magam. Tudom hogy az évek alatt rengeteg lehetőségem lesz még az ismerkedésre, elég ha nyitottak leszünk, és szerintem nem lesz gond. De hiába tudja ezt az agyam, akkor sem tudok változtatni az érzésen hogy hiányoznak a barátaim akik másik suliba mentek tovább, és az olyan idióta gondolatokkal sem tudok mit kezdeni, mint hogy egyedül leszek az egyetemi éveim alatt.😂 Ha gondolod írj amúgy.:D
2019. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

"LoL, az ilyen szociális kútfórások, mint amilyen az első válaszoló fognak a legjobban pofára esni a hülye papírjuk megszerzése után"


El vagy tévedve kisapám, de nagyon. A jó kereset messze nem azon múlik, hány emberrel haverkodsz össze. A "hülye" papírról pedig akkor szövegeljél majd, ha legalább a 8 általános faiskolád megvan. Bár a magadfajta szellemi toprongynak még az is komoly kihívást jelent.

A lepontozást visszakaptad, kisapám, ez nekem is megy.

2019. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Jaaaj, ez a kisapámos csávó :D


Tudjuk tudjuk...kisapám, kisapám...


Kész vicc ez az alak.

2019. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy ahhoz hogy 26%-ra lepontozzanak nem csak én kellettem ám.


Kisapámozz még egy kicsit és minden helyre kerül XD


És igen, Magyarországon ez baromira hihető szöveg, hogy " jó kereset messze nem azon múlik, hány emberrel haverkodsz össze".


Te se láttál még sokat ebből a nagy furcsa dologból, amit világnak hívunk :D


De most jön majd a faiskolázós duma, meg a további kisapámozás.

2019. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Jaaaj, ez a kisapámos csávó :D

Tudjuk tudjuk...kisapám, kisapám...

Kész vicc ez az alak."


Látom ma sincs jobb dolgod, mint trollkodni.

Erre mondja a míves angol, hogy "No life".


"Amúgy ahhoz hogy 26%-ra lepontozzanak nem csak én kellettem ám."


Ha annyira érdekelne az ostoba pontozás, én is regelnék magamnak 2-3 zoknibáb fiókot.


"Kisapámozz még egy kicsit és minden helyre kerül"


Mivan, nem tetszik? Lenni neked kicsike problema?


"És igen, Magyarországon ez baromira hihető szöveg, hogy " jó kereset messze nem azon múlik, hány emberrel haverkodsz össze"."


Van amit te hiszel, és vannak a tények. A kettőnek meg semmi köze egymáshoz.


"Te se láttál még sokat ebből a nagy furcsa dologból, amit világnak hívunk"


Megszólalt a bugyuta kis tini, aki a kemény 17 életévével azt hiszi, mindent ért a világból...


"De most jön majd a faiskolázós duma, meg a további kisapámozás."


Fáj az igazság? Há' szar má' neked.

Majd akkor gyere kummogni, ha az IQ-d egyszer valami pozitív egész szám lesz.

2019. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!