Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Netto 360 000 Ft bol megel...

Csitta82 kérdése:

Netto 360 000 Ft bol megel egy negy tagu csalad?

Figyelt kérdés
Videki kisvaros melletti faluban elnenek,ket kisiskolas gyermek van,hiteluk nincs.
2019. okt. 2. 18:11
1 2
 1/16 Miss Endzsi ***** válasza:
30%
Szerintem kevés, nekem legalább is az lenne. Ebbe nem fér bele a minőségi táplálkozás, hobbi mind a négy személynek, nyaralás stb.
2019. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Ez túl kevés infó, mert nem derül ki, milyen kiadásaik vannak.

A kaja fejenként 40-60 ezer minimum, emellett van rezsi, utazási költségek, ruházkodás, stb - nem lehet tudni, hogy mi mennyi az adott családnak.

De kisváros melletti falu annyit jelent, hogy egy, de inkább két autó kell, hogy meg lehessen mozdulni, mert ilyen helyeken a tömegközlekedés általában kimerül a "reggel megy egy busz a ksivárosba este meg vissza" szinten. HA meg máshová akarnak eljutni, akkor egy nagyobb városig akár 3-4 átszállás is kell, ami családdal, gyerekekkel, csomaggal elég horrorszerü.

Iskola-óvoda általában nincs, ahhoz már szükséges a bejárás, ami nincs ingyen, munkahely szintén az utazó kategória, szóval ez is lényeges kiadás lenne.

2019. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Simán.

Faluban igen.

Főleg ha van kiskert.

2019. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
89%
Extrák nélkül meg. Én nem tudnék, mert ebből nem futná a minőségibb arcápolási, hajápolási cuccokra, étkezésre.
2019. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
51%
Bp-en nem, vagy csak nagyon szegényesen, de faluban simán.
2019. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
5: Faluban pont nehezebb, ha nem kertészkednek, ugyanis fizetni kell a városba való bejárást és a falusi kisboltok drágábbak, mint a városi szupermarketek. Ja meg nincs az, mint egy panelban, hogy szomszéd fűt minden oldalról, akkor legalább a fűtésszámla alacsony....
2019. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, legalábbis nem úgy, ahogy talán szeretnének. Félretenni, nyaralni biztos nem lehet belőle.
2019. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne elég . Pedig egyedül élek .
2019. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

Eddig nettó 220-240 között kerestem, most váltottam munkahelyet, itt a fix 250-260 meglesz (hónaptól függően), plusz ügyeletvállalással még több. Ha bedolgozom magam, és jól fog menni, akkor akár a 300k alap is meglehet, plusz a többi. Arra azt mondom, hogy annak a felét már bőven félre tudom tenni.

Vidéki kisvárosban élek, csakhogy egyedül. Szabadidőmet is próbálom arra fordítani, hogy a hobbimat olyan szintre fejlesszem, amiből később több pénzt tudok szerezni; akár egy grafikusi iskolát is elvégeznék, hogy pár éven belül itthonról dolgozhassak, saját időbeosztással.


A válaszom: igen, meg lehet belőle élni, főleg, ha van kert, és termelitek magatoknak a zöldségeket, gyümölcsöket, és tartotok haszonállatokat. Nálunk nagyon sokan "malacoznak", vesznek ugye 5-10 kismalacot, felhizlalják, és aztán eladják egybe, vagy vágva.

Az itteni válaszolók mind-mind nyugati szinten élnek, évente többször mennek külföldi nyaralásra, mindenki az "egészséges táplálkozást" hozza fel, holott egy forinttal nem drágább, mint az egészségtelen. Egyiknek se higgy.

2019. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Így el lehet éldegélni vígan 🙂
2019. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!