Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A buszsofôr megszabhatja,...

A buszsofôr megszabhatja, hogy kiket vesz fel és kiket nem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy azokat vette csak fel, akik messzire mennek, én pedig csak 10 kilométert utaztam volna, és így majdnem egy órát kellett várnom. Jogos a felháborodásom?
2020. febr. 7. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Hogy mi? Nem engedett fel a buszra?
2020. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen senkit sem, aki nem messzire utazik, az nem érdekelte hogy meddig kell itt várjunk miatta.
2020. febr. 7. 14:11
 3/8 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem távolsági busz, de mindig felengedtek mindenkit. De most más a sofôr.
2020. febr. 7. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Távolsági buszon csak annyi ember lehet, ahány ülőhely van. Ha több utas jelentkezik mint ahány férőhely van a buszon, a távolabbra utazók prioritást élveznek. Ez már régóta így van. Menj helyközi busszal, oda annyian szállhatnak fel amennyien fizikailag elférnek.
2020. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszabhatja. Gondolj csak bele. Neked jön egy másik busz pl 1 óra múlva. Aki meg mondjuk 300-400 kmre utazik, annak lehet, hogy csak holnap jön a következő.
2020. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hogy azokon a "buszokon" is művelhetik-e ezt, amik tulajdonképpen a 10-30-50 éve bezáratott vasútvonalak százait pótolják, tulajdonképpen mind azt csinálja, csak ma már ezt elfelejtik. Nem elég, hogy elvették a poggyászkocsit (ugye vonaton a konyhaszekrénytől a biciklin át a fűnyíróig mindent vihettél) most már maga az emberanyag se fér nekik hova. A biztonsági szabályzat eredendően arról szólna, hogy álló utast nem lehetne bizonyos jelleggel (pl. sztrádán százharminccal) szállítani, de 50-nel igenis lehetne... Csak ugye be vannak szarva, hogy akkor feltartanák maguk mögött azt a rohadt kocsisort, és azt ugye... Úgyhogy inkább fagyjál szét az út szélén, ahol hagytak. Na jó, meg van énnekem a véleményem erről a világról... csak ettől ti itt nem kaptok se hasznos választ, se előrébb nem megy az ország, úgyhogy inkább el is hallgatok.
2020. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam a volán utazási szabályzatát. Felszálási elsőbbsége van annak aki messzebbre megy, bérletes, vagy elővételi jegye van. Igen megteheti. Én sokszor hiányoltam is a sofőr magabiztosabb fellépését. Elég gáz amikor a szomszéd faluba fél óránként indul közvetlen busz, de csomóan inkább felfurakodnak arra ami alapból tele van egyetemistákkal akik a két megyeszékhely közt közlekednek. Ő várt volna 15 percet, aki nem fér fel vár 1 órát...
2020. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2020. febr. 14. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!