Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet elérni, hogy ha...

Hogy lehet elérni, hogy ha valaki jön hozzánk, akkor levegye a kinti cipőjét, és ne abban menjen be a házba?

Figyelt kérdés

Először is: természetesen azt már próbáltuk (ill. folyamatosan próbáljuk), hogy szólunk, de semmit nem ér.


Szóval a helyzet az, hogy nemrég költöztünk, eddig nem volt saját lakásunk. Most hidegzuhanyként ért, hogy hogy viselkednek a vendégek más otthonában. Mindenki, a rokonok, barátok, haverok, mindenki simán besétál a koszos kinti cipőjében a lakásunkba. Van egy külön előszoba, oda raktunk egy "koszfogó" szőnyeget. Mindenkit megkérünk, hogy kinti cipőben csak arra lépjen (ott le tudja venni, és vagy a szőnyegen hagyja, vagy berakja a cipőtárolóba ami ott van mellette), de vagy meg se hallják és semmit nem reagálnak, vagy megjegyzik, hogy "ja, nem koszos" és már mennek is be.

Odabent meg parketta és szőnyeg van, beköltözéskor 2-3 napig súroltam a padlót térden csúszva, hogy a villanyszerelő, a bútorfutár és egyéb szakik sáros lábnyomait eltüntessem. Erre most ismét bemászkál mindenki. Külön jó, hogy a kaputól a házig még nincs rendes járda, így ha addig nem is, az udvarunkon összeszed egy csomó sarat. Ha egyből fogok egy szivacsot, és egyből törlök fel a vendég után, akkor némelyik mond annyit csodálkozva, hogy "ja, bocs", de megy tovább és legközelebb megint nem veszi le.

Pedig az összes ismerős, aki jön hozzánk, otthon a saját házában leveszi a cipőt a bejárat közelében, nem barlanglakók.

Oké, a felújítás alatt mindenki cipőben tartózkodott a házban (amikor még a burkolatlan beton aljzat volt), de nem kéne megszokniuk, hogy az most már egy lakott, burkolt, berendezett otthon, ahol mi mezítláb mászkálunk?


Hogy lehet elérni, hogy levegyék a sáros cipőt a bejáratnál?


2019. dec. 19. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen szólsz nekik és ha nem vetik le nem engeded be, ennyi.

Tudod mikor engedném be így miután szóltam...

2019. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Csak úgy, hogyha erélyesebben rászóltok. Mikor indulnának cipőstől befelé, akkor megállítjátok, hogy cipőstől egy tapottat se.
2019. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk van a bejárati ajtó mellett vendég papucs szett. Szoktam mondani, hogy válasszanak, de zokni an is lehet, mert nem hideg a padló. Mindenki leveszi.

Ilyesmi: [link]

2019. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 subrette ***** válasza:
90%
Ha másképp nagyon nem megy, az előszobában állíts be egy padot keresztbe. Ezen el fognak csodálkozni. Te meg elmagyarázod, hogy a padig cipőben, onnan nélküle és a padra ülve lehet levenni a cipőt. Hatásos.
2019. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen nálunk is volt, lerakta a kabátot, aztán ment volna tovább. Mondtam, hogy a cipőt is.


Nem engeded tovább addig. Lehet bunkó dolog, és megsértődik, de akkor annyit is ér az ilyen ember. Én sem trappolok be más otthonába koszos, utcai cipővel.

2019. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szólunk, ezt írtam, direkt ezzel kezdtem, hogy ha valaki nem olvasná végig a story time-ot, akkor is legalább ez az infó legyen meg. :)


A "nem engeded be" az a gyakorlatban hogy néz ki? Mármint na, csak nem üthetem le őket. :D

2019. dec. 19. 09:36
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Én vettem egy adag vendégpapucsot (olyan ikeás egyméretes occót), és ha vendég jön, akkor ki van készítve az előtérbe a szőnyeg mellé, általában ez elég, a vedd le a cipődet kérlek helyett én azt tudom mondani, hogy a papucs a tied, igazából mindenki leveszi így a cipőt.

Kivéve a saját anyámat, neki a papucs gusztustalan, a cipője meg nem koszos, és ne aggódjak nem lép a szőnyegre... :D Nála már feladtam.

2019. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#4

Ez jó, van is egy kis padunk ott, hogy le lehessen ülni cipőhúzás közben. Lehet hogy ezt kipróbálom. :D

Bár van olyan rokon, aki már megszokta a felújítás alatt, hogy tereptárgyak vannak az útban, nem szívbajos, fogja és félrerakja. Nála nem tudom, működne-e.

2019. dec. 19. 09:37
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Rendelj ilyet, 100 van benne, és mindenkivel húzasd rá a cipőjére, így nem kell szagolnod a büdös lábukat sem, ha mégis levennék.

2019. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"A "nem engeded be" az a gyakorlatban hogy néz ki?"


Elé állsz és meg ismétled a dolgot és döntés elé állítod, vagy bejön cipő nélkül vagy nem jön be...

2019. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!