Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme volt bezárni az...

Mi értelme volt bezárni az iskolákat, ha gyárak tömkelegei mennek még?

Figyelt kérdés
Mi nálunk a melóban szó sincs arról, hogy bezárnák vagy valami lenne a megelőzésre. A megelőzés annyi ne menj közel a másikhoz minden ajtó nyitva van, moss kezet, fertőtlenítsd és napi egyszer ha belépsz hőkapuznak. Miért nem mondják azt, amit máshol, hogy nem kell rezsit fizetni, sem hitelt. Itt szándékos népirtás van. Egyszerű a helyzet. Akkor nyissák vissza az iskolálat. Az iskolában nincs egyszerre 600 gyerek a közösségben. Csak a gyerekeket, meg tanárokat kell védeni? A melós nem számít, aki a pénzt kitermeli? Előbb mondanám azt, hogy elfogadom a táppénzt, ha felfüggesztik a rezsi és hitel fizetést. Most is azt szajkózza a tv, hogy akinek hitele van meg gyereke, mint nekem is, annak sajnos nehezebb lesz. Hát kösz bmeg. Ez aztán megoldás.
2020. márc. 17. 18:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt,nem a tanàroktól sajnálja,csak úgy gondolja neki is járna.

Én beszoptam mert olyan nincs hogy az élelmiszerbolt bezárjon az mindig működik.

De aminek nem muszáj annak nem kellene.

2020. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az élelmiszerbolt is fokozottan veszélyes ilyen szempontból. Az ottani munkavállalóknak is kellene biztosítani maszkot kesztyűt. Pár helyen láttam eddig csak kesztyűt. Sőt ha már ennyire nyitva kellene tartaniuk, akkor átalakítatnám a munkarendet. Azért a munka és beosztás szempontjából ilyenkor hol van a családvédelmi akció terv meg a mindent a családokért? Szépen rangsorolni kellene, akinek nincs családja se kutyája, se macskája az legyen az abszolút első munkavállaló, akihez hozzányúlnak meg a külföldi, ha már ennyire istenítik őket. Nálunk pl az olyanok maradtak egyből otthon 2en, akiknek se kutyája se macskája, se hitele semmi. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy csak az dolgozzon, akinek nincs semmije. Ha megvan kiknek nincs semmijük következzenek azok akiknek egy gyerekük van majd a kettő és három. Természetesen vegyék figyelembe a hitelt is! Ha pl valakinek van egy gyereke meg egy lakáshitele az legyen úgy kezelve mintha 2 gyereke volna és így tovább 2 gyerek lakáshitel esetén olyan mintha 3 gyerek. De hát persze, ezt szajkóztam sokszor, hogy lehet ilyen CSOK meg olyan babaváró hitel, ezzel a mentalitással a kedves miniszter rá is cáfolt magára. Semmit se számít neki a család, csináljanak csak gyereket, gyerekeket, aztán ha túlélték ezt a vírust éljék túl a válságot is, vagy különben kész lesznek utána a fidesz bérházai.
2020. márc. 18. 06:00
 23/30 anonim ***** válasza:

Erre senki sem volt felkészülve!

Nekem is mennem kell,a férjemnek is mennie kell dolgozni.

ez van!minden ovintezkedest megteszünk.

Nekünk nincs gyerekünk,férjem vállalta a munkahelyén h ö legyen benne a 2-3 emberben akire mindenképp szükség lesz.

Benne van a pakliban h elkapjuk.Nap mint nap teszünk azért ahogy a többi ember is hogy az ami jelenleg van ne rosszabodjon.

Szükség van felszerelésekre.Ételre,gyògyszerekre

Minden tiszteletem azoké az embereké akik teszik a dolgokukat és kiteszik magukat a veszélynek.

Ha ennyire pampákolsz miért nem mondasz fel?vagy menj el táppénzre?!

És akkor nem kell dolgoznod.Na bumm,meg van oldva a probléma.

Olyan emberek akik elvesztettek a munkahelyüket,csaladjuk van most összetennék a 2 kezüket ha lenne hova menni dolgozni.

Én is félek a virustol,gyenge az immunrendszerem de teszem a dolgom.

Vagy szerencsém lesz vagy nem.Az sem állapot h otthon ülök és rágom a körmöm h Uristen nehogy valaki hozzám érjen.Ùristen ha bezárnak a boltok mert az eladok azt mondják elég volt mi lesz?!

Majd egymást verik az emberek egy szelet száraz kenyérért,betörnek és sorolhatnàm.

Sokkal de sokkal több ember kerülne veszélybe.Szoval vagy virusra koncentralnak a korhazak vagy allando sebesültekre akiket megtámadnak mert élelmiszerhiàny van.

A pánik,nah abbol lenne nagy baj.

Gondolj bele ha minden leàll.

Nem lesz viz,áram,étel.közlekedes csak gyalog.

Gondolom mindenki higgadtan ülne otthon és várna hetekig h talán ki lehet menni az utcàra

2020. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
23as a kormány elvileg azt mondta mindenre van tartalék. Akkor miért nem mutatják fel azt a tartalékot? Ha elmegyek táppénzre a gyerekemet nem etetik meg a hitelemet nem fizetik ki. Ha kimondják hogy így van azonnali hatállyal megyek táppénzre.
2020. márc. 18. 12:32
 25/30 anonim ***** válasza:

Van tartalék de szerinted van fél évre????

Igy h nem àll meg az élet,tovàbb folyik a kellö dolgok termelése!

Igy van és lesz hova nyùlni!!!mert termelödik vissza igaz kisebb szàzalékban!

De hogy lesz kenyér ha nincs liszt?ha nincs élesztö?

Hogyan legyen zöldség gyümölcs???ha mindenki ott hagy mindent?

Friss dolgokbol nincs utànpotlàs,maximum ami tartòs.

De abbol sem fél évnyi

szerinted mikor rendelkeznénk annyi élelemmel hogy ismet minden embert elláson??

1-2 hét oké,de kitudja meddig tartana

és ezt nem kéne megvàrni

2020. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam lehet így lenni, hogy dolgozunk, de akkor fogadják el, hogy sok fertőzött lesz. Az intézkedésekkel, amit hoznak nem lehet majd teljesen elkerülni a fertőzést. Lehetetlen. Nincs 100% hatásfok. Csak akkor minek keltik még jobban a pánikot? Oké van ez a dolog, de nekünk melósoknak, boltosoknak, buszsofőröknek be kell látnunk, hogy elég sok rossz vár ránk. Szerintem ez az egész operatív törzs csak a pénzmosás. A fidesz jól összelopta magát, most megalkottak egy mit tudomén hány fős csoportot, és az élükön lévő embereket majd most jól sza.rrá pénzelik. Itt a sok stadion lehet odamenni karanténba. Ennek volt értelme.


Amúgy meg egy videón is elmondták, hogy a szállodák kihasználatlanok, akkor állítsanak fel oda karanténokat, és az állam fizessen ezeknek a helyeknek. Mert ugyan sok pénztől elesnek ezek a helyek, de legalabb vissza lehet egy kicsit annak a résznek pótolni. De persze mobil kórházakat meg konténer vackokat kell létrehozni.

2020. márc. 18. 14:14
 27/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a kormànyok tudjàk h ezt nem lehet hip hopp megfékezni,lassitani tudjuk és bizni a szerencsében.

Kînàban màr megnyiltak az iskolàk,helyre àllt minden,naprol napra egyre kevesebb a fertözött,rengetegen gyogyulnak fel.

Az emberek felfogàsàval van a baj.Ma is kijöttem a melohelyröl,süt a nap.

Sétálgatnak csoportosan,bicikliznek csoportosan.Mint ha mi se történt volna.Nem iskolaszünet és szabadsàg van.Otthon kellene ülni.

Miattuk terjed ahogy terjed.

Azért gürcölünk ennyien hogy ök logathassàk a làbukat?

Sokan panaszkodnak akik dolgoznak pl,hogy a boltok üresek mire odaérnek mert reggel 10-11 re mindent elvisznek.

Milyen jò nekik.

Amit lehetne meg lehetne tenni,de igy nehéz kordàban tartani

Ha meg behozzàk a kijàràsi tilalmat majd ök hàborognak a legjobban

2020. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A kormàny miatt nem hiàba hàborgunk màr,ez van,megtörtént.

Ne stresszelje ezen magàt senki.Ez ellen ha akarnànak sem tudnànak hirtelen tenni.

Ezt dobta a gép,ki kellene tartani,szabàlyokat betartani.

Szerintem elég lenne ha 2 hétig otthon lenne az akinek nem kell munkàba jàrnia,es a gyerekeket is lefogalalni,max haz ele vagy udvarra kicsit levinni.


Remelem itt is behozzák a pénzbirságot.

2020. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én kicsit félek a kijàràsi tilalomtol.

Egyreszt megint egy hullam az elelmiszerboltokban.

2.remélem el tudok menni dolgozni napi 60 kmt ingázom.

Nem akarok valahol fenn akadni.Vagy neadj nem engednek el munkàba.

És ebböl kifolyolag elveszteni a munkàmat

2020. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ha egységes dolog lenne és a többinek pénzbírság az lenne jo!

Mindenki a kiskapukat keresi...ha kibirnánk egységesen 2hetet max 3at minden jó lenne utána !!!

2020. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!