Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Félek bármit is csinálni,...

Félek bármit is csinálni, mert attól tartok, hogy az emberek leszidnak érte!?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy honnan jött ez nekem vagy, hogy miért van az, de egyáltalán nem merek bármit is csinálni, emrt attól tartok, hogy leszidnak az emberek és utána rosszban leszünk.


Példák: Nem merek kint az utcán füvet nyírni hétköznap, mert attól tartok, hogy valaki lebssza a fejemet, mert zajongok. (Sok poszt van a városunk facebookos csoportjában arról, hogy sokakat zavar, hogy füvet nyír valaki és durván nyilvánulnak meg)


És még... Nem merek begyújtani a kandallóba, mert félek ,hogy feljeletenek, mert füstöl a kémény. Mert erről van sok poszt, hogy ez zavarja az embereket a környéken.



Bármi hangos tevékenység.. mindhez van jogom, hétköznep, délután 3-kor, de akkor is. egyszerűen rettegek, hogy valaki "bántani" fog.



Nem tudom milyen érzés, valami olyan, hogy csúnyán leszidnak, kiabálnak velem és utána meg rosszban leszünk.


16/f


2020. jan. 30. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Egyrész nylván irracionális, simán azért mert élsz nem fognak leszídni, másrészt, ha meg mégis miért baj ha rosszban lesztek? Ezek idegenek akik történetesen közel laknak. Szerintem első körben lépj ki a kerületed facebook csoportjából, én is szórakozni járok a sjaátomba, hogy göykerek hisztiznek hogy egy járdaszigeten láttak két szál gazd :D rohadt szórakoztató, de ha rád meg így hat, akkor ezt inkább ne nézd.


Amúgy ha nem múlik el a szorongás, érdemes pszichológushoz fordulni, pláne ilyen fiatalon, most még könyebb megoldani mintha mélyebbre ágyazódna.

2020. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Velem is ugyanez van. Nekem még gyerekkoromban kezdődött, amikor a felnőttnek apró, jelentéktelen dolgokért rámszóltak. A többi gyerek rohangált ordított, ütötték egymást azzal nem volt baj, engem meg lebsztak azért, mert kitéptem egy fűszálat. Nagyon sokáig bennem maradtak az ilyenek. Később sem javult a helyzet, itthon a családtagjaim között sem merem a mai napig elengedni magam, félek hogy minden apróságért lecsesznek.
2020. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Átérzem, én is így vagyok vele. Vakkant egyet a kutyám és már gyomoridegem van. (A saját lakásomban)

Állandóan azt lesem, hohy kinek szúrok szemet valamiért, nem merek semmi új dolgot csinálni magamtól, mert félek, hogy elrontom, és “megszídnak”. 25 éves vagyok. Mostanra jöttem rá, hogy ez anyukám hatása. Ő allandoan cseszegetett, ami nekem annó nem volt egyértelmű, de visszagondolva tényleg “rosszul” csináltam számára mindent.

2020. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Majd megtanulod szépen-lassan ignorálni azt, hogy érdekeljen az emberek véleménye. Megpróbálhat leszidni nyugodtan, hogy lenyírom a füvet, de jobb esetben csak szimplán figyelmen kívül hagyom. Éljek gazban miatta vagy fejlődjek vissza kaszálásra? (Aminek külön megvan a technikája, tehát sokan nem is tudnak kaszálni)

Ha nem szemetet égetsz, hanem fát/szenet/brikettet, akkor a kutya sem ér el a feljelentgetéseivel semmit. Szóval ilyenek miatt ne izgulj.

2020. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlanám (pl. iskolai) pszichológus segítségét, de alighanem elvetnéd. Akkor inkább ajánlom, hogy beszéld meg a hasonló korú barátaiddal, hogyan kezelnék (kulturált módon!) ők a mások tiltakozását.
2020. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de lhetséges, hogy amiatt van, hogy látom ahogy emberek milyen durván beszélnek egymással amiatt, hogy nyírja a füvet a háza előtt?


Valaki videóra is vette, ahogy odalép hozá és iszonyaos ronda szavakkal illette. És hétköznap volt, délelőtt.


Eléggé szorongok, emiatt félek is az emberektől.


És igen, engem is kisgyerek korom óta az iskolában MIDNENÉRT lebsztak. És szerintem ez a fő oka. Nagyon mérges volt rám elsőben a "tanítónéni" mert roszul tartottam a ceruzát. (középső ujjamra fektettem le, tehát egy ujjal lejjebb) És ahelyett, hogy megtanította volna, csak szidott. És engem is mindenki más helyett szidtak mindig. Ha véletlen nem vettem sapkát 18 fokban alsóban, akkor azért egy egész napnyi őrjöngést keleltt elviselnem. És csak azért kellett sapkát venni, mert a drága tanárnéni fázott. Az nemérdekelte, hogy mi meg nem fázunk :D

2020. jan. 30. 20:05
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es. Igazad van, Közben megvan a tudat, hogy minden ellenem ért támadás ilyen esetben jogtalan lenne, de annyi olyat láttam, hogy az emberek csak a saját kényelmük miatt szabályoznak másokat.
2020. jan. 30. 20:07
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként egy tapasztalatom volt..


Nyírtam nyáron a füvet a ház előtt és kb 1 méternyire kiszóródott az ugye ahogy nyírtam kiszórta a gép...


És megállt egy nő és olyan hangon szólt hozzám, hogy nem találtam szavakat.


Ez ugye össze lesz takarítva? Olyan hangon, mintha az ajtaja elé szórtam volna a kuka tartalmát..


Mondtam, hogy igen, természetesen össze is szedem miután kiszórtam.


Erre ő: Na, hát azért úgy is legyen!


És köszönés nélkül elment.


Ilyen fenyegető aurás.. De Annyira rosszul éreztem magam miatta... Ugye én "gyengébb" gyerek vagyok, sosem lenne idegrendszerem bántani mást, még szavakkal se, és ilyenkor még én érzem rosszul magam...

2020. jan. 30. 20:11
 9/13 A kérdező kommentje:

Másik sztori..


Zebrán állok, atóknak piros lett a lámpa, nekem kicsivel később zöld. Leléptem, és az orom előtt vágott át egy biciklis. És nem csak előttem, hanem még 3 ember előtt. Utánakiabáltak sokan, hogy az mégis mi volt, ő visszaforult és ordítozni kezdett, hogy ott biciklizik, ahol akar. Én is mondtam neki, hogy bickilivel ha megy, akkor járművel közlekedik és meg KELL állnia a pirosnál. Mert a járdára nem mehet rá. És Igazam volt, MINDENKI más támogatott és a végén a rendőrös "ijesztésre" elment. És utána is rosszul éreztem magam, mert "bántottam" valaki szavakkal, hiába volt igazam

2020. jan. 30. 20:13
 10/13 anonim ***** válasza:

A #4-es vagyok. Nem tudom, hogy te hol élsz kérdező, de hogy én vidéken még ilyet soha nem tapasztaltam az tuti, pedig nem faluban élek. :D


Lehet csak én vagyok szerencsés, de nekem ilyenben amúgy is meglenne a természetem, mert én sem szólok bele abba, hogy más a saját kertjében mit csinál, szóval az ilyet rosszul tolerálnám, ameddig nem jogos.

2020. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!