Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Különleges nevű emberek! Hogy...

Különleges nevű emberek! Hogy viselitek az ezzel járó kellemetlenségeket?

Figyelt kérdés

Bemutatkozásnál, főleg csoportosan minden szem rámszegeződik, hogy ki a franc vagyok. Ügyintézésnél vagy 3x el kell ismételni.

Folyton ki vagyok téve a magukat viccesnek gondoló emberek eszmefuttatásainak, hogy miért is ez a nevem, meg hogy jajj ő látott egy filmet, amiben így hívták a szereplőt és milyen rossz volt, meg minden egyéb gáz dolgot mond, ami eszébe jut.

A kíváncsiak meg rögtön rágugliznak és azzal jönnek, tudom e, mit jelent. A saját nevem. Nem fér a fejembe, hogy lehet ezen ennyire fennakadni. Másoknak is ennyi gondot okoz?


2020. márc. 14. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Abszolút nem kellemetlen. Néha egy apró megjegyzést hozzá kell fűzni (mint a gyümölcs), de ennyi. Inkább aranyosnak, szépnek gondolják.
2020. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Első, hogy hívnak? Alma? :)
2020. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Unom a témát, mert mindenki meglepődik, elmondja hogy még sosem hallotta stb.
2020. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én nevem nem cikis, nem vicces, csak szimplán különleges és ritka, úgyhogy nem okozott kellemetlen eseteket.
2020. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:
7%

Tanuld meg viselni

Nekem is extra nevem van, de kihasználom

2020. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Külföldön a keresztnevemet kellett betüznöm.

Magyarországon a vezeteknevemet kell betüznöm, hogy le tudják írni.

2020. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én nevem ritka és olyan, mint egy becenév. Emiatt folyton kioktatnak pl hivatalos ügyintézésnél, hogy a rendes nevem kell odaírni, mintha hülye lennék.


Ha bemutatkozom valakinek, az elsõ kérdése mindig az, hogy ez minek a becézése. A második az, hogy ez fiú vagy lány név? Mintha nem lenne egyértelmû, ha rámnéz.

Meg vannak páran, akik egyszerûen átneveznek, mert "ilyen név nincs és ezt nem tudják megjegyezni"🙄

2020. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3, 6, 7 részvétem! :( Az idiótáknak eggyel több ok, amin csámcsogni lehet.
2020. márc. 14. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!