Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veletek is előfordul ilyesmi?...

Veletek is előfordul ilyesmi? Elég hülye szokás, nem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többször előfordult velem, hogy amikor nem ismert meg valaki, akire ráköszöntem (pl. utcán), akkor nem azt kezdtem el magyarázni neki, hogy én ki vagyok, hanem azt, hogy ő kicsoda. Pedig azt feltehetőleg tudta nélkülem is. (Dehát te a Gizi vagy! Igen. Na de a Tóth Gizi! Igen...) Utólag gondoltam bele, hogy ez mennyire ostoba dolog. Ti is csináltatok már ilyet?
2019. nov. 16. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hülyének hangzik. Ha megyek az utcán, és jön egy idegen és megszólít: Dehát te a XY vagy! Az nagyon, hogy mondjam, nem normális. Max úgy lenne jó, ha lenne valami okod rá, és illedelmesen: Bocsi, de te nem a Tóth Gizi vagy? Xy-nak a rokona, ugye? Én a ...-ja vagyok. Vagy valami ilyesmi féleként kéne elkezdeni a beszélgetést.
2019. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem előfordult, de az illető engem akart meggyőzni, hogy az vagyok, akinek ő gondol.

- Szia, téged ugye Gizinek hívnak?

- Nem.

- Biztos?

- Biztos.

- De a fiam ismer téged.

- Hát engem biztos nem, mert én nem vagyok a Gizi. :D

2019. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Első, dehát én mindkét esetben azt hittem, hogy ők is megismernek engem! :) És attól zavarodtam meg, amikor ez nem történt meg. De nyilván fölösleges itt magyarázkodnom, mert tényleg buta dolog. Attól nem fog megismerni, ha megmondom neki a saját nevét, vagy hogy hova járt iskolába :D

2019. nov. 16. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!