Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az sok ember számára...

Miért baj az sok ember számára, ha valaki a kényelmes életet választja?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen emberek, akik mindig az élet könnyebb oldalát választja, kényelmes nyugodt munkahely, nem törekedik sehova, nem hajtja magát, nem stresszeli magát össze vissza, ahol lehet az élet könnyebbik oldalát fogja meg, hogy egy Békés nyugodt élete legyen ugye... Így talán egészségesebben is élnek mert nincs akkora stressz.

Általában az ilyen embereket szidják, hogy naplopó, csak kényelmes vagy.... Nölj már fel, légy férfi és társai.


Jó példa erre ez a kérdés és a 9. válaszoló:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Mindjárt jön a szidás hogy naplopó meg nincs ambíció benne, ez egyáltalán nem derül ki a kérdező mentalitásából De ő már támad egyszerűen csak egy jó kényelmes munkahelye van a kérdezőnek.


2019. szept. 17. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni velük, mindenki úgy él ahogy akar.
2019. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak baromira megkeseredett, irigy emberek, akiknek szabályosan fáj, ha a másiknak "jobb ", kényelmesebb, elfogadhatóbb az élete. Sok ilyet ismerek én is, kozben otthon a négy fal között meg magában azt gondolja, mennyire szívesen cserélne az adott személlyel.
2019. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Késik a munkából és kamu okra hivatkozva elmegy hamarabb? Mi ez, ha nem naplopó?
2019. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. És ha az miért baj? Kényelmesen él legalább, esetleg nyugodtabb így az élete munka terén. Ő megteheti, szerencséje van... Gondolom a munka azért el van végezve...
2019. szept. 17. 20:24
 5/10 A kérdező kommentje:
3. Valószínűleg nincs olyan sok munka, azért tud ilyet csinálni a kérdező. De ő ezt csak kihasználja és nem az ő hibája az hogy esetleg a munkahely több embert vett fel mint ahányra valóban szükség lenne..
2019. szept. 17. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Minek magyarázkodsz? Gondolom mert te is tudod, hogy h.lyeség amit mondasz. Én is nyugodt vagyok, pedig vezető beosztásba vagyok, hogy mikor járok dolgozni én szabom meg, még sem lógok el hamarabb, akkor se, ha épp nincs munkám, mert akkor keresek mást vavy besegítek. Ez nem kényelmes élet, hanem lustaság. És valóban semmi ambíciója sincs, önmagában ez sem sértegetés, de te megis annak vetted? Vajob miert? Mert te tudod, hogy gáz. Attól, mert valaki szeretne tovább fejlődni, még nem egy stresszes ember...
2019. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
és ha nem szeretne "továbbfejlődni"? valljuk be a többség számára a munka csa szükséges rossz. én is örülnék ilyen munkának ahogy mindenki más.
2019. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindenkinek a karrier az első, sokan vagyunk ezzel így. Nem feltétlenül szeretném én sem agyonhajtani magam azért, hogy mielőbb előléptessenek, és ez az égvilágon senkire nem is tartozik, senki nem is várhatja el senkitől sem, hogy dolgozza ki a belét, és a karrier legyen a fő célja az életében. És mivan akkor, ha valaki héti 3-4 napot dolgozik csak, vagy heti 5-öt, de részmunkaidőben, 4-6 órában? Ez miért lenne már naplopóság? Mivan, ha mellette tanul, esetleg gyermeket nevel? Mitől fáj ez másnak, miért is nézne le ezért bárki is?


Totál magánügye mindenkinek mit csinál, miből él és hogyan, mennyit dolgozik, mennyit keres, mi élvez prioritást az életében. Én nem lustáznek le ismeretlenül senkit, simán lehet, hogy jó oka van rá, hogy nem dolgozik minden nap reggeltől estig.

2019. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szvsz mindenki azt tesz amit akar, amíg ezzel másoknak nem árt.

Na most a linkelt kérdésből például nem derül ki, hogy s mint kapja az illető a fizetését, de az ilyesmi simán minősülhet lopásnak is, ha ez a gyakorlatban azt jelenti hogy arra az időre is pénzt kap, amit ellóg. Azzal normális embernek aligha van baja, ha valakinek teszem azt elég a napi 6 óra munka, de értelemszerűen akkor 6 órához mérten bérezzék is.

Szóval nem az a gond ha valakinek kényelmes. Élvezze az ember, ha teheti. De az említett helyzet másik szemszöge pedig az, hogy emberünk aljas módon visszaél a főnöke jóhiszeműségével, ezzel kárt okozva a cégnek és/vagy a kollegáinak is. Így ugye már nem olyan rózsás a helyzet...

2019. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha KAMU indokkal " ellóg", az nem lustaság, hanem csalás.

Mondja meg akkor egyenesen, hogy nincs munkám, vagy el akarok menni, és kész.

Gyáva is, meg tisztességtelen is, nem "kényelmes meg naplopó".

2019. okt. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!