Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Félek bármit is csinálni,...

Félek bármit is csinálni, mert attól tartok, hogy az emberek leszidnak érte!?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy honnan jött ez nekem vagy, hogy miért van az, de egyáltalán nem merek bármit is csinálni, emrt attól tartok, hogy leszidnak az emberek és utána rosszban leszünk.


Példák: Nem merek kint az utcán füvet nyírni hétköznap, mert attól tartok, hogy valaki lebssza a fejemet, mert zajongok. (Sok poszt van a városunk facebookos csoportjában arról, hogy sokakat zavar, hogy füvet nyír valaki és durván nyilvánulnak meg)


És még... Nem merek begyújtani a kandallóba, mert félek ,hogy feljeletenek, mert füstöl a kémény. Mert erről van sok poszt, hogy ez zavarja az embereket a környéken.



Bármi hangos tevékenység.. mindhez van jogom, hétköznep, délután 3-kor, de akkor is. egyszerűen rettegek, hogy valaki "bántani" fog.



Nem tudom milyen érzés, valami olyan, hogy csúnyán leszidnak, kiabálnak velem és utána meg rosszban leszünk.


16/f


2020. jan. 30. 19:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es. És 4-es :D


Hát ezaz. A NORMÁLIS ember ha zavarja valami, akkor odébb megy, vagy KEDVESEN megkéri, hogy ha tudja, kicsit később nyírja le a füvet.


Engem személy szerint a kisgyerekkori nyarak emlékét idézi fel a napütés, a pancsolás a fűnyíró hangja, a láncfűrész hangja stb. Ha hallom a fűnyíró hangját valahonnan pár utcányira, akkor tudom ,hogy meleg van kint, jó az idő és feltörnek z emlékek. és amúgy én a flex hangját is szeretem.



Egyszer volt olyan, hogy a szomszéd a kerítését csinálta és a kovácsolt vas elemeknél sokat kellet flexelni.. Egyik nap rokonok jöttek hozzánk és volt velük 2 szinte újszülött baba, akiknek délután pihenésre van szükségük. Ekkor én DÉLELŐTT átmentem a szomszédhoz és illedelmesen megkértem, hogy ha nem teher, akkor csak ma délután ne nagyon flexeljen, emrt csecsemő van nálunk. És még ő köszönte meg, hogy szóltam. Ennyit az emberségről.


Így kéne mindenkinek tennie. Nem úgy, hogy úgy beszélek vele, mint egy kutyával.

2020. jan. 30. 20:26
 12/13 anonim ***** válasza:

#11


Megint a #4-es vagyok, teljes mértékben igazad van, sajnos kiveszett az emberség és az egymásra tekintettel levés az emberek nagyrészéből. Nekem még jelenleg nem idéznek fel semmit, mert minden nyáron ezek a programok, de ha panelba költöznék és úgy hallanám vagy szimplán valahol az utcán, akkor biztos hiányoznának és nekem is felhoznának sok emléket. Ezért is hagynám nehéz szívvel el a kertes házat. Szerintem az az igazi otthon, nem a társasház. Legalábbis annak, aki kertesben nőtt fel :D

2020. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát jó, ez megszokás és tetszés kérdése. Valakinek a panel jön be, valakink a kertesház. És jelen esetben nem egy palotáról beszélünk. Nem nagy, de nem is kicsi házunk van, születésem óta itt élünk és hát a kötődés meg az emlékek vezérelnek sajnos engem..


Én aztm ondom, hogy örülj amíg nem kezd el valami hiányozni!!! Nagyon rossz érzés!!

2020. jan. 30. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!