Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem lehetünk mindig őszinték,...

Nem lehetünk mindig őszinték, igaz? Nem mondhatjuk meg mindenkinek azt amit gondolunk. 23n

Figyelt kérdés

Ahhoz,hogy megkapjuk azt az állást,elérjük azt a célt stb nem mondhatjuk el mindenkinek az őszinte véleményünket,vagy az igazságot amit nyilvánvalóan látunk ?? 😨😨


Amikor 100% őszinte vagyok,van bizony hogy fáj a másik félnek mikor az "arcába vágom az igazságot".


Tegyük fel állást keresünk, az interjún SE mondhatjuk el,hogy "ja amúgy ne tervezz hosszútávra velem mert más városba készülünk párommal" hanem bizony vetíteni kell..ha kell a munka..


Emberi kapcsolatok szintúgy: fotókat mutat valaki akivel nem akarsz rosszba lenni 2 új berendezési tárgyáról,ami szörnyen ízléstelen!! Nem vághatod az arcába hogy "Te Joli ez borzasztó ocsmány.." Hanem mást "kell" mondanod,mert különben elfelejtheted a "Jolit" akit amúgy meg nem akarsz elmarni magad mellől..


Nekem ez nagyon nehezen megy..sokszor őszintén elmondom,hogy "ez neked nem áll jól" vagy "nem ízlik" vagy "most nincs kedvem".. Ezek HELYETT valami mást kéne..mondanom. De gyűlölök hazudni..



2019. szept. 7. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek a klubban, kis testvér. :)

Majd megtanulod, feltehetően a saját károdon (mint én is), hogy mikor kell ferdíteni az igazságon és mikor kell hallgatni. Hazudni nem feltétlen kell, elég ha nem mondunk semmit, vagy picit módosítunk a szavainkon úgy, hogy aki akar, az még átláthasson rajta és vehesse a lapot, de ne legyünk még sértők.

Fészen se kell reagálni semmit arra, ami nem tetszik. Ha viszont kifejezetten kérik a véleményed, egészen nyugodtan mondd ki. A normális emberek ezért nem maródnak el, akik meg mégis, azokért hidd el, hogy nem kár.

2019. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

O nagyon koszi! 😇😇


Nagyon tanacstalan vagyok.. sok embert bantottam meg..nem akartam. Csupan azzal,hogy megmondtam neki "nem allna jol" vagy "nincs igazad mert tudom hogy hazudsz" es tenyleg nekem volt igazam ez ki is derult!!! DE megis ram neheztelt az illeto..


Allaskereses ugyanugy.. valtani akarok de nem leszek sokaig "itt" termeszetesen nem mondhatom el,hogy "jaaa amugy megyek el innen.." igaz?


Hivtak valahova orultem is! De aznapra mas dolgom volt es tobb kedvem volt ahhoz amas dologhoz.. es hat kicsuszott a szamon ez ami igy volt igaz.. Nem tudok haritani,hazudni.. es nagyon szeretnem megtanulni.

2019. szept. 7. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos Kérdező, mióta a mai mosléktársadalom a hazudozást, képmutatást, suskust díjazza, azóta nem is csoda, hogy így elszaporodtak a kamugépek, a törtetőt, a köpönyegforgatók és a többi hozzájuk hasonló véglény.

Az őszinteség, becsület, intelligencia meg üldözendő, irtandó tulajdonságok lettek.


Korcs egy világ.

2019. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na pontosan ez a bajom..


Azt sem mertem felvallalni hogy valami nem elsore lett meg.. mert "az nem meno" ugyh hazudnom kellett. Es gyulooolok hazudni..


Tiszta szivembol itt semmit se szolhatok 😭

2019. szept. 7. 19:36
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Jó látni, Kérdező, hogy vannak még emberek, akik értékelik az őszinteséget. Az pedig hogy nők is, még inkább meglep. Ahogy írod: manapság nem divat.

A randevú is miből áll alapesetben? Képenhazudják egymást, hogy érdekesebbnek tűnjenek, aztán 2-3 hónap kapcsolat után, amikor kezd kilógni a lóláb, indulnak a viták, veszekedések...


Ha lehetne, felpontoználak, Kérdező :))))))))))))

2019. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Black Mirror s03e01-et hasonló témát boncolgat.
2019. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 os! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️


#6 os koszii :)

2019. szept. 7. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez kétoldalú, mert szerintem olyannak kellene a legtöbb embernek lennie, hogy ki merje mondani a frankót, a dolgokat. Ez azzal jár, hogy támadás alá helyezi a másik fél, de párhuzamban az lenne a jó, ha mindenki ki is tudna állni önmagáért, illetve az elmondottak mellett, vagy ha támadják. Azaz egy mentálisan erős ember meg meri ezt tenni.

A linken bemutatott könyv nagyon hasznos.

2019. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyebkent..lelkileg eleg erosnek erzem magam,ahhoz hogy mindig szinte kimondjam az en igazsagomat! Csak ez nem tetszik a vilagnak..sokszor. koszi a linket 😀


Igazabol nem szeretek hazudni de muszaj lesz ha nem akarom,hogy mindenki gyuloljon amiert kimondom a "tutit". Viszont sosem feltem,hogy mi lesz ha nem tetszik valakinek.. Lasd: anno a gimiben siman kialltam az igazamert es mi lett a vege..gyuloltuk egymast a tanarokkal. Akik nyaltak azoknak volt a jo! Es a nagybetus eletben is😭🤮🤮


Hulladektarsadalom lett.. Szivesen lennek nyitottabb!! De ezek miatt lettem introvertalt ember.


Szoval ha nem akarok kb megdogleni itt..muszaj lesz ferditenem..

2019. szept. 7. 22:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos "az igazság fáj". Ezért kerülik az emberek az igazsággal való találkozást az életben és ezért nem viselik el mástól sem. De az emberek ilyenek. A különbség annyi (ahogy én látom), hogy ki mennyire képes igazat mondani. Valakinek könnyen megy, valakinek nem.

Viszont szerintem az igazságot meg lehet mondani úgy is hogy fájjon és úgy is, hogy segítségként fogadja el tőlünk a másik.

pl.: ez neked nem áll jól helyett azt is lehet mondani, hogy ez a másik itt jobban állna, vagy keress másikat, ami jobban áll rajtad, vagy én úgy látom, találnunk kellene valami mást ami jobban áll, mert ezzel nem fogsz kitörő sikert aratni.

Az igazságot fel lehet javítani egy kis humorral, mint a kávét a tejszínnel, de lehet segítő szándékkal körbe venni, Pl. nem áll jól neked, de segíthetek olyat keresni, ami jobban áll (vagy valami hasonló).

Azt írod nem zavar, hogy rosszul fogadják tőled az igazságot, de mégis írtál ide egy kisebb szösszenetet, szóval szerintem azért lehet, hogy vannak kétségeid azzal kapcsolatban, hogy helyén kezeled -e a dolgokat. Nekem is volt hasonló problémám és a mai napig is fennakadok néha dolgokon, de rájöttem, ha a sarkos véleményem (ami szerintem igaz) empatikusan adom elő, akkor sokkal kisimultabbak az emberi kapcsolataim. Ne feltétlen azzal teszünk jót, ha szimplán belevágjuk az emberek szemébe amit gondolunk róluk. Sokszor szükség van arra hogy empatukusan tegyük ezt. Az empátia annyit tesz, beleérző képesség vagy együtt érző képesség.

2019. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!