Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 2 kérdés: Gáz, ha az ember...

2 kérdés: Gáz, ha az ember lépten nyomon használja a becenevét? S gáz, ha azt maga választja?

Figyelt kérdés

Tehát kérlek titeket külön-külön adjatok rá választ. Szóval az első kérdés, hogy gáz-e, ha valaki a becenevét, ragadványnevét használja folyamatosan. Pl. Tóth Máténak hívnak, a ragadványneved pl Macska s akkor azt írod egy levél végére, hogy "üdv. Macska."

Sok embernek van ilyen neve, főleg művészek, zenészek, de ahogy látom, mindig más hívja így őket, hallgatnak is rá, tetszik is nekik, de ők a saját anyakönyvezett nevüket írják, mondják bemutatkozáskor.


S ebből merült fel bennem a kérdés kiírása közben egy másik kérdés.

Gáz-e, hogy valaki nem kap egy nevet, hanem választ és onnantól kezdve konzekvensen annak szólíttatja magát, azt írja, stb.?

A beceneveket ugye kapni szokták. Megbecsültséget is jelez. De ha magadnak adod, akkor elébe mész a dolgoknak.


Remélem érthetően írtam le. Kérlek titeket mellőzzétek az offolást, oltást, értelmes, építő válaszokat szeretnék.

Köszönöm előre is. ❤😊



2020. máj. 2. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem idiótának tűnik tőle a viselője. Vezetőbeosztásban levő emberek is úgy írják alá a céges üzeneteket, hogy "Nyúl", "Csocsó". Teljesen komolytalanok és nevetségesek számomra.
2020. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Használsz, választasz magadnak olyan nevet, amilyet akarsz, szerintem mindenki szarik rá nagy ívbe.
2020. máj. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Van egy ismerősöm aki eleve a művésznevén mutatkozott be amikor megismetem, mindenki úgy szólítja, mintha az lenne a neve.
2020. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem gáz, de hivatalos levelekben az igazi nevedet használd. Pl kérvény a Kormányablaknak, NAV-nak és hasonlók. Egyrészt csak így fogadják el, másrészt mielőtt visszadobnák/kitörölnék még jól ki is röhögnének. Hétköznapi életben senkit nem fog érdekelni, h minek hívod magad.
2020. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
persze lehet ragadványnevet, becenevet használni, de megvan a helye és az ideje
2020. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első variáció nem olyan gáz,de a második fullra.
2020. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk attól is függ, milyen becenevet választ. Ha Királynak, Panthernek, Parancsnoknak meg valami hasonlónak hívatja magát... Jajjj... ez nagyon gáz. Akkor is gáz, ha azt mondod, nem te adtad magadnak.

De egy normális, az illetőre illő becenévre lehet, hogy rászoknak a többiek is, és akkor már mindegy, ő adta magának, vagy más. Szóval az elfogadható. Bemutatkozásnál normál név, és hozzáteszed, hogy a barátaid így hívnak, és mondhatod a becenevet.

2020. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm nevezte el magát Fifi-nek amúgy Kriszti. Nekem mások adták a becenevet Maresz Mérike (Marikából ered):
2020. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy név arra való, hogy megkülönböztessen másoktól. Szerencsés, ha bizonyos fokig jellemző is a személyiségedre. Az viszont, hogy te megad választod, vagy mások ragasztják rád, teljesen elhanyagolható körülmény.
2020. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!