Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csúfolhatnak valakit a kinézet...

Csúfolhatnak valakit a kinézete miatt, ha amúgy nincs vele különösebb baj?

Figyelt kérdés

Az általános iskolás éveim alatt végigcsesztetett a fél iskola, az esetek 99%-ában a kinézetemre vonatkozóan kaptasm beszólásokat. Volt egy pár évfolyammal felettem járó gyerek, aki a barátaival elkezdett Quasi-nak hívni és kb. fél évvel később az egész iskola megismert és így hívott.

Aztán elmentem középsuliba, ahol megint megtalált pár bunkó osztálytársam és többek között a kinézetemmel is bajuk volt.

Szóval ezek miatt egész életemben rondának gondoltam magam és szorongtam a külsőm miatt, olyannyira, hogy nem is mertem emberekkel ismerkedni, mert attól féltem, a kinézetem miatt úgyis elítélnek. Viszont ahogy idősebb lettem, valamennyire kiforrott stílusom lett és már nincs is olyan nagy bajom magammal, egyáltalán nem is látom magam csúnyának. És így visszanézve régebben sem voltam kifejezetten csúnya (legalábbis az arcvonásaim), csak akkor még az anyám öltöztetett, ő vágatta a hajam, illetve ő (nem) foglalkozott a bőrproblémáimmal, ezért egy idétlenül öltözött, ragyás, bilifejű kis nyomi voltam. Illetve egyszer egy külföldi oldalra raktam ki magamról egy képet, hogy a többi felhasználó szerint hogy nézek ki és ott is szinte mindenki azt írta, nincs velem semmi baj, és átlagos/aranyos vagyok. És úgy 2 percig jól is éreztem magam, de utána rájöttem, lehet, csak azért írják ezt, mert nem akarnak megbántani.

Meg egyébként szerintem valamennyire releváns a sztori szempontjából, hogy bár még nem voltam ezzel pszichológusnál, de elég valószínű, hogy van egy enyhébb autizmusom. Emlékszem, már általánosban mindenki azt mondta, hogy olyan fura vagyok/furán viselkedek, volt, hogy még a tanárok is olyanokat mondtak rám, hogy "jajj, hát *én* másabb, mint a többi gyerek". Szóval mindig is kívülálló voltam és talán ez megmagyarázza(?), miért csúfoltak általánosban annyit.


Szerintetek ezalapján melyik a valószínűbb, hogy tényleg olyan ronda vagyok, vagy azért csúfoltak annyit a kinézetemmel, mert látták, hogy fura vagyok és ebbe volt a legkönnyebb belekötni? (egyébként lány vagyok)


2019. dec. 23. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenek a gyerekek..senki se tökéletes és ha találbak fogást valakin akkor bántják, mert ők ettől lesznek nagyfiúk/lányok. Őket is lehetne szekálni de ugye legjobb védekezés a támadás
2019. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok szép lányt bántanak a külseje miatt, általában szimpla irigységből.
2019. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs veled semmi baj. Abba kötnek bele amibe a legegyszerűbb. Velem is ez volt. Túléltem. Te se foglalkozz velük.
2019. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kapcsolo18 válasza:
100%
Az ilyen jellegű bántalmazásnak nem az áll a hátterében, hogy te különbözöl. Ez csak eszköz arra, hogy ők kiélhessék a nyomorukat, és az emberek nagy része gyenge ilyen téren. Egyből ugrik és megpróbálja kompenzálni azt, ami belülről mardossa. Írok privátban is, majd nézd meg, ha ráérsz!
2019. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jól esett olvasni őket :) És remélem, igazatok van.
2019. dec. 23. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is történtek az általad leírtakhoz hasonlók, bár szerencsére nem gyakran. Az biztos, hogy különbözöl valamiben a többiektől. Ha a "rondaságodról" akarsz többet kideríteni, akkor ajánlom a photofeeler oldalt, az elég objektív, vagy küldhetsz képet nekem is, én nem ködösítek senkinek az tuti.
2019. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem 6 évig az általánosba azért piszkáltak mert hosszú volt akkor is a hajam. Nekem kéne bocsánatot kérnem mertbilyen a stílusom?
2019. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!