Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy érzem, hogy kicsit "elmara...

Úgy érzem, hogy kicsit "elmaradtam" a korombeliektől. Más is érzett már így?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyok egy extrovertált típus, sok szociális készségem sem fejlődött ki rendesen, az oszályközösségembe anno viszonylag jól be tudtam illeszkedni, voltak akik utáltak, de voltak, akik kedveltek. A legtöbb dolog iránt, ami iránt a fiatalok érdeklődnek, meg valamilyen szinten menő, jóval a többiek előtt, kb. elsőként érdeklődtem. Ilyenek mint alkohol, cigi, facebook profil, csajozás, mobiltelefon, okostelefon, ilyesmik. Úgy éreztem, hogy bár voltak akik eleinte nem kedveltek, vagyok valaki, talán ki is tűntem, megosztó is voltam, sok baromságot gondoltam és csináltam, de pont ez, hogy megosztó voltam, tett személyiséggé. Aztán idővel elkezdtem kicsit lenyugodni, és kevesebbeknek volt velem problémája velem, így kb. a legjobb megítélésem volt, ami ugye abból következett, hogy nem voltam megosztó. Aztán teltek az évek és valahogy ebben a folyamatban túlságosan megfeltettem magam az elvárásoknak, emiatt kicsit eltávolodtam mindentől, kevésbé voltam már az, aki, magánéleti problémák is elég komolyan érintettek. Aztán másfél évvel ezelőtt végre eljött a suli vége, azt hittem, hogy ez a változás majd aok jót hoz, de a lehetőségek ellenére ez nem így lett. Egészségügyi problémák miatt teljesen elvesztettem a motivációmat, ilyen fiatalon ezekkel a problémákkal úgy érzem, hogy egy szar vagyok. A motivációm elvesztése miatt az utamat sem találtam meg, habár csinálok előremutató dolgokat, nincs mögöttem az az erő, ami előretolna ezeken az utakon.


Körülnéztem a volt osztálytársaim közösségi médiás profiljain, és bár jellemzően egy torz képet adnak, mégis úgy érzem, hogy lemaradtam tőlük. Emlékszem, hogy milyen szinten voltak régen, aztán ma már homlokegyenest nézek fel rájuk, hogy hol tartanak.


Köszönöm, ha valaki végigolvasta a kiöntött baromságaimat, ha te is érzel/éreztél így, vagy úgy gondolod, hogy építő gondolatod lenne, megköszönöm, ha megosztod egy válasz formájában.



2020. jan. 9. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mar sok kutatas keszult arrol, hogy a kozossegi oldalak stresszelik az embereket.

Pontosan igy, hogy latjak a tobbiek kepeit, nyaralasait, hogy masok a kepeken boldogok, egyutt vannak, buliznak, eskuvo, gyerek, stb. Pedig ezek csak kiragadott pillanatok es nem a valodi eletet mutatjak azoknak, akike ezek a facebook profilok.

Ugyanez az eset vagy, stresszel teged es szorongsz masok elete lattan.

Szokj le a kozossegi oldalakrol, ha mashogy nem megy akkor torlod magad onnan. Attol meg tudod hasznalni kapcsolattartasra, mert peldaul messengert tudod hasznalni ugy is, hogy nincs facebook pofilod.

Innentol a sajat eletedet eld, ne a masoket.

2020. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!