Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Húgom nehezen talál párt, mi...

Húgom nehezen talál párt, mi lehet az oka? Bővebben lent

Figyelt kérdés

25 vagyok (amúgy srác), húgom 20.

Próbálom rövidre fogni a lényeget.

Eléggé problémás háttérből valók vagyunk, én lel is mentem otthonról 18 évesen, amit én is inditványoztam, és anyámék is sokszor a fejemhez vágtak (aztán nagyot néztek amikor tényleg nem mentem vissza hónapok után se).

De húgommal továbbra is sokat beszéltem, ő miatta sajnáltam az egészet, és nem akartam hogy két idióta szülő mellett nőljön fel, akik minden feszültségüket mostmár nagy gyerek hiányában rajta vezetnének le.

Szóval beszéltem vele sokat, találkozgattam vele.

Eltelt azóta jó sok év, és már szeretne párt találni, de nem megy neki. Ezt múltkor videóhíváson közölte velem, és borzalmasan sírt. Rég nem láttam ilyen elkeseredettnek.


Nagyon csinos lány lett belőle (lassan nőnek kéne inkább mondanom), és nagyon értelmes.

Egyetemre jár, régészetet tanul, németül anyanyelvi szinten, oroszul és angolul tűrhetően tud, oda vissza van a klasszikus irodalomért, az építészetért, imád a természetben lenni, sátrazni, utazni, és a humora is jó.


Annyi hogy nehezen nyit új emberek felé, és saját bevallása szerint is lett egy elég erős tömegundora az évek alatt.


Nem jár el bulizni, van néhány (szám szerint 3) barátnője egyetemen akikkel jól kijön, de ők sem járnak csoportosan szórakozni. Ha valamitől kibukik, akkor az a kéretlenül, gyenge alibi dumákkal ismerkedni akaró pasi nyomulás.

Egyszerűen nincs kedve szórakozóhelyen, tömegközlekedésen, és neten ismerkedni. Eléggé megvan a véleménye a tinderről és társairól, ezért nem regisztrál ilyen helyekre (aminek örülök, jó hogy nem ilyen alkalmi randi pecázós oldalon próbál keresgélni).


Hogyan segíthetnék neki? Mit tanácsoljak?

Otthon megeszi a magány, az élete egysíkú a vizsgák és munka közti időben.

Szerintetek?

Értelmes, kissé művészetekre nyitottabb, nem teszetosza srácokkal hol tudna találkozni?


(én azért nem tudok neki mit mondani, mert az egyetem ahol vagyok kb teljesen más srác felhozatallal bír, mint amit ő preferálna. Vagy arcoskodó újgazdag hülyegyerekek, vagy teszetosza anyuci szoknyája alatt élő srácok, akikkel max tőmondatokban lehet társalogni. )


Köszi



2019. jún. 25. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Igazából mindkettőtök felfogásával van a baj ezért nem tudsz neki segíteni meg ő se talál senkit. Nem akarlak titeket kiábrándítani de az, hogy hogyan nőttetek fel és milyen tömegundorotok van a kutyát nem érdekli ismerkedéskor. Ilyenkor nincs mit tenni. Se szórakozóhely, se tömegközelkedés, se internet nem jó. Oké, akkor mit akartok? Legyen hobbija és járjon el olyan programokra. Ja, hogy ahhoz meg tömegundora van. Akkor meg várja a sültgalambot ami a szájába repül.


Az utolsó részét a mondandódnak meg kár is értékelni. Nem ebből a 2 végletből áll egy társadalom, ha ti így látjátok, akkor nagy bajban lesztek életetek során.

2019. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Oké, nem megyek bele hogy a személyes kis környezetemben miért az a tapasztalatom ami. Nem rólam szól a kérdés amúgy se.


Milyen hobbit ajánljak neki?


Én pl voltam még 2015-17 között egy túraegyesületben, mert egyedül nem tudtam volna bizonyos túrákat végigjárni.

Nem ismerkedni mentem. Ott azt vettem észre hogy jellemzően baromira nem fiatalok mennek túrázni. Valami 1000 fő körüli facbook csoport volt ez, járt aktívan a túrákra mondjuk 100 tag ebből. De jellemzően inkább 30+os korosztály volt, leginkább párok egymással, plusz valamennyi idős házaspár együtt vagy külön külön.


Szóval nem is tudtam volna ott ismerkedni (aztán egyetemen belül a laborból lett párom).


De ezt neki nem tudom mondani hogy laborban keresgéljen párt, mert egyáltalán semmi köze nincs ilyesmihez.

Régészeti ásatáson rendre kb 1:5 a fiú-lány arány, de volt már olyan is hogy csak női kollégákkal ásott egy hétig a lapátolós helyi csávókat leszámítva.


Szeret ékszereket is csinálni, de azért ne mondjuk már azt hogy ha elmenne egy ékszerkészítő meg szövő-fonó tanfolyamra, akkor ott hú de bepasizna. Azért ilyet mégse hazudok a képébe.

2019. jún. 25. 19:44
 3/17 anonim ***** válasza:
Az elso valaszban sajnos van igazsag, probaljon meg nyitottabb lenni. Elvezze az eletet anelkul hogy lenne baratja jarjon el olyan esemenyekre amit szeret (akar egyedul is) es hatha leszolitjak. Nekem am szimpatikus en is hasonlo keppen gondolkozok de nekem sincsen senkim, igazabol ezt a valaszt akar magamnak is irhatnam. (En se fogom betartani a tanacsom, tovabbra is varom a sultgalambot (ami fiukent egy fokkal nagyobb fassag), addig is az elet tobbi teruletere kocentralok) Am meg azt uzennem, h ne keseredjen el mert statisztikak alapjan szinte biztos, h elobb utobb lesz parja.
2019. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azt meg azért mégse akarom tanácsolni neki hogy "Képzeld, lesz jövő héten a Barba Negrában egy jó együttes! Menj és szedj fel valakit aki fizet neked egy kört!"


Nem megdugatni akarom a húgomat random kalandorokkal. Oké, tanulópénzként elmegy az ilyen, de neki pont nem az kéne hogy valaki 3 shot után felpróbálja otthon, aztán hagyja örökre.

2019. jún. 25. 19:47
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Oh anyám. Hát ha a régészet a hobbija, akkor járjon el olyan kiállításokra. Ott majd találkozik olyanokkal, akikkel közös az érdeklődési köre. Vagy ékszereknél ugyanúgy kiállításokra. Nem csinálni kell az adott dolgot, hanem ahhoz kapcsolódóan kiállításokra, programokra lejárni. Könyörgöm, 21. század. Olyan nehéz keresni facebook csoportokat és ott beszélgetni, hiszen azt tudnia kell, mert közös az érdeklődés és utána majdcsak eltud menni közös programokra. Már szinte az utolsó debil hobbinak is vannak találkozói.


Egyébként meg, szimplán mint ahogy írtam már, legyen nyitottabb. Attól, hogy valaki a buszon vagy metrón elkéri a nevét messengeren még nem kell elhajtani a bánatba. Nem lesz baja attól ha nyit mások felé. Úgy nem megy, ha mindenkit csak lenéz. A legtöbb normális ember munkahelyen-tömegközlekedésen és szórakozóhelyen ismerkedik. Plusz, amit írtam is már, hogy olyan szervezett programokon, ahol azonos érdeklődési körű emberek vannak. És igenis, nyitnia kell ha akar valamit. Ha egy normális srác elhívja a metrón egy kávéra, akkor nyugodtan igent mondhat, ettől nem lesz kevesebb. Azt meg azért 20 évesen illő volna felmérnie, hogy normális a srác aki elhívja vagy gyökér.


Ui: Nem is kell a helyzeted megmagyarázni, teljes mértékben biztos, hogy rosszul látod a dolgokat, mert nem ez a 2 világ létezik, de úgyse fogod megérteni így nincs türelmem most vitázni.

2019. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem párkapcsolat kell neki,hanem pszichológus.A leírásod alapján,nem súlyos a helyzet,talán pár alkalomból álló terápiával rendbe lehet hozni.
2019. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért nem semmi hogy ennyi arrogancia képes egy válaszban felgyűlni.


Ez a tipikus "idejövök és látatlanban jól megaszondom" stílus. Na pont az ilyeneket kerülöm én is egyetemen. Tökéletesen beleillesz az általam leírt "nagypofájú hülyegyerek" kategóriába.


Úgyse néztél be szerintem még az életben egyszer se pl a szépművészeti vagy iparművészeti múzeumba, de elárulom: Ott kb vágni lehet a csendet. Szóval ott nem szokás ismerkedni, kivéve ha valami amcsi sitcom filmben járunk ahol bármi megtörténhet.


Viszont ami olcsó és te is leellenőrizheted: Lépj be egy ékszerekkel meg hímzéssel foglalkozó fb csoportba. Számold össze hogy hány 20-30 közti srácot találsz ott. Aztán oszd már meg velünk is az eredményeidet.


Ha simán csak annyit írsz hogy "próbáljon meg ismerkedni szórakozóhelyen" akkor még felpontoztalak volna, mert konstruktív válasz, de idezúdítottál egy nagyhalom sablonos semmitmondást.


Plusz ahogy tálalod... A környezetedben élő csajok buknak a lekezelő arroganciára?

2019. jún. 25. 20:04
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy nem vagy képes elfogadni, hogy valamit rosszul csinálsz, attól nem a másik arrogáns. Te csak próbálod védeni a semmiteket, amitek van. Ezért írsz, ilyen marhaságokat, hogyha egyszer lemegy a Barba Negra-ba, akkor mindjárt aléverik 3 shot után. Ez nem egy film, hogy az első szembejövő pasi megfarkalja a csajt 1 sör után ember. Csak az a baj, hogy te ezt nem fogod felfogni. Az meg butaság, hogy egy múzeumban nem lehet ismerkedni. Rengeteg ember megvitat egy szép festményt vagy szobrot ha közös az érdeklődési körük úgyhogy megint butaságot beszélsz. Azt meg senki nem mondta, hogy pont az ékszeres csoportba kell belépni, csak példának írtam de úgy látom kevés az IQ és nehéz volt felfogni. Egyébként meg ékszer kiállításokon és vásárokon ugyanúgy lehet fiatalabb pasikkal is találkozni, mivel nem csak női kiegészítők vannak manapság. Bár látom az írásodból, te még a sötét középkorban ragadtál.


És jah, mivel hajlandó vagyok megmozdítani a valagam és szóba állni másokkal és nem csak ráfogom az ember undoromra a lustaságomat így igen, eltudok jutni randizni. Pedig biztos lehetsz benne, hogy kicsit több nyomorult embert ivesltem már el munkámból adódóan mint ti. De attól még meg kell adni az esélyt a következőnek is. Oszt nyugodalmas jó éccakát. Üljön csak otthon a popsiján és keresse a kifogásokat, te meg osszad neki a bölcsességket, hogy minden pasi csak meghúzni akarja egy koncerten, meg csak újgazdag ficsúrok, meg anyuci pici fiai vannak. Közben meg 80%-uk kenterbe verne téged az élet minden terén. Köszöntem.

2019. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Amúgy 71%-os, most komolyan 1950-ben vagyunk leragadva?


Metrón elhívni vadidegen csajt kávézni...


Basszus, te valami gagyi ponyvából kezdtél el csajozási tanácsokat bemásolni ide, vagy mi?

A lányok úgy pattintanak le mint a huzat, ha ilyennel állítasz oda hogy "Szia .... van kedved eljönni kávézni?"


Édesistenem, és az ilyen akarja két kosárral osztani az észt és a tanácsokat.

Dunning-Kruger effektus befigyel rendesen.

2019. jún. 25. 20:12
 10/17 A kérdező kommentje:

Ja, hogy Tihanyi visszhang módjára kétszer lépsz ki a beszélgetésből?


Megvárom hogy harmadjára is leírd a blődségeidet, és zárd azzal hogy "köszöntem".

2019. jún. 25. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!