Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mikor, hol, milyen gyakran,...

Mikor, hol, milyen gyakran, mennyit és miért szoktatok alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Mi a cél? Mennyire aljasodtok le?


Soha nem vonzott az alkohol, 20 éves vagyok és kíváncsi mások véleményére ezzel kapcsolatban



2019. okt. 14. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Soha. Aki csak így tud leereszteni illetve szórakozni,azzal baj van. 35N
2019. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Otthon heti két-három sör legurul, mert szeretem az ízét. Ezen kívül még melóban iszom töményet, mert azt is megünnepeljük, ha szomszédnak kismacskája születik.
2019. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb mennyiségben csak akkor ha találkozom a barátaimmal, tehát ritkán. Egyedül nagyon ritkán megiszok egy, vagy legfeljebb két sört egyszerre. A cél, hogy minimálisan csökkentsem a gátlásaimat társaságban illetve, hogy elviselhetőbb legyen a többiek humora. Ha egyedül iszok akkor az íz a cél, nem az alkoholtartalom. Sajnos néha sikerül többet innom a kelleténél, bár ilyenkor csak barátságosabb szoktam lenni, nem sértegetek másokat vagy hasonló.
2019. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok, nem iszom alkoholt, vagy nagyon ritkán, évente kétszer. Nem szeretem semmilyen alkoholos ital ízét, illetve részeg se szeretek lenni. Egyszerűen elmúlt a varázsa, így, hogy bármikor tudok piát venni. 15-16 évesen sokkal jobb volt, azon izgulni, hogy vajon kiadják-e, ha nem, akkor hogyan szerzünk, stb. Szóval 16 évesen minden hétvégén a totál részegségig ittam magam, osztálykirándulásokon reggel 7-kor pisszentettük a sört, vedeltük a tablettás bort, meg ilyenek:D De minden jónak vége van, ugyanígy vagyok a cigizéssel is, hogy most már hülyeség, mert személyit se kérnek.
2019. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Berúgva sosem voltam, becsípve néhányszor. Az alkoholt különösebben nem szeretem, néha jól esik, de 1-2 pohár bor vagy 1 üveg cider pl. többnyire bőven elég. Néha egy kis tömény. Alkalomkor (születésnap, karácsony, buli stb) iszom általában, nagyon ritkán "csak úgy". Ez összesen nagyon max. 1 alkalom/hó. Nekem egyszerűen nem fér bele, hogy annyira leigyam magam hogy ne tudjak magamról meg ugye nem is annyira vagyok oda az alkoholért. Azok akik mattrészegre isszák magukat, eléggé taszítanak, de normális keretek között nem ítélek el senkit,aki iszik.

34N

2019. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok.


Utoljára kb 2 hete ittam 2 kicsi pohár bort főzés közben barátnőmmel. Kb semmit sem éreztem belőle.


Ez előtt kb 1 hónapja 3 db dobozos sört. Ott nem éreztem semmit. Társaságban beszélgetés közben.


Előtte június közepén 0,5L házi bort az erkélyen picit szomorúan, amikor az akkori barátnő szerűségem véget vetett a dolgoknak és nem értettem pontosan mért.

(Akkor ittam életemben előszőr egyedűl, de ez nem volt sok)


Majd ez előtt kb 1 éve.


Előtte meg kb 3-4 havonta 1 sört.


Utoljára talán 2 éve voltam igazán részeg. Azaz egész esten megiszunk 4L sört, fejenként 10 shot és még random dolgokat a menöről típus.


Soha sem szerettem az alkoholt, mert szomorúnak tekintettem a tényt, hogy vannak emberek akik csak így tudják jól érezni magukat. Az ízét sem szerettem, így nem ittam.


Egyedül a sör és bort szeretem. A sört annyira, hogy időnként iszom alkoholmentem söröket.

2019. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mikor: baráti/családi összejövetelek, esküvő, randi; csak társaságban

Hol: a fentebbi eseményeken: ház, kert, lakás, étterem, bár stb. Szórakozóhelyre nem járok.

Milyen gyakran: változó, átlagosan talán kb.havi 2-3 alkalom

Mennyit: mindig mértékkel, soha nem voltam részeg

Miért: társaságban jól tud esni a közös iszogatás

Mi a cél: ezt nem tudom értelmezni. Egy húsleves megevésének mi a célja?

Mennyire aljasodok le: semennyire.

22/L

2019. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát én majdnem minden nap, de két naponta biztos iszom. Általában netezés közben este 1-2-3 sört. Néha kocsmában is ennyit. Az évek alatt megtanultam, hogy mennyi az a mennyiség amitől még nem rúgok be.

Töményet egyáltalán nem, bort vagy pezsgőt is szoktam ritkábban.

32/F

2019. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Soha nem iszok


18f

2019. okt. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nagyon spórolós vagyok. :-D

Van jó házi pálinkám, ami remekül érzésteleníti a fogfájást, anyira erős, úgyhogy azt például őrizgetem, mert boltban amit lehet kapni, az a közelébe sem ér.

Általában valamilyen alkalomhoz kötöm az alkoholt, csak úgy ritkán iszom, a sör ízét nem szeretem, a pezsgő felmarja a torkomat, borokból az édeseket, félédeseket szeretem, illetve a likőrféléket. A jobb alkoholok nem olcsók.

Alkoholmentes meggyes vagy bodzás Pécsi Radlert szoktam inni gyakrabban, de az meg inkább üdítő akkor is, ha tartalmaz sört.

2019. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!