Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megengedheti magának egy...

Megengedheti magának egy munkáltató, hogy minden előzmény és különösebb ok nélkül (és magyarázat nélkül) szóban mindenki előtt mondjon fel egy munkavállalónak a mankaidő utolsó 10 percében?

Figyelt kérdés
Németországban történt az egyik kolleganőmmel, akivel egyetlen kolleganőnket leszámítva senkinek nem volt problémája. Nagyon ügyesen dolgozott. (Nálam sokkal ügyesebben, pedig én 4 hónapja dolgozom itt) Ő 2 hónapja kezdett dolgozni, 2 napot volt beteg a múlt héten, de akkor is tartoznának neki valami indoklással, hogy mégis miért történik ez vele... Ha a betegsége miatt, akkor amiatt, de tájékoztatást illik ilyenkor adni, nem? Nyilván megalázó is volt, én sem tudtam volna hirtelen mit mondani, többek között én is hallottam, hogy visszakérte a főnök a chipet. Lefagytam én is, hát még szegény nő.... Szerintem gusztustalan az egész. Persze talál másik munkát biztosan, de basszus... Lesokkolt.

2019. szept. 25. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Próbaidö ALATT minden indoklás NÉLKÜL fel lehet mondani, és a ket hónap böven próbaidön belül van.

Másrészt nem értem, ebben mi a megalázó?

Emellett lehetett olyan ok, amit a fönök még vélelten sem akart nyilvánosan közölni elöttetek vele.

2019. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván itt, egy magyar oldalon mindenki tisztában van a nemet munkajoggal, ugye....
2019. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne engedhetné meg magának?
2019. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag megteheti próbaidő alatt, de csak ha írásban is felmond neki a próbaideje végéig. Ez Németországban is így van. Az már más kérdés, hogy erkölcsileg ez egy szemét, megalázó húzás volt, amivel a főnök önmagát minősíti.
2019. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A német munkajogot nem ismerem, nálunk írásban kell felmondani.
2019. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igaz, a barátom is mondta, hogy próbaidőn belül indoklás nélkül felmondhatnak bármikor, amivel úgy tisztában is voltam, hisz nekem is elmondták, benne van a szerződésben. Mégsem tudta hová tenni az agyam a dolgot, de már lenyugodtam. Engem átvett a cég a közvetítőtől, mert velem meg vannak elégedve, szóval "szerencsésnek" mondhatom magam.. :)

Miért törődök mások életével ennyit? Túl teng bennem az empátia, ezt mondják... :D

Az első munkahelyemről sms-ben rúgtak ki ezzel a szöveggel: "Szia, ma nem kellett volna bemenned dolgozni, mert a cég felmondott neked, csak elfelejtettem szólni, ma gyere be az irodába." És az sms-t csak szünetben olvastam el. Egész addig nem szólt a cégnél senki, csak éreztem, hogy furcsán néznek rám, de hagyták hagy dolgozzak. :D Akkor az borzasztó rosszul esett és bármikor, ha rá gondolok kicsit összeszorul a gyomrom. Talán emiatt viselt meg ez az egész.

Azért köszi a válaszokat. :)

2019. szept. 25. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, ami itthon érvényes. 2 hónapja kezdett ott dolgozni, a próbaidő általában 3 hónap, ami alatt bármelyik fél azonnal felmondhatja a munkaviszonyt és indokolni sem kell. Bár én azt tartom helyénvalónak, hogy ha valamiért kirúgnak, akkor indokolják meg, még akkor is ha csak 2 hónapja van ott. Engem egyszer "rúgtak ki" betanulási idő alatt (próbaidőbe már beleszámított) mert nem úgy teljesítettem a szintfelmérőkön (nem is nekem való munka lett volna, de egy próbát megért), de nálam az volt, hogy a főnök az irodájába hívott és kulturáltan közölte, hogy sajnos nem sikerültek úgy tesztek, úgyhogy meg kell válniuk tőlem. Teljesen jó fej volt, egyáltalán nem volt lekezelő.

Nem lehet, hogy valami nagy hibát vétett a kolléganőd és a főnök rosszul reagálta le? Ha mindent jól csinált, jobban mint te aki régebben vagy ott, akkor valaminek történnie kellett.

2019. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Semmi olyat nem tudott csinálni, amivel kiérdemelte, gyári szalagmunkáról van szó, még a tapasztaltabb 25 éve ott dolgozók is napi szinten engednek ki hibás terméket, de mivel ellenörzik a vevőhöz nem jut el.

Én is erre gondoltam egyébként, hogy legalább félre hívhatta volna, hogy ne mindenki hallja. Engem akkor felhívtak az irodába, amikor kiderült, hogy átvesznek saját alkalmazottjuknak. Velem nagyon rendesek, már a munkaruhákat is megkaptam 1,5 héttel azelőtt, hogy érvénybe lépett volna a hivatalos munkaviszony. Nagyon durva. :D

Attól tartok, hogy az idióta kolleganő kavart valamit, mert amikor meghallotta a hírt, ennyit mondott "ó, na végre, már nyugodtan fogok aludni, vége a stressznek". Pedig ő aztán mindig mindenen stresszel, csak most tudja kiadni magából gonoszkodás formájában.. Ezután ki tudja ki következik... Na mindegy. Talán így kellett lennie és jobb munkát talál. :) Elengedem. :D

2019. szept. 25. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Tipikus német főnökség. Itthon is a német multiknál ugyan ez a szituáció. Mindenki előtt, mások is jól hallják. Azért, hogy a többiek megrémüljenek és gyorsabban dolgozzanak. A napja ki lesz fizetve. Ezért nem szoktam felmondó levelet írni. Nekem még soha nem mondták 1-2 hónap múlva megválnak tőlem. Utolsó percben szokták közölni. Én is az utolsó percben közlöm. Ennyi.
2020. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!