Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti megbiztok az emberekben?

Ti megbiztok az emberekben?

Figyelt kérdés
En nem tudok elmondani senkinek semmit mert nem bizok senkiben valamiert, talan meg apukamnak de o egy zarkozottabb ember. Mas is van igy? Neha azt erzem ez egy jo dolog mert senki nem tud igy bantani de annyira hianyozna ez az emberek eletebol hogy elmondhassa valakinek a problemait ugy hogy nem banja meg....
2020. jan. 31. 02:00
1 2
 1/15 Blade Bone ***** válasza:
100%
Ahoz nem feltétlen kell bizalom, hogy elmondj valamit... hiszen a példa is mutatja, hogy sokszor egy vadidegennek hamarabb meg tudunk nyílni bizonyos témákban, mint egy barátnak. Én ahogy látom egyébként, az érdeklődés hiánya a lényegesen meghatározó, mert még egy visszahúzódóbb, bizalmatlan ember is válaszol, ha kérdezik. De a kölcsönös érdeklődés hiányában a belsőnk előbb-utóbb feladja és magába fordul.
2020. jan. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, a saját problémáimat nem mondom el senkinek. Azok rám tartoznak.
2020. jan. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem! Évről évre okosabb leszek. Fiatalként rettentő naív voltam. Most 33 vagyok, még mindig sokszor csalódok. Nagyon kevés emberben lehet.megbízni. nekem a munkám része a diszkréció, és tényleg olyan is vagyok hohy mindenki mindent elmond és magamban is tartom..viszont a saját hasznomra fordítom, annyira jól manipulálható mindenki....nem szabad bízni senkiben én azt mondom. A férjem talán az egyetlen, aki iránt feltétel nélküli a bizalmam.
2020. jan. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A közvetlen családomban bízok, de még nekik sem mondok el mindent.

Igen, néha nagyon jó lenne az összes belülről feszítő gondot, titkot elmondani valakinek, ami egy életen át belülről lerakódott, de nem hinném, hogy ez mindig bölcs dolog. Mindenkinek vannak örökre a lelkébe zárt titkai. Ha pedig nagyon feszítenek, akkor erre vannak a pszichológusok, ők nem adhatják tovább és nem is minősítenek a tetteidért.


Nem véletlen írta annak idején Karinthy: "Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek".

2020. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én sem bízom az emberekben, max. 1-2-ben. Valahogy én sokakban a rosszat, a veszélyest látom, így nem merek nagyon megnyílni. Pedig sokszor utólag derül ki, hogy nem feltétlen kellett volna félnem attól a valakitől, és viszont pont attól kellett volna félnem jobban, akiben megbíztam. Totál fordítottan (nem)gondolkodom.
2020. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kategorizálni kell a fejedben ki a megbízható.
2020. jan. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem. Annyi szar történt velem életem során, hogy feladták az idegeim, agórafóbia, szociális fóbia, jött csőstül minden. Pár éve leküzdöttem a nagyját, de a viszolygásom megmaradt, egy szerencsétlen sparos pénztároshoz is úgy állok, mintha maga az ördög lenne, nemhogy a többi emberhez. Nekem is szörnyen hiányzik egy jó barát, akár egy lazább haveri társaság, de sajnos már nem működik a dolog.
2020. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem. Okkal.
2020. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze. Akiben meg csalódok azt elteszem láb alól. Ilyen egyszerű.
2020. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!