Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy egyetemvárosból miért...

Egy egyetemvárosból miért mennek minden hétvégén tonnaszám haza a fiatalok?

Figyelt kérdés

Én nem voltam egyetemista, már jó ideje dolgozom.

Munka miatt ingázok két megyeszékhely között, és péntekenként nem értem hogy miért van olyan rengeteg egyetemista korú fiatal a vonaton bőröndökkel?


Konkrétan Szegedről van szó, ahol amúgy pont most hétvégén lesz valami koncert (?) vagy nem tudom hogy mondjam. Szabadtéri ivászat zenei kísérettel, ez a lényeg.


Azt hinném még pont 30 előtt valamennyivel hogy minden fiatal ott marad ezekre a rendezvényekre.


De a napokban az évkezdés miatt itt is láttam nem egy kérdést hogy panaszkodnak az egyetemi légkörere néhányan. Ez mennyire általános?

Nincs sok egyetemi körökben mozgő ismerősöm, de érdekelne, mert én ebbe nem láttam bele.



2019. szept. 6. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden hétvégén hazajárok, mert:

-kaja (otthonról viszek főtt ételt a hétre, mert a koliban nem lehet normálisan főzni - nincsen hely, gagyi kis rezsók vannak, sütő nincsen, kb. a szobában főzöl és bejön a kajaszag, másokkal osztozol mindenen, akik akár hetekig nem mosogatnak, elviszik a cuccodat stb. és a rendelés, étterem drágább)

-szennyes (az egész koliban 4 mosógép van, amit előre le kell foglalni és fizetni is kell érte, szárítógép nincsen és max a folyosóra lehet kitenni szárogatni, de ott is szűkös)

-család, barátok, háziállatok (attól, hogy egyetemre járok egy másik városba attól még ugyanúgy otthon marad az életem nagy része, mert nem lesz valaki a legjobb barátom attól, hogy leül mellém egy előadáson)

-normálisabbak a körülmények otthon (tiszta lakás, csend van, saját szoba, rend stb.)

-program pedig nálunk az egyetem városában sincsen sokkal több


Ami miatt viszont nem szeretek hazajárni az az, hogy macerás és fárasztó. Durván egy órára lakom, viszont az sem annyira kényelmes vonaton és mindenhová sietni kell, cipelni a táskákat, húzni a bőröndöt (főleg azért pl. ágynemű, törölköző, könyvek nem egy olyan könnyed dolgok). Valamint ott sokkal könnyebben és jobban tudok tanulni mint otthon, mert bent maradok az egyetemen, elmegyek könyvtárba vagy akár a koliban is elvagyok. Ha nem lennék kolis és albérletben laknék, akkor szívesen ottmaradnék hétvégente, de így nem.

2019. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%
Összegezve, sok egyetemistának nem az a baja, hogy nem vált le anyuciról, hanem nem akarja a hétvégét bulikázó koliban tölteni. Az én kollégiumomban egy szórakozóhely is volt, és minden hétvégén az ablakomnál hallottam a zenét
2019. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én csak rövid ideig voltam kolis, de ott épp ellenkezője volt a helyzet, mivel majdnem mindenki hazament, ezért nyugi volt, lehetett rendesen aludni, hêt közben meg nem.
2019. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát meg a diákok nagy része nem is kollégista.


Csak szegeden 20 000 diák van.

Egyértelmű hogy még csak a fele se tud kollégista lenni.

Nincs hely.

2019. szept. 12. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!