Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ivós zsír, nektek tetszik?

Ivós zsír, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a hétvégén kitaláltam a zsírozás ivós verzióját és azt szeretném tudni mit gondoltok róla.

Minden fajta (nem trágár!) kritikát szívesen fogadok :D


Tetszik?

Játszanál vele?

Mi nem tetszik benne?

Mit változtatnál rajta?


"

(1.) Ha valakinek nincs ütése pálinkát kell önteni a poharába (vagy más töményet)

"Pálinkát a kopasznak!"


(2.) Ha valakinek van ütése de nincs pontja 1 kortyot iszik, majd a többieknek (akár erőltetetten) ki kell nevetniük


(3.) Ha valaki leejti a kártyát mindenki megissza a pohara tartalmát

"Halálos bűn!"


(4.) Ha valaki Királyt rak meg kell neveznie valakit aki 2 kortyot iszik (önmaga is lehet)


(5.) Ha valaki Ászt rak az 1 kortyot iszik


(6.) Ha valaki 80 pontot szerez egy körben az új szabályt hoz, ami addig tart ki amíg valaki másnak nem lesz 80 pontja és hoz egy új szabályt

(Vagyis ha egyvalaki többször is 80 pontot szerez akkor neki lehet egyszerre több szabálya is érvényben amíg valaki meg nem szakítja)


(7.) Ha egy meccs végén döntetlen az állás pl.: 40-40 pont akkor az nyeri meg azt a meccset aki legelőször a homlokára csap


(8.) Ha a játékosok 3-4 lapot húznak mindenki annyi kortyot iszik amennyit a legjózanabb ember megítél (lehet 0 korty is)


Megj.:

A pohárban alapból sörnek, bornak kell lennie, és kb. a pohár feléig kell feltölteni. Újratöltésnél ugyan így.


A játékot az nyeri akinek a legtöbb pontja lesz 10 meccs után, minden győztes meccs egy 1 pont. Döntetlen estén +1 meccset kell játszania a döntetleneknek.

"



UI: Talán néhány ember megtalálja, de kitettem a kérdést már egyszer másik kategóriába is, azonban úgy láttam rossz volt a kategória és a a cím is valahogy nagyon érdekesre sikerült.



2019. szept. 29. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Részegen már kicsit kacifántosnak meg soknak érezném a szabályokat és nem biztos, hogy fejben tudnám őket tartani de egyébként tetszik! A részegedj okosant is szerettem. Játszanék vele simán.
2019. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Igazad van. Melyik szabályt szednéd ki?
2019. szept. 29. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem lett volna baj itt sem, ha már újra írtad, hogy kártyajátékról beszélsz, mert főcím alapján el nem tudtam képzelni, mi az az ivós zsír. Szerintem hülyeség az egész úgy, ahogy van. Tudod miért? Mert túl sok, max. egy zsírozást tudnátok végigjátszani, főleg pálinkával.
2019. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy kiszedném. Csak azt, hogy nem lenne egyszerű fejben tartani. Ebben most így hirtelen nem tudok tanácsot adni, a kártyákkal és szabályaikkal józanul is van néha problémám. :D

De hátha jön még valaki, akinek lesz jó ötlete.

Én csak tapsolni jöttem, mert tetszik az ötlet. :)

2019. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a válaszod, és igen én is csak utólag ahogy megnéztem a kérdések között jöttem rá hogy írnom kelett volna hogy kártyajáték

Lehet kiírom újra csaj ezért :D

Amúgy még nem teszteltem le, tegnap este írtam az egészet. És a pálinka csak a kopasznak jár ami azért elkerülhető egészen jól. Amúgyis az első meccs után még nem ihatott pálinkát senki. a

A 10 meccseg pedig kb hasra ütve mondtam. Nyilván addig játszunk majd amíg mindenki rendben van, és később átírjuk a játék hosszát ha úgy látjuk higy túl hosszú.


#4 Köszönöm szépen a pozitivitást 😀 örülök neki ha tetszik az ötlet

2019. szept. 29. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!