Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van élet 25 felett?

Van élet 25 felett?

Figyelt kérdés

Biztos van de örülnék pár megerősítésnek. 24 vagyok, végzős egyetemista és sajnos durván elvesztegettem az egyetemi éveimet izgalmas lehetőségek és szórakozás szempontjából. Nagyon komfortzónás voltam, az elején kicsit depressziósabb, két évig. Aztán belelendültem, szakmai szempontból nagyon aktív voltam, de nem voltam erasmuson, külföldi lehetőségeken, érdekes programokon, stb. Mindig volt valami munka vagy projekt vagy kutatás ami elvitte az időmet. Erre az utolsó félévre sikerült kilépni a komfortzónából és 3 izgalmas programot leszervezni, ebből 2 véglegesen elmarad a vírus miatt..

Úgy érzem hogy innentől kezdve semmi ilyen lehetőségem nem lesz csak munka és nyaralgatás maximum de 1 hétig turistáskodni valahol a legkevésbé sem ugyanaz mint érdekes programokon résztvenni, megismerni helyieket, az életet. Vannak ismerőseim akik már végeztek és dolgoznak, ebbe a kispolgári életbe úgy érzem belehalok az unalomba hogy munka, hétvégén pihi és kezdődik elölről. Van egy erős vágyam a felfedezésre amit eddig nem ismertem fel, most meg úgy érzem, már nem is lesz lehetőségem.


Nektek milyen lett az életetek egyetem után, 25 felett?


2020. máj. 11. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sincs veszve, hiszen fiatal vagy még!
2020. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindenki egyforma, de nekem is kimaradt az Erasmus, bántam is nagyon. 30 éves koromban, már kétgyerekes anyaként jött aztán a lehetőség, és kimentünk családdal külföldre néhány évre. Nem állítom, hogy mindenben a legszuperebb volt, pár év múlva haza is jöttünk, de kaland az volt benne bőven, és egy pillanatig sem bánjuk, nagyon jó volt. :)

Most 35 vagyok, és nagyon örülök, hogy nem vagyok már huszonéves. Kívülről nézve valószínűleg "kispolgári" életet élek, de belül igenis nagyon izgalmas. Egy éve végezhetem azt a munkát, amit gyerekkorom óta szerettem volna, csak soha nem volt rá lehetőségem, közben rengeteget olvasok, és folyamatosan alakul a világnézetem az új információk hatására.

2020. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, apa, nem kell 40 évesen úgy kinézni, mint egy szärdarab. Küzdeni kell érte. És akkor nem vagy leírva. Nehogy azt hidd, hogy a sok vénember azért olyan, mert annyi éves. Azért olyan, mert úgy jó neki, tesz az egészre. Az én szüleim 80 évesen körbefutják a Margit-szigetet, mástól meg 50 évesen már nem kérik a buszon a személyijét, mert alig tud már föllépni a buszra.


És bizony ez csak külsőségekről szól, sőt, az is csak belülről fakad.


Ne félj az öregedéstől, maradj nyitott, élj...

2020. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ezt 24 éves korra már ki szokta nőni az ember.
2020. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most a karanténtól eltekintve én egyetem után kezdtem igazán bulizni és utazgatni. Ha van egy jó munkahelyed, ahol meg tudod engedni magadnak, hogy utazz és van egy jó közösség, akikkel el lehet engedni magad és bulizhatsz, akkor sokkal jobb lehet az életed. Én amúgy már örülnék is a kispolgári életnek, pláne így egyedül a karanténban, de így is bőven feltalálom magam. De én is egyetem alatt húztam nagyon az igát a suliban és a munkában és utána tudtam csak ellazulni, meg diploma után tudtam megengedni magamnak azt az életvitelt, amit mások jobb családból alapból megkaptak.
2020. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt életem előtte és utána is. Neked előtte nem volt és szerintem ne várd a csodát, mert ha nem változtatsz drasztikusan, utána sem lesz.


Ezen az oldalon minden ember azt hiszi, hogy bebábozódik, mint a hernyó, aztán majd kikel és lesz belőle moly vagy pillangó... Az élet nem-így-működik. Vagy építed és alakul, vagy szarsz bele és ugyanaz a szar maradsz, csak vén szar.

2020. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!