Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kivel tegeződtök, akivel ez...

Kivel tegeződtök, akivel ez különleges élmény?

Figyelt kérdés

Egy tegezés témájú Facebook oldalon így jelent meg egy hete ez a kérdés (de még ott nincs rá válasz):


Kivel tegeződtök?


- Van olyan ismerősötök, akit mások általában nem tegeznek (pl. annyira idős, vagy annyira befolyásos, vagy olyan kevés barátja van, hogy senkivel nincs tegező viszonyban, stb.), de ti mégis tegezitek?

- Van olyan ismerősötök, akiről nem gondoltátok volna, hogy tegezni is szabad (pl. híresség, vagy vezető valahol, stb.), de mégis felajánlotta a tegeződést?

- Van olyan ismerősötök, akire büszkék vagytok, hogy tegezhetitek?


Ha valamelyik kérdésre igennel válaszoltok, meséljétek el, miért érzitek különlegesnek ezt a tegeződést, és hogyan tegeződtetek össze! (Ha közismert személy, akkor névvel, különben név nélkül is lehet.)



2019. febr. 12. 20:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Nekem Takáts Tamás volt egy ilyen ember :) Évekkel ezelőtt egri bornapokon odaült páromhoz és hozzám az asztalhoz a zenésztársaival és olyan közvetlenben beszélgettünk mintha ezer éves barátság lenne köztünk :) Másik pedig egy nagyon neves orvosi konferencia szervező főnök volt,mindenki félt tőle,magázták,odavitt az asztalához a szállodában,hozott páromnak és nekem étkészletet,majd tegeződve elcseverésztünk :) Többiek rettegve figyeltek az ajtó mellől,hogy ez most mi már? :D Mivel tiszteltük Őt,de kérte a tegeződést így ez a baráti viszony megmaradt,mimdig jókat nevetgéltünk,amíg együtt dolgoztunk :)
2019. febr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
95%
Nekem a főnökasszonyom. Van nálam idősebb meg fiatalabb munkatársam akinek nem ajánlotta fel, nekem az első hónapokban. Ez úgy jólesik. Pedig idősebb nénike.
2019. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Van néhány 80+os ember akik felajánlották. Velük nagyon megtisztelő.
2019. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
62%
Egy hihetetlenül zárkózott férfival sikerült tegeződni - aki majdnem feleségül is vett! (Aztán mégsem...)
2019. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolai tanárom, akkoriban mikor tanított szószerint gyűlöltem mint tanárt és mint személyt is, most meg 15 évvel később én felnőtt lettem ő meg nyugdijas és mit ad isten nemhogy tegeződünk de még jó barátok is lettünk. Sok a közös téma meg minden.
2019. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%

1, Egy rokonnal, aki közszereplő. Bár ma már ez a tegeződéses téma mindennapossá vált, így nem szokatlan, közömbös a dolog;

2, Nem;

3, Volt, de ma már nem görcsölök ezen;

4, Kizárt, mert sablonossá vált ez a tegeződés téma.

2019. nov. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Van egy ismerősöm, aki jóval fiatalabb nálam, én 39, ő 23. Elég baráti a kapcsolat, tegeződünk, közösen társasjátékozunk és mindent meg tudunk beszélni.


De most az októberi választáson megyei önkormányzati képviselő lett, és igaz, hogy örültem a sikerének, de mégis egy kicsit megijedtem, hogy az ő részéről változik-e valami, milyen megszólítást vár majd el, szabad-e még ezek után is tegezni, stb. De már megalakult a megyei közgyűlés és azóta is ugyanúgy vagyunk, mint addig. Nagyon örülök, hogy semmi nem változott! :)

2019. nov. 10. 20:03
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a különleges hogy munkatarsakkal hol tegezödni hol magazodni kell.

Azaz leginkabb céges levelezeseket bonyolitunk natur szakmai problemakat oldunk meg amiket minden vezetönek latnia kell azaz mindenki màsolatban es forro droton van mindig, igy full önözös, hideg hivatalos racionalis észérvekkel teli levelezesek zajlanak, mikor meg (ennel ritkabban)de telon vagy szemelyesen beszelgetünk akkor meg közvetlen tegezödös kedves beszelgeteseket folytatunk,mint a baràtok.


Nekem ugy tetszik ez a kettösség hogy pl felhivom hogy szia ha mikor jössz àt meg tudsz e hoznibx doksit en most mennék haza holnap jössz? De mailben meg tisztelt v kedves xy vagy osztaly kérem zc doksit megküldeni sziveskedjenek :D

2019. nov. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
*egyebekben nekem tegezni barkit nem különleges pozitiv soha. Inkabb kellemetlen szokott lenni mikor pl idösek elvàrjàk ezt tölem es alig esik a szàmra. Volt tanaraimat sem tudom tegezni hiàba vàrjàk (el)suli végeztével.
2019. nov. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

1. Van. Anyukám 🙂 Nem befolyásos hanem idős már, a korabelieken kívül mindenki magázza.

2. A kérdés fura szerintem. Mert egy hírességet miért ne lehetne tegezni? És egy vezető beosztású embert? Ha nem az én főnököm akkor minden probléma nélkül.

3.Nekem nem megtiszteltetés ha tegezhetek valakit hanem megkönnyebbülés. A magázódás olyan kényelmetlen tud lenni néha. A tiszteletet pedig tegeződéskor is meg lehet adni.

2020. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!