Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A középkorban Magyarországon...

A középkorban Magyarországon ismerték/használtak drogokat?

Figyelt kérdés
Akkoriban volt Ópium, Marihuana vagy nem? A század elején biztos volt ópium, mert Mamám mesélte , hogy Debrecenben az első világháborúban használtak mákteát fájdalomcsillapításra, nyugtalanságra....

2019. okt. 26. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A marihónalja szerintem amerikai növény eredetileg. Hasis, ópium ezeket el tudom képzelni
2019. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hírnök ***** válasza:
41%
mondtam már, rakd le a füvet!
2019. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A mamád biztos, hogy csak mákteát használt?
2019. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1. Én nem használok drogokat, csak megkérdeztem, 2. a Mamám sem használt, hanem csak mesélte, hogy a szomszédai tanyán olyan promitívek voltak, hogy ha sírt a kisgyerek mert jött a foga, akkor mák gubó főzettel itatták meg , hogy jobban aludjon! Látom sokan nem olvassák el figyelmesen a kérdést....
2019. okt. 27. 06:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a Marihuana Indiából származik...
2019. okt. 27. 06:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Mikortol lett törveny hogy illegalisak a drogok?

Ha a közepkorban még legalis volt ill nem volt ra törveny akkor tudnank rola még festmenyekröl is. Ott inkabb kinzasok mentek (kerekbe töres, forro olom a fülebe a bünözöknek, kézlevagas)legalisan plusz alkoholizalas biztos ment mert mindig a szölö/bor meg koccintas stb van a nepdalokban is.

2019. okt. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a mérgezes is divat volt. Ami nem drogok adagolasat vagy tuladagolasat jelentette hanem pl ciant. Ezzel meg nök irtottàk a zsarnok férjeiket.
2019. okt. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen , a nők már akkor is veszélyesek voltak....
2019. okt. 28. 10:22
 9/12 anonim ***** válasza:
...Mindig azok voltak.
2019. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindennek oka van :)
2019. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!