Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség most elmenni edzeni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről. Járvány van, ugye. Néhány terem már bezárt, de van, amelyik nyitva van még.

Én néhány napja még elmentem edzeni. A 3000 nm-es terembe lézengett pár ember, mindenki a saját törölközőjével letakarta a gépeket, utána szépen fertőtlenített mindenki. Én ha olyan gépet használtam, ahol nem láttam, hogy letörölte az utolsó, előtte is átfertőtlenítettem. Egymástól kb. 6 méterre voltunk.


Most már nem nagyon akarok menni, de azért elgondolkodtam, hogy eközben a szupermarketekben csurig vannak az emberek és a sorban sem képesek tisztes távolságot tartani. Egymás nyakába köhögnek, tüsszögnek, a termékeket összefogdossák. Az öregek bandáznak az utcán, tegnap a városban a padokon üldögéltek egymás mellett a fiatalok. Kisgyerekes anyukák a gyerekekkel szintén bandáztak a tereken.


Eközben látom, hogy a 3000 nm-es terem Facebook posztja alatt osztják őket, hogy miért nem zárnak be.


Ti mit gondoltok erről? Én most az itthoni súlyokkal edzem, csak ez a kettős mérce megütötte a szemem, nagyon.



2020. márc. 18. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem, már nem lehet.


Most még nem tűnik durvának a helyzet, de a lappangási idő miatt 1,5-2 hét múlva tudjuk meg pontosan milyen volt a mai napon a helyzet.


Szóval a mai tevékenységeink befolyásoljánk a jövőnket.


Én már nem tömegközlekedem és sehova nem járok bolton kívűl és oda is FFP3as maszkban és távolságot tartva.


Nem tökéletes, de felelőm állampolgárként próbálok viselkedni.

2020. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig nem záratták be ezeket a helyeket?? Döbbenet, pedig marhára ideje lenne már.
2020. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 October15 ***** válasza:

Fertőtlenítés + 6 méter megtartása. Ha a kisboltban nem kapod el mikor a pofádba köhög az eladó akkor ott sem fogod. :D


Amúgy ~16 éve köhögök... lehet nem kellett volna ráköhögnöm szegény denevérekre mikor legutóbb kínaiakat csempésztem az országba. :(

2020. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felhaborito! De tényleg. En kutyazom az erdoben, minden nap. Latom mi van. Tegnap annyian voltak mint ha haromnapos unnep lenne, mindenki tavaszt koszontott. Agyam eldobtam. Ket gyuggert meg is kérdeztem, hogy mitol ilyen hero-k, hogy a halaltol sem felnek?


A varosban korulnezel es azt hiszed, kiurultek az utcak es mindenki otthon ul … egyáltalán, inkabb mindenki kirandul, meg vasarolgat.

2020. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gyuggert=nyuggert
2020. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én városomban is, amióta arra kérték a lakosságot, hogy ne mozduljanak ki, ha csak nem fontos, egyre többen mennek ki. Sétálnak, nézelődnek, dumálnak, be nem tartva az egy méter távolságot. Tele vannak a kisboltok is és az utcán áll a sor. Ma reggel bankba mentünk, nagyon meleg volt bent, kimentem pár percre és leültem egy padra. Egyik percről a másikra egyre több ember jelent meg.
2020. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!