Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A pszichopaták könnyebben...

A pszichopaták könnyebben találnak párt. Mi lehet az oksa?

Figyelt kérdés

[link]

azt hinné az ember, hogy a neurózis, az hogy flepnis az ember az az egyedüllét oka


2019. okt. 25. 12:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

"A pszichopaták könnyebben találnak párt. Mi lehet az oka?"


Leginkabb az, hogy a kattintas vadasz cikk a pszihopatat emeli ki, mikozben ott szamos mas pszihiatriai rendelleneseg is levan irva.

Tehat inkabb arrol van szo, hogy az atlag normalis pszihologiaju "unalmas" emberekhez kepest a kirivo furcsa embereknek van kicsivel tobb eselyuk. Azt persze mar nem kozli a cikk, hogy az ilyen kapcsolatokbol, hany vegzodik a kertben elasva, vagy a pincebe bebetonozva. :)))


Mert az tuti, hogy egy valodi pszihopataval normalis ember nem tud hosszutavon egyuttmaradni. Biztos hogy ott masik felnel is van valami problema amiert ezt el tudja viselni, ki tud egyezni. Betegesen penzehes, vagy annyira korlatolt, hogy fol sem ismer egy ilyen allapotot.

Ezt tovabb gondolva, ugy altalaban talan lehetseges, hogy a kulonbozo serult emberek, akik nem tulzottan alkalmasak normalis erzelmi alapu kapcsolatra, mas erdekek, kimondott vagy kimondatlan egyezsegek menten kapcsolodnak egymashoz, es ezek a nem erzelmi alapu kapcsolatok, tartosabbak mint az egeszseges emberek erzelem alapu kapcsolatai.

2020. aug. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

nagy butaságok vannak a cikkben és a hozzászólások között is. az, hogy 1% a pszichopaták aránya, egy (részben) szándékos statisztikahamisítás.

egyrészt nem merik elismerni, hogy mennyi van, mert megrettennének a nem-pszichopaták, másrészt mivel kiváló manipulátorokról beszélünk, a pszichiátereket, sőt, az intelligensebbek valószínűleg a teszteket is átverik. nem csak sorozatgyilkos pszichopaták vannak. Nézzetek körül a munkatársaitok között, 10-ből 2-3 az lesz.

Manipulálnak, bemocskolnak, hazudoznak, adatot hamisítanak, mindeközben előadják az ártatlant.

Nagyon dörzsöltnek kell lenned, hogy észrevedd, mert a legtöbbje tényleg nagyon jól csinálja, és azt hiszed, te vagy a hunyó.

Az persze nem igaz, hogy mind szuperintelligens. Csak azt akarják, hogy te azt hidd. Sík sötétek és átlátszóak is vannak közöttük bőven.

Igen, párkapcsolatban is nagyon sikeresek, mert ösztönösen ki tudják mosni a másik agyát, hogy a másik azt higgye, minden az ő hibája.

Sokat kell róluk tanulni, hogy átláss rajtuk. Ha egyszer igazán átláttál egyen, akkor kiismerted az összeset, mert mindegyik ugyanaz pepitában.

A különbség inkább az elvetemültségi szintben van, ki mit enged meg magának.

Otthon általában leveszik a maszkot, és teljesen tönkreteszik azokat, akik velük élnek. Az agymosásuknak köszönhetően az áldozat gyakran nem menekül el, hanem teper, hogy a pszichopatának jobb legyen az élete.

Igen, szaporodnak, mert gátlás nélkül krnak mindenkivel. Még akkor is ha otthon előadják a féltékeny feleséget/férjet. Megnézném azt is, hogy a házasságban pszichopata feleség mellett tényleg az apuka-e az apuka, mert szerintem nagyon gyakran nem!

"...azt is megállapította, hogy ezek a zömében pszichésen sérült emberek többször éltek sikeres, hosszú kapcsolatokban..." itt az a nagy hazugság, hogy ezek ugyan hosszú kapcsolatok, de csak a pszichopata szempontjából sikeresek, mert ki tudja hosszú időn át szipolyozni a családját és a gyerekeit.

személyes meggyőződésem, hogy nem genetikailag determinált a személyiségzavar, hanem a pszichopata a nevelésével torzítja el a gyerekeit, és ez az agyban is kimutatható elváltozásokat okoz.

2020. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
64%

Írtak jó dolgokat előttem, viszont szerintem nagyon elvannak csúszva a dolgok velük kapcsolatban.

Egyrészt, tényleg jó emberismerők, de közel sem annyira, mint amennyire misztikusan elő van adva. Egyszerűen a legtöbb ember buta és könnyen megvezethető. Nem kell ehhez pszichopatának lenni.

Másrészt, lassan mindenkire ráhúzzák páran, hogy pszichopata, ha megszívták miatta. Ha az ex félrelépett, akkor egyből megkapja a pszichopata jelzőt, mert így lehet arra fogni a dolgokat és a megcsalt fél kibújik az alól a felelősség alól, hogy ő fel sem ismerte, hogy egy gyökérrel van együtt.


Rám is mondták már páran, hogy pszichopata vagyok, mert nem hatódtam meg álszent emberek rinyálásán és önsajnáltatásán, jó emberismerő vagyok és kimerek állni magamért. Ez a pár dolog elég volt ahhoz, hogy rám húzzák a jelzőt...

Aztán beszélgettem egy pszichológus ismerőssel és röhögött az egészen. Megmondta, hogy semmi közöm a pszichopatákhoz, egyszerűen csak nem vagyok buta és van tartásom.

2020. nov. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

2 szélsőséges dolog függvénye.


1. mekkora a megfelelési kényszer,vagyis mit szól hozzám a nő,megfelelek e neki,van e hozzá ezem vagy azom stb.


2.full le szarom mit gondol a másik,dugni akarok,használni akarom.

ha ez összejön akkor öröm van és ha nem ba sz fel agyilag akkor dugás után is itt maradhat az árnyékomban.

2021. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!