Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nálatok se érdekli egyik 65...

Nálatok se érdekli egyik 65 év felettit hogy kijárási korlátozás van érvényben?

Figyelt kérdés
Egy piacon árulok az emberek fele 70 év feletti kb és még fel vannak háborodva ha valaki szól nekik.

#koronavírus #kintbasszaazanyját
2020. márc. 28. 06:53
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
31%

Anyátokat, apátokat, nagyszüleiteket is ennyire gyűlölitek?


Remélem gyermekeitek és unokáitok intelligensebbek és empatikusabbak lesznek, mint ti vagytok!


Bár...

2020. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Most értem haza, gyenge volt a piac, sonkát árulok husvét előtt, tavaly ilyenkor kígyózó sorok álltak előttem, most meg alig jöttek úgyhogy 2500/kg vegyétek vigyétek mert rámrohad :D amúgy személyesen ismerem a legtöbb embert, kisváros meg visszajáró vásárlók, az nem igaz hogy "lehet csak öregebbnek néznek ki". Sokan 70-80+osok és még a véleményüket is elmondták. Pl az egyik hogy "túléltem a világháborút meg már nem egy ilyen járványt, nekem ne magyarázzanak" tényleg volt aki nem is tudott róla. Viszont 9től eltűntek a fiatalabbak, csak kevesen nem tartották be és előkerült rengeteg idős ember, aki már korán reggel ott szokott lenni de most betartotta. A kérdésem célja nem gyűlöletkeltés volt, idegesítő hogy sokan ennyire leszarják, mert rájuk semmi nem vonatkozik, akik meg kihordanák lábon vagy tünetmentesen azok elvesztik a munkájukat vagy egyéb módon szívnak. De látom értelmes kommenteket is lepontoztatok, csak mert nem egyezik a véleményetek..ez is szánalmas, de köszi a válaszokat, figyelem még és várom a tapasztalatokat
2020. márc. 28. 10:37
 23/44 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező meg a nagy többség.


Ezek nem az időssel miatt vannak hanem értük.


Nem tudom érzed-e a különbséget. Ha nem tévedek akkor egy sima civil lakos vagy te is.

Hogy veszed a bátorságot, hogy valakinek meg mond mit tehet és mit nem ?

Ha nem tartják be a rendeletet ( mert ez nem törvény csak rendelet ), akkor majd az arra jogosult intézkedik.

De te nem vagy az.

Az pedig, ha valaki veszélynek teszi ki magát önszántából az magánügy.

Semmi közöd hozzá.


Szóval nyugodj meg ahogy eddig is, ezek után is emberek fognak mászkálni odakint.

Egész nap.

Sokan.


Brühühü

2020. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
45%

"Remélem gyermekeitek és unokáitok intelligensebbek és empatikusabbak lesznek, mint ti vagytok!"


Ne reménykedj, ilyen nevelés mellett? Régi igazság, a gyerekeink úgy fognak bánni velünk, ahogy mi bánunk az idősekkel. Azt meg nem képesek felfogni, hogy NEM az idősek miatt vannak a rendelkezések, ha hagynák elszabadulni a járványt sok fiatal is meghalna, mert nem lenne elég kórházi ágy, orvos meg lélegeztető, hogy kezeljék őket, de jobban esik a lelküknek, hogy mindent az idősekre fogjanak és mocskolják őket úton-útfélen. Szánalmas.

2020. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Mire jó idekommentelni vakon, meg kiragadott részletek alapján? Én is írjam hogy te nem vagy rendőr meg moderátor, ne avatkozz bele, nincs jogod véleményt alkotni stb..?
2020. márc. 28. 10:58
 26/44 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan azt gondolod, ha 7 helyett 9kor menne ki az megoldana bármit is ?!


Mondanak valamit a tvben és az emberek 80% másnap azt figyeli ki nem tartja be.

Milyen emberek vagytok ti ?


Ha az összes idős nem jönne ki a házból sem ez akkor is terjedne mert ( meglepetés) nem csak az idősek kapják el.


Szóval kérdezem újra mire jó ez a gyűlölködés?

2020. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
34%

Létezik olyan fogalom, hogy ellengyűlölködés ?! Definiálnád nekem kérlek ?


De az árnyékban vagy te is nagy megmondóember.


Írd ki, hogy 65 év felettieket csak 9-12 kötött szolgálsz ki.

Vagy a pénzük jó máskor is ?

2020. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
12%

Kedves #29.


30 éves vagyok Németországban élek és nem gyűlölöm az időseket.

Jelenleg minden 2ik héten van csak munkánk a többi héten nem kell bemenni és a munkabér 60%át kapjuk.


Hiába próbálnám elmagyarázni nem értened, mert önző vagy és tudatlan. Pont az a fajta embertípus vagy akinek szüksége van egy látható ellenségre akit okolhat a kialakult helyzetért.


De ezt te nem fogod látni mert a legnagyobb gondod, hogy nem tudsz odarakni pörköltet.


Ui.: Anyámnak egy samsung a5 apámnak egy a20e telefonja van.

2020. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
66%

#32-es, még csak nem is ebben az országban élsz?

Képzeld el, én pl csak akkor kapok pénzt ha dolgozok is.

Nincs 60%-os állásidő, meg juttatás.

És igen, rohadtul frusztrál hogy nem tudok kajálni mert NINCS HÚS ÉS KENYÉR a boltban mire délután odaérek.

Javaslom az okoskodás helyett kussoljál erősen mert nem tudod mi van itt.

Az emberek nagy része sem "home office"-ban dolgozik, hanem egyszerűen kiadták neki a szabadságot, vagy fizetelen szabira küldték őket. Ergo NINCS PÉNZÜK.

De gondolom ezt sem érted meg....

De tudod mit? Szórd az okosságot Németországból, hogy mi van itt... :D

Köszi!

2020. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Nagyon igaz. Ő az egyetlen aki itt gyűlölködik. Aztán mégcsak nem is itt él, neki mindegy, amíg ki tud ragadni és kiforgatni egy részletet a válaszokból addig itt eszi a rák. :D a pörkölt meg jó ötlet, köszi
2020. márc. 28. 11:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!